شکستن رژیم به معنای تخریب همه پل ها نیست!


در شرایطی که افراد تصمیم می گیرند یک عادت را ترک کنند یا از برخی موارد خودداری کنند ، گاهی اوقات این امر می تواند ناشی از عواملی مانند عصبانیت ، استرس ، احساس ناامیدی و غیره باشد.

دوباره این کار را انجام دهید یا برنامه خود را بشکنید. به عنوان مثال ، فردی که تصمیم به ترک سیگار ، خودارضایی ، کشیدن سیگار ، یا خودارضایی می گیرد ، یا فردی که مدتی رژیم گرفته است ، به دلایلی سعی می کند غذاهای غیر رژیمی بخورد یا در غذاهای قانونی پرخوری کند. می کند.

احساس گناه و تداوم

در این شرایط ، فرد ممکن است به دلیل احساس گناه و در نتیجه تنبیه خود از همه چیز دست بکشد و کنترل خود را از دست بدهد ، به عنوان مثال ، همچنان به سیگار کشیدن ادامه دهد یا پس از خوردن تنها یک غذای غیرمجاز ، به مصرف بی رویه غذاهای دیگر ادامه دهد.

به این می گویند اثر لعنتی

یعنی اکنون که این اتفاق افتاده است ، همه از طریق سهل انگاری ، یا به عبارت دیگر ، ترک کلیت طرح به دلیل احساس گناه و از بین رفتن جعبه ذهنی که برای خود کشیده اید.

برای مبارزه با این بیماری با رژیم های غذایی 2 راه حل وجود دارد

اولین تصمیم ، قبل از نقض رژیم

اولین قدم جلوگیری از وقوع این اتفاق است.

برای این کار بهتر است عوامل تحریک کننده را شناسایی کرده و جایگزین مناسبی برای این عوامل انتخاب کنید یا از تماس با این عوامل خودداری کنید.

به عنوان مثال ، اگر غذا خوردن با افراد خاصی یا در محیط های خاص ، مانند رستوران ها ، عاملی است که باعث می شود فرد از رژیم غذایی خود منحرف شود ، از این وضعیت اجتناب کنید.

در مورد جایگزین مناسب برای محرک ها ، به عنوان مثال برای فردی که علاقه زیادی به نوشیدنی های گازدار دارد ، می توان به جای نوشیدنی های معمولی گازدار ، نوشیدنی های مختلف گازدار و طعم دار که با شکر مصنوعی شیرین شده اند و کالری ندارند ، مصرف کرد. …

در این موارد ، استفاده از میان وعده به عنوان پاداش در روزهای خاص و طبق برنامه از پیش تعیین شده نیز می تواند کمک کننده باشد.

راه حل دوم شکستن رژیم است

تصمیم دوم مربوط به زمانی است که عدم رعایت رژیم غذایی رخ داده است ، به عنوان مثال ، فرد غذای خاصی را از برنامه حذف کرد.

در این شرایط ، نفرت از خود و احساس گناه می تواند شما را مجبور به ترک همه چیز کرده و غذاهای غیرمجاز بیشتری مصرف کنید. در برابر خودت را ببخش و این فکر که من نیز می توانم اشتباه کنم و حتی یک اشتباه هم نداشته باشم ، می توانم به راه راست برگردم و از ادامه اشتباهات و رها کردن همه چیز جلوگیری کنم.

پیام از طرف: عباس مجتهد


مطالب بیشتر:

پنج اشتباه رایج در رژیم های بدنسازی

رژیم غذایی و یبوست ، چرا رژیم غذایی شما باعث یبوست می شود؟

رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک چیست؟ (بدون گلوتن)

رژیم نیمه گیاهی چیست و چقدر مفید است؟دیدگاهتان را بنویسید