رئیسی: تمرکز دولت بر رفع عقب ماندگیبه گزارش ایمنا ، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در پی برنامه سفر خود به استان فارس با جمعی از نخبگان ، علما ، خانواده های شهدا ، ایثارگران و اقشار مختلف مردم در مصلای جمعه شیراز دیدار کرد: و مشکلات کمی حل و اجرا خواهد شد و من به عنوان رئیس جمهور مصمم هستم که همچنان در بین مردم حضور داشته باشم و مشکلات را در محل حل کنم.

وی افزود: «برخی از سفرهای استان ها انتقاد می کنند و می گویند این سفرها هزینه بر است ، اما من می گویم اگر رئیس جمهور به استان ها نرود ، چگونه می توان مشکل کارخانه ای را که 87 درصد کارهای ساختمانی انجام می شود ، حل کرد؟ 13 درصد باقی مانده با هشت سال تأخیر؟ »حل خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه اجتناب از سفرهای دولتی استانی هیچ مشکلی را حل نمی کند و این سفرها باید انجام شود ، گفت: رئیس جمهور و مدیران باید مشکلات موجود بودن میدان را شناسایی و حل کنند و اگر رئیس جمهور به استان ها نرود نمی تواند درک کنید که مشکلات در نقاط مختلف کشور وجود دارد و آنها را حل کنید.

وی گفت: قبل از هر سفر استانی ، هیئتی به استان مقصد اعزام می شود و جلساتی در تهران با نمایندگان و مسئولان استان و همچنین پرسش و نگرانی برگزار می شود. احصا و این خلاصه شده و برنامه ها و وام های لازم برای استان به تصویب رسیده است.

آیت الله رئیسی گفت: بیش از 100 طرح برای استان فارس نهایی شده است که اجرای آنها بخش مهمی از مشکلات استان را حل می کند.

رئیس جمهور هدف همه پیامبران و قرآن را پرداخت پاداش و داشتن انگیزه و فهم الهی دانست که هیچ ربطی به رفاه عمومی ندارد و گفت: و با وجود پیشرفت های بزرگ در زمینه های مختلف ، یکی از مهمترین آخرین 40 سال آگاهی از عدالت است.

رئیسی گفت برای پیشرفت در حقوق صاحبان سهام ، باید از طریق مدیریت زمین های مبتنی بر تحقیق و شناخت توانایی ها و نیازهای هر منطقه طراحی و اجرا شود.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه محور اقدام دولت مجمع سیزدهم اجرای عدالت خواهد بود ، گفت: مبنای اقدام دولت اجرای قانون ، شناسایی و جبران کاستی ها است.

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از خطاب خود گفت: استان فارس مرکز کشاورزی ، معدن ، صنعت ، گردشگری ، خدمات و تجارت است و با توجه به خیل جوانان هدفمند عظیم و تحصیل کرده، شما نباید با مشکل بیکاری روبرو شوید ، اما متأسفانه از اولین دقایق حضورم در استان فارس با شکایت و درخواست افرادی در زمینه بیکاری و اشتغال مواجه شدم.

رئیس اداره اشتغال جزو وی حقوق اساسی بشر و یکی از وظایف اصلی دولت را ذکر کرد و گفت: «تلاش برای ایجاد شغل تنها محدود به وزارت کار نیست ، بلکه همه دستگاه های دولتی ، ادارات و نهادهای دولتی باید احساس مسئولیت کنند و برای ایجاد تلاش کنند. محل کار “.

در ابتدای دولت ، ما مبارزه با ویروس کرونا را اولویت بندی کردیم ، که خدا را شکر ، تلاش های دولت و حمایت مردم ، امروزه با واکسیناسیون های گسترده بر آن غلبه کرده ایم ، اگرچه باید “مراقب باشیم تجدید حیات کرونا ، “او گفت. اما این مشکل تا حد زیادی مهار شده است.

رئیسی گفت: “گام دوم و البته همزمان دولت توجه به معیشت مردم و کنترل تورم و تورم و همچنین تحریک مشاغل بود که امروزه می توانیم با تسلط بیشتری بر آن تمرکز کنیم و تا حدی تاج را کنترل کنیم”.

رئیس جمهور استان فارس را یکی از استانهای مهم در زمینه تولید محصولات کشاورزی ، صنعتی و معدنی عنوان کرد و گفت: آمارها استان را از نظر اقتصادی و ارزش تولید در وضعیت خوبی قرار داده است. از استاندار فارس می خواهم علاوه بر حمایت از شرکت های تولیدی مختلف ، از کسانی که در خانه خود کالا تولید می کنند ، به ویژه صنایع دستی حمایت کند.

سرپرست استان فارس از آن به عنوان یکی از مراکز گردشگری سلامت نام برد و گفت: باید تلاش کنیم تا با کمک مردم و مسئولان از ظرفیت عظیم استان استفاده کنیم تا معضل بیکاری در استان ریشه کن شود.

رئیس جمهور گفت: “اجرای موفق برنامه های دولتی به تلاش و مشارکت عمومی مردم بستگی دارد و دولت در زمینه های مختلف ، از جمله در حل مشکل مسکن ، خود را محل رهبری ، پشتیبانی و کنترل و همچنین زمینه اصلی در حل مشکلات و رونق تولید و اقتصاد است. “، آیا خود مردم هستند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید