علوم ورزشی بهترین مکمل برای زنان عضله ساز + 10 مکمل


در این مقاله چه می خوانید

عضله فقط برای مردان نیست ، بنابراین مکمل های ورزشی فقط برای مردان نیست ، اما مکمل های عضلانی برای زنان نیز وجود دارد! امروزه ورزشکاران آماتور و حرفه ای در سراسر جهان تمایل دارند از مکمل های ورزشی سالم و استاندارد استفاده کنند تا عملکرد ورزشی خود را تا حدی افزایش دهند که این مکمل ها به رژیم غذایی روزانه آنها اضافه شده است.

این مقاله صرفاً جهت ارائه اطلاعات در مورد مکمل های عضله سازی برای زنان و ورزشکاران حرفه ای و آماتور است. Sports Science Journal استفاده از مکمل های هیچ شرکت یا مارکی را توصیه نمی کند و همچنین توصیه هایی در مورد استفاده از مکمل و نوع مارک آن نمی کند. برای اطلاع از مکمل های عضله سازی در زنان با ما همراه باشید.

پودر پروتئین برای ایجاد توده عضلانی در زنان

پروتئین برای بدن حیاتی است. مطمئناً گوشت مرغ و قرمز در رژیم غذایی خود دارید ، اما اگر مکمل های پروتئینی را در اختیار بدن خود قرار ندهید ، قطعاً پیشرفت سریعی نخواهید داشت و توده عضلانی ایجاد نخواهید کرد. پس از تمرین ، رساندن سریع پروتئین به عضلات سنتز پروتئین را افزایش می دهد و در نتیجه عضلات رشد می کنند.

اما چه نوع پروتئینی باید بخورید؟ یک مطالعه آزمایشی که به تازگی در دانشگاه Baylor در تگزاس منتشر شده است نشان داد که مکمل پروتئین و کازئین بعد از تمرین حداکثر عملکرد و افزایش توده عضلانی را به دنبال دارد.

کراتین برای ایجاد توده عضلانی در زنان

کراتین همیشه یک مکمل محبوب در بین همه مردم بوده و بعد از پروتئین دومین پروتئین مهم است. یافته های یک مطالعه منتشر شده در مجله بیوشیمی سلولی و مولکولی نشان می دهد که کراتین به طور طبیعی توسط ماهیچه ها تولید می شود و قدرت ، توده عضلانی و عملکرد ورزشی ، به ویژه ورزش با شدت بالا ، استقامت و حتی ذخیره انرژی ماهیچه ها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

BCAA

مکمل های عضلانی برای زنان

آمینو اسیدهای شاخه ای حاوی سه آمینو اسید ضروری هستند که توسط بدن تولید نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی تأمین شوند. این اسیدهای آمینه دارای ساختار مولکولی مشابهی هستند و برای حداکثر نتایج باید با هم مصرف شوند. در میان سه آمینو اسید ایزولوسین ، لوسین و والین ، وقتی صحبت از عضله سازی می شود ، لوسین فوق ستاره است زیرا تولید انسولین و هورمون آنابولیک را افزایش می دهد و سنتز پروتئین را افزایش می دهد.

مصرف سه آمینو اسید در کنار هم بسیار عالی است زیرا به راحتی به گلوکز تبدیل می شوند ، که گلیکوژن و آمینو اسیدهای عضلانی را دوباره پر کرده و در طول ورزش به شما انرژی بیشتری می بخشد. نتایج BCAA شامل حمایت از قدرت و قدرت ورزشکاران ، بازیابی سریع از ورزش ، پتانسیل برای عضله سازی و افزایش سطح انرژی است.

مکمل عضله سازی زنان – آرژنین

این ماده در بدن تولید می شود و باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود. پهن شدن رگ های خونی جریان خون را افزایش می دهد ، که به نوبه خود مواد مغذی ، مکمل ها و سایر مواد مغذی مورد نیاز ماهیچه ها را تأمین می کند. برخی از ورزشکاران برای تقویت عضلات قرص اکسید نیتریک (NO) مصرف می کنند ، اما به خاطر داشته باشید که آرژنین برای افزایش سطح NO مورد نیاز است. آرژنین در بدن به اسیدهای آمینه سیترولین و NO تجزیه می شود.

مولتی ویتامین

مولتی ویتامین یکی از بهترین سرمایه گذاری های یک ورزشکار از نظر عملکرد ورزشی و رژیم غذایی است. مصرف مولتی ویتامین به بدن کمک می کند تا از راه های مختلف عملکرد بهتری داشته باشد. کمبود یا کمبود یک ویتامین می تواند چندین اثر و نتیجه منفی ایجاد کند ، به این معنی که یک ویتامین می تواند باعث کاهش عملکردهای مهم در بدن شود.

متابولیسم سریع برای افرادی که می خواهند چربی بسوزانند ، عملکرد سیستم ایمنی سالم ، از دست دادن استخوان سالم و قوی ، عضله سازی و ریکاوری خوب و نگهداری خوب ماهیچه ها از مزایای مصرف مولتی ویتامین است.

کازئین برای ایجاد توده عضلانی در زنان

از کازئین می توان برای تقویت عضله سازی طولانی مدت و حفظ سلامت و طراوت ماهیچه ها در طول روز استفاده کرد. وقتی پروتئین آن برای تمرینات عالی است ، کازئین بهترین گزینه برای ریکاوری و ریکاوری بعد از ساعت است. مزایای قابل توجه کازئین شامل مبارزه با کاتابولیسم ، بازیابی عضلات و جذب طولانی مدت پروتئین و توسعه عضلات تمیز می شود.

اسیدهای چرب ضروری – EFAs

بدن نمی تواند اسیدهای چرب ضروری (EFAs) تولید و تولید کند. بنابراین ، ورزشکاران باید اسیدهای چرب ضروری خود را از غذاهایی مانند ماهی قزل آلا ، دانه کتان و دیگر ماهی های آب سرد دریافت کنند. ورزشکاران همچنین می توانند نیاز خود را به این مواد مغذی با مصرف مکمل های ضروری اسیدهای چرب که در بازار به عنوان EFAs شناخته می شوند ، برطرف کنند. سلامت قلب و عروق ، ایمنی و عملکرد سالم مغز ، حمایت از مفاصل و تولید هورمون سالم در بدن ، تحریک متابولیسم فعال و بازیابی سریع ماهیچه ها پس از ورزش سنگین ، همه از جمله مکمل های EFA هستند.

ZMA

روی و منیزیم (ZMA) یک مکمل تقویت کننده تستوسترون و هورمون رشد شبه انسولین (IGF-1) است. روی در سنتز پروتئین نقش دارد و منیزیم در رشد ماهیچه ها نقش دارد.

مکمل برتر دیگر بتا آلانین ، یک اسید آمینه ضروری است. وقتی بتا آلانین به آمینو اسید هیستیدین می رسد ، اتفاق جالبی رخ می دهد: آنها با یکدیگر متصل می شوند و ترکیبی به نام کارنوزین را تشکیل می دهند. کارنوزین باعث افزایش حجم ماهیچه ها ، افزایش قدرت و استقامت و کمک به سوزاندن چربی می شود.

از آنجا که میزان کارنوزین که بدن می تواند تولید کند با میزان بتا آلانین موجود در بدن ارتباط مستقیم دارد ، مصرف مکمل بتا آلانین مفید خواهد بود. 1 تا 3 گرم بتا آلانین قبل و بلافاصله بعد از تمرین مصرف کنید.

مکمل های قبل از تمرین برای ایجاد توده عضلانی در زنان

این مکمل ها برای حداکثر کردن زمان تمرین شما در باشگاه و انجام انواع تمرینات شدید طراحی شده اند. تمرکز عالی و هوشیاری ذهنی ، سطوح بسیار بالای انرژی ، چرخش و جریان خون و اکسیژن کارآمد به بافت ماهیچه ای و انفجار انرژی عضلانی از مزایای مکمل های قبل از تمرین است.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منابع: بدنسازی و عضلات و تناسب اندام.


دیدگاهتان را بنویسید