رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا از ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت چاق و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن شما چاق باشد ، یا اگر صورت شما بیش از حد چاق است ، به دلیل وضعیت بدن آن فرد ، اضافه وزن و چاقی خواهید داشت ، یا اگر استخوانی مشاهده می کنید. ممکن است فکر کنید بدن این شخص سفت یا نازک است ، بنابراین نمی توانید اهمیت این قسمت از بدن را نادیده بگیرید.

رژیم لاغری صورت

در زمان ما ، زمانی که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعیین شده است ، کاهش وزن و چهره استخوانی زیبایی و جذابیت برای یک فرد است. شاید شما کم و بیش با این مشکل برخورد کرده اید.

در این مقاله ، من قصد دارم علل چاقی روی صورت و نحوه درمان آن را با رژیم های مختلف کاهش وزن بررسی کنم تا برخی از مشکلات مربوط به جذابیت و زیبایی شما عزیزان را برطرف کنم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی برخی از داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که در زنان مسن شایع است ، پف می کند.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدن شما ضخیم تر به نظر می رسد و گاهی اوقات اتفاق می افتد که پس از کاهش وزن موضعی در اندام ها به دلیل رژیم های غذایی مختلف ، صورت شما یکسان یا نازک تر از بدن شما باقی می ماند. گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم می کنند ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی افراد ، به دلیل استخوان بندی ، صورت گرد و چاق می شود.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ، با گفتن سابقه پزشکی ، رژیم غذایی و برنامه درمانی خود به پزشک متخصص آن منبع را پیدا کنید و دستورات لازم را از متخصص دریافت کنید. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، مانند تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده موضعی. آنها قصد دارند.

اکنون نگاهی دقیق تر به استراتژی های ارائه شده می اندازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از عوامل اصلی چاقی روی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم به طور کامل از تورم ناشی از رژیم غذایی نامناسب در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار ، از آکنه و آسیب های پوستی نیز محافظت می کنید و جلوه اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کرده و کاملاً درک کنید ، پوست افراد کره جنوبی یا چین را با افرادی از کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند از رژیم غذایی خود حداکثر استفاده را ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • از محصولات تازه ، میوه ها و سبزیجات حداکثر استفاده را ببرید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر بخورید.
  • هرگز پرخوری نکنید و وقتی احساس سیری می کنید ، دست از غذا نکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی در بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی را به پوست شما باز می گردانند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی در صورت معمولاً به دلیل بیماری یا جراحت یا سموم در سایر نقاط بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید بیشتر بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن این است که تا حد امکان آب بنوشید (البته همیشه سعی کنید آب جوشیده که گرم است بنوشید) و همچنین در حین ورزش آب بنوشید. مزایایی دارد ، به عنوان مثال دلایل: سردرد نداشتن و ماندن در بهترین شرایط. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن ، یعنی دریافت آب کافی در بدن ، کنترل اشتها و از بین بردن نفخ کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید در حین تمرین یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو را با خود ببرید.

– مصرف قند و نمک خود را کاهش دهید: یکی از شایع ترین علل چاقی در صورت و بدن ، احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از مهمترین آنها مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و تجمع مایعات در بدن ، باید مقدار نمک (سدیم) را افزایش دهید. مصرف. 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما این تجربه را داشته ایم که صبح ها به دلیل بی خوابی در شب یا دیر خوابیدن و استراحت نکردن کافی ، صورت ما متورم می شود ، بنابراین نمی دانید این موضوع چقدر اهمیت دارد.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را بازسازی می کند که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است. علاوه بر این ، هورمون ها نیز در این زمان استراحت متعادل می شوند. در نتیجه ، اگر به اندازه کافی در شب استراحت نکنید ، که مهمترین زمان برای استراحت است ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا به بدن خود در انجام وظایف خود و دریافت انرژی مورد نیاز برای عملکرد صحیح کمک کنید.

