ضرورت تغییر نگرش پلیس و قوه قضاییه به آسیب های اجتماعیبه گزارش ایمنا و اشاره به پایگاه پلیس ؛ سردار “مهدی حاجیان” در دیدار با معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و هیئت همراه با تبریک ایام ربیع. اولین وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و سلام بر روح بلند و آسمانی بنیانگذار کبیر انقلاب و آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری. این یک معیار سیاست برای پیشگیری اجتماعی است و نقش پیشگیرانه ای در استفاده از پتانسیل های بین بخشی ایفا می کند.

وی توجه به پیشگیری اجتماعی را بسیار ارزشمند دانست و گفت: “ما باید نقش خود را در پیشگیری اجتماعی به عنوان یک عامل خنثی کننده و جامعه محور ایفا کنیم و اگر در آینده نقش و اقدامی عملی در این زمینه نداشته باشیم. “ما باید دو بار برای این مسائل هزینه کنیم.

خواجیان با بیان ضرورت همکاری و تعامل عملی سازمان های مرتبط در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی ، گفت: امروزه اگر هر نهادی در این زمینه به درستی به وظایف خود عمل نکند ، آسیب های اجتماعی منجر به جرائم خشونت آمیز و جنایی می شود.

وی ادامه داد: داشتن برنامه صحیح مطمئناً در رسیدن به هدف والای ما موفقیت ایجاد می کند و این تنها از طریق داشتن برنامه مشخص در اجرا و عمل است.

سخنگوی ناجا یادآور شد که اگر سارقی دستگیر و به دادگاه یا زندان آورده شود ، نهاد خاص مسئول باید با برنامه ریزی های بیشتر اقدامات پیشگیرانه مناسبی را برای آسیب رساندن به خانواده آن شخص انجام دهد.

حاجیان وجود برنامه جامع پیشگیری اجتماعی علاوه بر انضباطی را قطعاً عاملی برای کاهش آسیب های اجتماعی می داند و گفت: ما آمادگی خود را برای امضای تفاهم نامه با دستگاه قضایی در این زمینه اعلام می کنیم.

وی تعامل و همکاری پلیس و قوه قضائیه را وسیع خواند و گفت: امیدواریم این تعامل و همکاری موجب آسایش و آسایش مردم شود ، زیرا این موضوع مورد پسند خداوند قرار می گیرد.

سخنگوی ناجا به تلاش های مستمر پلیس برای کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: “در این راستا ، پلیس اقدام به ایجاد مراکز مشاوره و کمک کرده است. حلقه ها ما برای حل مشکلات و جنایات جامعه ای در ایستگاه های پلیس ایجاد کرده ایم که خوشبختانه در این زمینه موفق بوده ایم.

حاجیان با اشاره به حل 70 درصد مراجعات به مراکز مشاوره و مددکاری در سال گذشته ، گفت: تا کنون تنها مرکز مشاوره و مددکاری در 1300 کلانتری و پاسگاه داریم.

وی با اشاره به تغییر تاکتیک ها در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی ، گفت: “در عدالت ترمیمی و پیش از رویداد ، با رویکرد کاهش آسیب ، می توانیم دو دیدگاه را تقویت کنیم.” گذشته از تأمین امنیت در جریان امور توسط سازمانها و نهادهای مسئول در برنامه های عملیاتی.

نماینده ناجا عدم قطعیت مسئولیت ، نقشه ها ، فرایندهای پیشگیری در سه سطح فرهنگی ، اجتماعی ، وضعیتی و قضایی و همچنین عدم هماهنگی بین نهادهای مختلف کشور از نظر بحث ، استراتژی ، ارتباطات و اجرا و همچنین سیاست گذاری کاستی هایی در تعریف کارکردها ، توزیع منابع ، نظارت متمرکز و ارزیابی دقیق وضعیت و روش اثربخشی و راهبردهای پیشگیرانه در برابر خواسته های مقامات انتظامی و قضایی در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی.

زائران فاقد ارتباطات اضافی ، سازمان یافته ، هدفمند و هماهنگ بین خانواده ، مدرسه ، مسجد و رسانه ها به منظور انتخاب یک مدل م effectiveثر ، کارآمد و دقیق هستند که شامل تعمیق سرمایه اجتماعی و همکاری متقابل ، بسیج منابع و دستیابی به اهداف هدف برای توسعه حمایت عاطفی است. … اجتماعی. توانایی های شناختی نسل های جدید ، مطابق با نیازها و خواسته های سن عاطفی و رفتاری آنها ، ممکن است از دیگر خواسته های پلیس از دستگاه ها و موسسات برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید