علوم ورزشی آنچه باید قبل از مصرف مکمل های بدنسازی بدانید؟


آیا از مکمل های بدنسازی یا تغذیه ای استفاده می کنید؟ اگر چنین است ، حتما این مقاله را بخوانید. تحقیقات نشان می دهد که 68 درصد از بزرگسالان مکمل و نیمی از بزرگسالان به طور منظم مکمل های گیاهی مصرف می کنند. ما افرادی هستیم که می خواهیم با مصرف مکمل ها از مزایایی که وی به ما قول داده استفاده کنیم ، اما آیا قبل از انتخاب و استفاده از آنها اطلاعات لازم را داریم؟

بسیاری از افرادی که از مکمل های بدنسازی استفاده می کنند به شدت تحت تأثیر محصولات تجاری هستند و وقت خود را صرف تحقیق درباره محصول و سازنده نمی کنند. این افراد می توانند تبلیغ را در تلویزیون یا جاهای دیگر مشاهده کنند و طبق وعده خریداری کنند.

اما نکته این است که دیدگاه شما در مورد مکمل ها باید دقیقاً مشابه دیدگاه شما در مورد داروها باشد. شما همیشه باید دقیقاً بدانید که چرا از مکمل استفاده می کنید ، چه عوارضی دارد و از همه مهمتر اینکه آیا این دارو بی خطر است. در این مقاله ما حقایقی را در مورد مکمل هایی که باید قبل از خرید آنها بدانید به شما می گوییم.

مکمل ها می توانند با داروها تداخل داشته باشند.

بسیاری از مکمل ها حاوی ترکیباتی هستند که ما از غذا دریافت می کنیم ، بنابراین ممکن است فکر کنید بعید است که این داروها بر داروهای مصرفی شما تأثیر بگذارد. اما باید توجه داشته باشید که مکمل های بدنسازی می توانند بر داروهای شما ، سایر مکمل ها و حتی غذایی که می خورید تأثیر بگذارد. اگرچه نادر است ، مواردی از نارسایی کلیه و کبد در ارتباط با مکمل وجود دارد.

چگونه می توان از این خطر جلوگیری کرد؟

اگر از مکمل استفاده می کنید ، می توانید در گوگل Medscape Drug Interaction Checker را جستجو کرده و نام هر مکملی را که می خواهید وارد کنید. این منبع بسیار ساده اطلاعات مورد نیاز در مورد مکمل ها را در اختیار شما قرار می دهد و شما را در مورد مداخلات احتمالی هشدار می دهد. شما همچنین باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید ، حتی اگر از مولتی ویتامین استفاده می کنید!


پیشنهاد مطالعه: کدام مکمل های ورزشی نباید همزمان مصرف شوند؟


اکثر مکمل ها تحت کنترل FDA تولید نمی شوند.

داروها چندین بار برای تأیید اثربخشی و ایمنی آنها مورد آزمایش قرار می گیرند ، اما گاهی اوقات پس از عرضه و مصرف دارو در بازار ، عوارض جانبی غیر منتظره ای مشاهده می شود.

اما در مورد مکمل ها ، چون به عنوان غذا محسوب می شوند و نه دارو ، قبل از عرضه به بازار مورد آزمایش قرار نمی گیرند. بنابراین ، کپسول های روغن ماهی و کپسول های پروبیوتیکی که از بازار خریداری می کنید به احتمال زیاد بر روی آن آزمایش نشده است و تنها در صورت واکنش یا عوارض جانبی ناشی از مصرف آن می توان برای آزمایش و جمع آوری آن اقدام کرد. از بازار علاوه بر این ، بسیاری از مواد مکمل و مولتی ویتامین از سایر کشورها ، به ویژه چین که دارای استانداردهای متفاوتی است ، وارد می شود.


پیشنهاد تحقیق: چگونه می توانیم بفهمیم که مکمل غذایی که مصرف می کنیم سالم و استاندارد است؟


افزونه ها ممکن است حاوی عناصری باشند که انتظارش را ندارید

عناصر مکمل مورد استفاده شما چیست و آیا راهی برای اطلاع از آن وجود دارد؟ آزمایشگاه های مصرف کننده گاهی مکمل ها را تجزیه و تحلیل می کنند تا ببینند آیا آنها واقعاً حاوی عناصر ذکر شده در برچسب محصول هستند یا خیر و تأیید سلامت آنها.

متأسفانه اغلب مواد افزودنی حاوی اثری از آلاینده ها مانند فلزات سنگین و عناصری هستند که برچسب ندارند. برخی از محبوب ترین مکمل ها در این زمینه کاهش وزن ، تقویت مردان و مکمل های بدنسازی هستند. بدتر از آن ، مطالعات نشان داده است که مکمل های بدنسازی و داروهای گیاهی برای کاهش وزن حاوی استروئیدها هستند.

افزونه ها ممکن است حاوی عناصری نباشند که ادعا می کنند دارای آنها هستند

آلودگی مکمل های بدنسازی نگران کننده است ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که حاوی مواردی باشد که روی برچسب محصول ذکر شده است. وکیل نیویورکی از محققان خصوصی خواست تا در مورد مکمل های بدنسازی مختلف از تولیدکنندگان معروف تحقیق و تجزیه و تحلیل کنند.

آنها از تکنیک خاصی به نام بارکد DNA برای تعیین ترکیب و خلوص غذاها استفاده کردند. تجزیه و تحلیل ها نشان داده است که تقریباً 80 درصد مکمل ها حاوی آن چیزی نیست که برچسب روی آن نوشته شده است و برخی از آنها حاوی مواد پرکننده و آلاینده ها هستند! برخی از این آلاینده ها شامل گیاهان آپارتمانی ، گندم و برنج است و این نگران کننده است که حساسیت به گندم و گیاه رایج است و مردم نمی دانند با مکمل هایی که مصرف می کنند با چه سر و کار دارند.

به طرز شگفت انگیزی ، از 24 محصول گیاهی که توسط محققان خصوصی آزمایش شده است ، 5 مورد آن چیزی که برچسب نشان می داد را نداشت. اینها مکمل هایی هستند که بیشترین فروش را دارند و برای صنعت مکمل ها تقویت وحشتناکی هستند!

برخی از نکات ارائه شده را می توان خریداری کرد!

وقتی به خرید مکمل های بدنسازی فکر می کنید چه می کنید؟ آیا در حال خرید مکمل های تغذیه بدنسازی و مطالعه آخرین نظرات و توصیه ها هستید؟ برخی از ارائه دهندگان مکمل به مردم پول می دهند تا نظرات و توصیه های مثبتی را برای محصول خود ارائه دهند. توصیه می شود اگر تعداد زیادی نظر دیدید و … در یک برنامه فشرده گذاشته شد! علاوه بر این ، توصیه های غلط معمولاً کوتاه و جزئی تر از توصیه های قانونی و صحیح است. بنابراین به هیچ وجه انتخاب خود را بر اساس این نظرات قرار ندهید.

بزرگتر لزوما به معنای بهتر نیست

این نظر وجود دارد که اگر چیزی خوب باشد ، بیشتر بهتر است. اما حداقل در مورد مکمل ها ، خوب است بدانید که برخی ویتامین ها و مواد معدنی می توانند بیش از حد مشکلاتی را در بدن ایجاد کنند.

به عنوان مثال ، مصرف زیاد مکمل های معدنی مانند منیزیم می تواند جذب سایر مواد معدنی با ساختار مشابه ، مانند آهن ، مس و روی را کاهش دهد. مصرف زیاد ویتامین A منجر به پوکی استخوان می شود و مکمل آهن در صورت کمبود آهن در بدن ، خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد. در دوزهای پایین ، آهن یک آنتی اکسیدان است ، اما در دوزهای بالا به یک پروکسیدان آسیب رسان بافت تبدیل می شود. تا آنجا که ممکن است ، شما باید مواد مغذی مورد نیاز خود را از غذاهای سالم و منابع طبیعی به صورت متعادل دریافت کنید.

نظر شما در این باره چیست؟ چه نکات دیگری را باید در نظر گرفت؟

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: cathe


دیدگاهتان را بنویسید