– تمرین: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در ورزش ، هر فرد مقدار متفاوتی از دست می دهد ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا بر روی صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی در تمام نقاط بدن جذب و سوزانده می شود و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغری صورت با ورزش هوازی: یکی از م waysثرترین روش های کاهش چربی ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم خود را به تمرین ترکیبی تبدیل کنید. پس از اتمام تمرینات ترکیبی ، بدن به سوزاندن چربی ادامه می دهد و حدود 200 کالری در روز می سوزاند ، که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. به علاوه ، ماساژ می تواند باریک تر از آنچه که هست به نظر برسد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی از چربی صورت خود را از بین ببرید. اثر دیگر ماساژ صورت افزایش گردش خون و اکسیژن و همچنین سفت شدن تدریجی پوست است. و به او اجازه سقوط نمی دهد. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– ورزش برای صورت: یکی دیگر از راه های کاهش وزن ، حرکت دادن ماهیچه ها و به عبارت دیگر تمرین صورت است.همانطور که با انجام ورزش و به عبارت دیگر با سفت شدن ماهیچه های آنها در سایر اندام ها وزن کم می کنیم ، همین امر را می توان در مورد صورت نیز بیان کرد.

تمریناتی که در زیر ذکر شد ، 40 عضله صورت شما را تقویت می کند تا شما را لاغرتر و لاغرتر کند.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی یکی بگویید و تکرار کنید. این تمرین باعث می شود ماهیچه های صورت شما منقبض و حرکت کنند. این تمرین را روزانه و تا آنجا که ممکن است تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای رهایی از گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه های خود را به صورت خود بکشید (مانند دهان ماهی) و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. به نتایج.
  • تمام ماهیچه های صورت را تقویت کنید: دهان خود را کاملاً باز کنید و گرده جمع آوری کنید ، تمام ماهیچه های صورت را درگیر کنید. 5 ثانیه در این حالت بمانید و این کار را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

یکی دیگر از تمریناتی که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما پرتر و گردتر به نظر برسد ، سپس هنگام حرکت هوا از یک طرف صورت خود به طرف دیگر ، لب های خود را بسته نگه دارید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. این تمرین را چندین بار در طول روز امتحان کنید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها اهمیت زیادی دارد ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست از ماسک های مختلف برای رسیدن به حالت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد ، علاوه بر مواردی که قبلاً ذکر شد ، راه دیگری برای کاهش سایز صورت و کاهش وزن استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. آنها ممکن است مانند گذشته کار نکنند ، اما با گذشت زمان بی اثر نمی شوند. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو تهیه کنید و روزانه با آن روی صورت ، چانه و گردن خود ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و سرکه سیب نیز برای کاهش وزن روی صورت مفید است.

2. خربزه میوه ای است که می تواند برای کاهش وزن بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه به صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت در 7 روز و کاهش وزن ، از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه نیز جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای کاهش وزن استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4. به جرات می توان گفت که ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E ، چه به صورت خوراکی و چه غیر خوراکی ، بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی. برای استفاده موضعی ، همچنین می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث لاغری صورت می شود.

6. یکی دیگر از درمان های خانگی برای کاهش وزن استفاده از حوله داغ قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید ، آب آن را بگیرید و آن را روی صورت خود بمالید. این کار از طریق تعریق چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7. می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این عمل علاوه بر لاغری صورت ، باعث درخشندگی و درخشندگی پوست شما نیز می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید صورت و چانه خود را با شیر خام خالص ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل: با تماس با یک متخصص زیبایی می توانید از طریق جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید ، اما لی این حقیقت را پنهان نمی کند که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که مشاهده کردید ، روشهای جالب زیادی برای کاهش وزن وجود دارد که هرکدام به طرق مختلف بر چهره شما تأثیر می گذارد ، فقط شما باید قبل از انتخاب روش کاهش وزن ، علت اصلی چاقی صورت را دریابید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را در قسمت رژیم آنلاین برای داشتن رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید تا در اولین فرصت در این زمینه به شما کمک کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید