شرایط نوار بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، میزان کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه چربی جذب موضعی بسیار مثر است. دارای اندام هایی در بدن است دستگاه ترکیب باد با استفاده از تکانه های الکتریکی عمل می کند و در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعیین شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC با استفاده از ضربه های الکتریکی ، درصد و مقدار چربی بدن (FM) ، توده عضلانی (FFM) ، ماهیچه و چربی به طور جداگانه برای چپ ، بازوی راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، ایده آل را محاسبه می کند. محتوای ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این تجهیزات جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ارسال می کند. بنابراین ، در اصل ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توزیع مایعات بدن نوسان می کند ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایشات ترکیب بدن مهم است. رعایت نکردن هریک از این نکات ممکن است باعث کمی سوگیری در نتایج آزمایش شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید قبل از اندازه گیری فعالیت بدنی سنگینی انجام دهید و در صورت انجام این فعالیت ، باید به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا ورزش سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها همیشه باید در شرایط یکسان انجام شود (به عنوان مثال ، قبل از رفتن به توالت و تست) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر قابل توجهی بر اندازه گیری ها داشته باشد. داشته باش …

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق باعث تغییر در ترکیب بدن می شود.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج اشتباه می شود.
همچنین مطمئن شوید که کف پای شما تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانعی برای جریانهای سبک عمل کند.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف بیش از حد غذا / مایع ممکن است باعث گزارش داده های نادرست به دستگاه شود.
• هنگام اندازه گیری ترکیب بدن از فرستنده مانند تلفن همراه استفاده نکنید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید