علوم ورزشی بهترین رژیم غذایی قبل از ورزش هوازی چیست؟


در این مقاله چه می خوانید

نوع وعده غذایی قبل از تمرین تأثیر زیادی بر عملکرد و نتیجه تمرین شما دارد. شما می توانید هر نوع غذای قبل از تمرین را صرف نظر از برنامه غذایی خود بخورید ، اما انتظار نداشته باشید برنامه تمرینی شما موثر واقع شود. تمرینات هوازی انرژی می گیرد زیرا زمان زیادی را می گیرد ، حتی در شدت کم. بنابراین لازم است بدن از طریق تغذیه مناسب انرژی لازم را تامین کند. با ما باشید تا تغذیه پیش هوازی را به شما معرفی کنیم.

صبح قبل از ورزش هوازی غذا بخورید

اگر می خواهید در ابتدای روز ایروبیک انجام دهید ، باید به چند ساعت بخوابید ، غذا دریافت نکرده باشید و بدن شما هنگام خواب کالری بسوزاند. بنابراین به جای اینکه فقط معده خود را پر کنید ، باید غذای مغذی و نشاط آور بخورید.

بهترین رژیم قبل از ورزش هوازی ، رژیم غذایی کوچک حاوی کربوهیدرات و مقداری پروتئین است. اگر برنامه هوازی شما بیشتر از 40 دقیقه است ، مقداری پروتئین بیشتر به صبحانه خود اضافه کنید و حداقل یک ساعت به بدن خود فرصت دهید تا هضم شود.

اگر فاصله بین ورزش و غذا کوتاه است

میوه ای مانند موز ، پرتقال یا سیب بخورید. اگر برنامه هوازی طولانی دارید ، مقداری ماست ، تخم مرغ ، یک تکه پنیر یا یک تکه کوچک گوشت به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این پروتئین اضافه شده به قدرت بدنی شما در طول تمرینات طولانی مدت کمک می کند. برش های هویج ، یک لیوان بزرگ آب میوه یا یک نوشیدنی ورزشی نیز می توانند یک میان وعده خوب باشند.

غذا خوردن قبل از ورزش هوازی در غروب یا غروب

اگر در طول روز ایروبیک انجام می دهید ، باید چند ساعت قبل از تمرین غذا بخورید. بهترین راه برای اطمینان از این که غذایی که می خورید در طول تمرین شما را اذیت نمی کند ، 2-3 ساعت قبل از تمرین است. حداقل یک ساعت و نیم طول می کشد ، اما ورزشکاران غذا را سریعتر هضم می کنند. توصیه می شود که 60 کالری پروتئین و 150 کالری کربوهیدرات همراه با غذای قبل از تمرین مصرف کنید.

اگر زمان زیادی برای تمرین دارید

گانر پترسون ، نویسنده نکات تناسب اندام ، توصیه هایی در مورد تغذیه قبل از هوازی ارائه می دهد. او خوردن یک تکه نان گندم و یک تکه میوه مانند سیب را پیشنهاد می کند. همچنین می توانید یک کاسه کوچک بلغور جو دو سر با کشمش بخورید.

او همچنین پیشنهاداتی برای تغذیه قبل از تمرین دارد. همانطور که گفته شد ، در طول تمرینات طولانی مدت به کمی پروتئین نیاز دارید ، بنابراین سعی کنید این پروتئین را با نوشیدن یک لیوان شیر در وعده غذایی خود یا خوردن یک ساندویچ ماهی تن دریافت کنید. از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید زیرا هضم و جذب آنها بیشتر از کربوهیدرات ها طول می کشد.

عادات غذایی خود را تنظیم کنید

ورزشکاران فعال باید بیشتر از ورزشکاران تفریحی یا افراد عادی غذا بخورند. این بدان معناست که به جای رضایت از 3 وعده غذایی بزرگ ، سعی کنید 6 وعده غذایی کوچک در طول روز بخورید. حتی اگر یک ورزشکار حرفه ای نیستید ، باید به جای سه وعده غذایی سنگین ، 4 یا 5 بار در روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

مزیت افزایش تعداد وعده های غذایی این است که شما همیشه سرشار از انرژی خواهید بود و هر زمان که ورزش می کنید انرژی لازم برای این کار را خواهید داشت. اگر بدن شما انرژی مورد نیاز خود را نداشته باشد و به آن غذا ندهید ، متابولیسم بدن کاهش می یابد و این منجر به افزایش چربی بدن می شود!

در نهایت

اگر می خواهید سالم بمانید و بیشتر عمر کنید ، سعی کنید حداقل 150 دقیقه پیاده روی سریع را در طول هفته انجام دهید. اگر دویدن یا شنا را نیز ترجیح می دهید ، می توانید زمان تمرین خود را به 75 دقیقه کوتاه کنید. مهم نیست که چه کار می کنید ، اما مهم این است که فعال بمانید و درست غذا بخورید.

تصورات غلطی در مورد تغذیه ورزشکاران وجود دارد. برخی از آنها مربوط به تغذیه قبل از تمرین است. برخی تصور می کنند خوردن غذا قبل از ورزش باعث گرفتگی معده و حالت تهوع می شود. برخی از افراد تصور می کنند که ورزش با معده خالی چربی بیشتری را می سوزاند. هر ورزشکاری باید غذاهای سبک قبل از تمرین را مطابق با رژیم غذایی خود بخورد تا انرژی مورد نیاز برای تمرین و چربی سوزی را افزایش دهد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

livestrong.com/article/331459- قبل از کاردیو چه چیزی بخوریم


دیدگاهتان را بنویسید