رژیم غذایی کبد چرب درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر بیماری کبد چرب الکلی ، ما در بسیاری از افراد در سراسر جهان بیماری کبد چرب غیر الکلی را مشاهده می کنیم. کبد چرب یک بیماری آرام و بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، به راحتی قابل درمان است. برخی از افراد برای بیماری کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز در مورد رژیم کبد چرب با شما صحبت خواهیم کرد.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی نامناسب منجر به کبد چرب می شود ، با جایگزینی این عادات ، می توانیم کبد چرب را درمان کنیم. همه ما آنهایی هستیم که می خواهیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، به این معنی است که چربی زیادی مصرف می کنید. در عین حال ، در افرادی که اندامی سالم و متناسب دارند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که متخصصان تغذیه معتقدند کاهش وزن تنها 5-10 درصد می تواند تا حد زیادی به درمان کبد چرب کمک کند. در واقع می توان گفت رژیم کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب نیز کمک کند. بنابراین ، رژیم کبد چاق می تواند بسیار شبیه رژیم کاهش وزن باشد. با این حال ، مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید که به شما کمک می کند بیماری کبد چرب را سریعتر درمان کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 روغن جگر ماهی است. این ماده تأثیر فوق العاده ای روی عملکردهای بدن دارد. با این حال ، این متعلق به دسته چربی های سالم است. افراد مبتلا به کبد چرب احساس می کنند که باید از مصرف چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های سالم مانند امگا 3 می تواند به درمان بیماری کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون می توانند به عنوان منابع امگا 3 مورد استفاده قرار گیرند.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها سطح کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع که در غذاهای خود استفاده می کنید در چربی های اشباع و ترانس یافت می شوند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های چرب یافت می شود. می توانید روغن های ترانس را جایگزین روغن های ترانس کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها دارای چربی های ناسالم بسیار کمی هستند و حتی ممکن است به درمان کبد چرب کمک کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدراتها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما مصرف قند مستقیماً به کبد شما آسیب می رساند. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید مقدار زیادی از این قند را در شهر ذرت ، انواع نوشابه ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای یخ زده ، چاشنی ها ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز برای کبد بسیار مضر است. بنابراین از رژیم غذایی برای چاقی در کبد ، فروکتوز باید حذف شود.

بنابراین ، دوستان و همراهان عزیز خراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی چاقی در کبد چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همه ما منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید