رژیم لاغری 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

حالت کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، روز به روز تحرک افراد کاهش می یابد و این مشکل به علت چاقی تبدیل شده است. این مشکل یک نقص جدی در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. اکنون فرض کنید که برای این شخص شرایطی وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت می شود و زمان لازم برای تهیه لباس مناسب را ندارد و دلش برای لباسی که دوست دارد بپوشد تنگ می شود؛ در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش داده ، لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و ظاهر خوبی داشته باشد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم که می تواند به شما در کاهش وزن تا 7 کیلوگرم کمک کند.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

هنگام انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن ، مهم است که همیشه به دنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص های رژیمی و مکمل های مختلف که سعی در فریب مردم با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه کاهش وزن و … دارند ، استفاده نکنید. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و تغذیه سالم می توانید وزن دلخواه خود را افزایش دهید. تصور این که یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم را کنار بگذارید نمی تواند به شما در کاهش وزن و به خطر انداختن سلامتی شما کمک کند. همچنین ، همیشه به یاد داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین کنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم غذایی سنگین را تحمل کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که می تواند به شما در کاهش 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با رعایت این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های کاهش وزن ، مزایا و معایب خود را دارد و باید از هر طرف مورد مطالعه قرار گیرد تا به سلامت انسان آسیبی وارد نشود ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد زیادی بر این بود که رژیم طراحی و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، اما این امر تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز غذاهای خاصی بخورید که بیشتر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش ، خوردن غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین ، تعداد کالری مصرفی در طول روز بیشتر از مقدار دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین روش برای کاهش وزن بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت کاری و سنی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم غذایی GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده تعریف کرده و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین ، هر کاری را که ممکن است برای رسیدن به آن هدف انجام دهید. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، فقط آن دسته از غذاهایی که برای آن تجویز شده است باید مصرف شود. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به روزه داری در طول روز ندارد. زیرا نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما به هدر خواهد رفت. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این مدت بدون روزه داری وزن خود را به طور موثری کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی که برای در نظر گرفتن میزان کالری غذا طراحی شده است ، می توانید در هر زمان از روز. تنها چیزی که مورد تأکید است پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • توانایی چربی سوزی را افزایش می دهد

دستور رژیم غذایی کاهش وزن 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، مهم است که توجه داشته باشید که قبل از این رژیم باید با متخصص تغذیه خود مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 روز اول رژیم: میوه تازه بخورید.

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف خود بر می دارید و اساساً زندگی خود را تغییر می دهید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کرد. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه انتخاب های خوبی هستند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین مجاز نیستید از سبزیجات به صورت خام یا پخته استفاده کنید. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. بنابراین ، در اولین روزی که احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2 رژیم روز دوم: سبزیجات بخورید.

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز خوردن حبوبات پخته ، هویج خام یا پخته ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … که او در طول روز می سوزاند و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشت بسیار توصیه می شود. در این روز ، تغییراتی در عملکرد سیستم گوارشی خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد مراجعه به مرکز درمانی افزایش یابد. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

3 روز سوم: رژیم کاهش وزن: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید.

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز قبل است. به این ترتیب ، می توانید سبزیجات و میوه ها را در طول روز بخورید. موانع و سیب زمینی منع مصرف در این مرحله است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، مانند رژیم غذایی سبزیجات صبحگاهی و رژیم میوه ای بعد از ظهر ، یا برعکس ، یا به صورت ترکیبی. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم: رژیم غذایی برای کاهش وزن: موز و شیر بخورید.

روز چهارم یکی از جذاب ترین روزهای این رژیم است. در طول روز ، می توانید 8 تا 12 موز بخورید و بیش از 3 لیوان شیر ننوشید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید سهم خود را از شیر و موز تقسیم کنید تا در طول روز اصلاً احساس گرسنگی نکنید.

5 روز 5: رژیم غذایی برای کاهش وزن: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز خوردن گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6-7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی سطح اوره را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین میزان مصرف آب خود را برای رقیق شدن افزایش دهید. این مقدار می تواند به اندازه 15 لیوان آب در روز باشد.

6 روز ششم: رژیم کاهش وزن: یک فنجان برنج بنوشید!

در این روز ، همچنین مجاز خواهید بود از یک کاسه برنج استفاده کنید. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات به اندازه کافی دریافت کنید. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش خود را تقویت می کنید.

7 هفتمین روز رژیم غذایی برای کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز آن است. می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله ، اساساً یک رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش وزن قابل توجهی خواهید شد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، برای خود سلامتی و طراوت به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن شاداب تر و شفاف تر است. به علاوه ، شما سیستم گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای حالت GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. بدن را سم زدایی می کند ؛ با کاهش تعداد کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند برای بدن مضر باشند.

معایب GM

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم ، خبری از چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن یا سایر مواد مغذی نبود. همچنین ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و در برخی از روزها فرد گرسنه و بی دست و پا می شود.
  2. این رژیم قابل اعتماد نیست. زیرا تا به امروز ، هیچ تحقیقی از این امر پشتیبانی نمی کند.
  3. کاهش وزن با کار زیاد و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در واقع ، به دلیل کاهش تعداد کالری مصرفی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد ، که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید از رژیم غذایی پیروی کنید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر می گیرد و فعالیت بدنی را ترکیب می کند. این رژیم ها به شما در سوزاندن چربی کمک می کند و علاوه بر کاهش وزن ، شما را سالم نگه می دارد.

آیا باید حالت GM را امتحان کنید؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی در یک هفته غیرممکن است ، زیرا دفع چربی ذخیره شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که از چنین رژیم هایی غافل نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز خود را مصرف نمی کند. مگر اینکه به دلایلی نیاز به کاهش موقت وزن داشته باشید. بنابراین پس از مشورت با متخصص تغذیه رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و در کنار ورزش روزانه مراقب سلامت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید