طرز تهیه پاناکوتا در ۳ رنگ


گروه زندگی ایرنا – پاناکوتا به معنی خامه پخته شده است و می توانید این دسر را در فنجان های تکی سرو کنید یا در قالب بریزید و در قالب درست کنید. پاناکوتا رقیب خوبی برای ژله است و حتی می توانید از لایه های ژله در این فرمولاسیون ها استفاده کنید.

مواد لازم برای پاناکوتای سه رنگ

۴ فنجان شیر

۱۵ قاشق غذاخوری شکر

۴ قاشق غذاخوری پودر ژلاتین

فنجان آب سرد

خامه صبحانه ۲۰۰ گرم

قاشق چایخوری وانیل

۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو

پودر نسکافه ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پاناکوتا در 3 رنگ

مرحله اول

برای تهیه پاناکوتای سه رنگ خوشمزه ابتدا شیر و شکر را در قابلمه مناسبی بریزید سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس مخلوط شیر و شکر را هم می زنیم تا ذرات شکر حل شود.

فاز دوم

حالا پودر ژلاتین را با آب سرد در ظرف مناسبی اضافه کنید و بگذارید بافت ژلاتین اسفنجی شود سپس روی بخار غیرمستقیم در کتری قرار دهید و روی حرارت ملایم بگذارید تا ژلاتین حل شود.

سطح سوم

در این مرحله خامه صبحانه را در قابلمه ای جداگانه اضافه می کنیم و سپس روی حرارت ملایم می گذاریم تا خامه نرم شود. مراقب باشید که خامه نباید بجوشد. بعد خامه را با ژلاتین به مخلوط شیر اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد را مخلوط کنید سپس از روی حرارت بردارید. بعد مخلوط پاناکوتا را به ۳ قسمت مساوی تقسیم می کنیم سپس مخلوط وانیل را به یکی از قسمت ها اضافه می کنیم سپس مخلوط می کنیم.

طرز تهیه پاناکوتا در 3 رنگ

سطح پنج

در این مرحله پودر کاکائو را با مقداری آب در حال جوش در ظرف مناسبی بریزید سپس مخلوط کنید تا پودر کاکائو حل شود. حالا پودر کاکائو را به یک قسمت از مخلوط اضافه کنید و مخلوط کنید.

مرحله ششم

حالا برای قسمت باقیمانده از مخلوط، پودر نسکافه را در ظرف مناسبی اضافه کرده و مخلوط کرده و به آن اضافه می کنیم. در مرحله بعد می گذاریم مواد دسر کاملا خنک شود و سپس قالب مناسب را انتخاب می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله ابتدا مخلوط شکلاتی را داخل قالب می ریزیم و سپس قالب را در یخچال قرار می دهیم تا بسته شود. بعد از آن قالب را از یخچال خارج می کنیم و مخلوط نسکافه را روی مخلوط شکلاتی می ریزیم.

مرحله هشتم

در آخر قالب را به یخچال برمی گردانیم تا بسته شود و سپس لایه آخر خامه وانیلی را اضافه می کنیم. در پایان دسر را به مدت ۶ تا ۷ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا کاملا خودش را بگیرد سپس سرو می کنیم. نوش جان