دوره پاکسازی استروئید علم ورزش و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها


در این مقاله چه می خوانید

هدف اصلی پاکسازی طبیعی بدن از استروئیدها یا مکمل ها دفع سموم و بقایای تجمع یافته در بدن در نتیجه استفاده از داروهای غیرقانونی یا داروهای خاص است. این پاکسازی را می توان در طول فرآیند سم زدایی انجام داد.

کبد شما همه داروها را به ترکیبات سمی تبدیل می کند که باید بعداً از بدن خارج شوند. اگر بقیه داروها از بدن خارج نشوند ، کبد سمی می شود. خوشبختانه روشهای سم زدایی طبیعی وجود دارد که به بدن شما کمک می کند تا سموم را پس از مصرف استروئیدها یا مکمل ها دفع کند. در این مقاله ، شما را با روشهای طبیعی و مفید سم زدایی بدن پس از مصرف استروئیدها و پاکسازی کبد پس از دوره مکمل های بدنسازی آشنا می کنیم.

روشهای طبیعی سم زدایی بدن بعد از مصرف استروئیدها

پای اول

هر روز 9 تا 12 لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب کافی به عملکرد کلیه ها و کبد کمک می کند تا بتوانند سایر داروها را بهتر از بدن دفع کنند. نوشیدن مقدار زیادی مایعات همچنین توانایی تعریق شما را افزایش داده و بدن شما را در دمای بالا خنک می کند.

گام دوم

روزانه یک ساعت تمرینات قلبی و تنفسی مانند ایروبیک ، شنا و دویدن را انجام دهید. ورزش باعث تقویت و تحریک کلیه ها ، کبد و سایر اندام های حیاتی می شود و داروهای باقی مانده را از طریق عرق دفع می کند.

گربه ماهی پای

روزانه 60 تا 90 گرم جلبک دریایی تازه بخورید. آلژینات سدیم یک ماده فعال در جلبک دریایی است که به بقایای داروها در دستگاه گوارش متصل شده و از جذب مجدد آنها توسط بدن جلوگیری می کند.

مرحله چهارم

قرص های خمیر دندان شیرین را هر روز همراه با غذا میل کنید. ماده فعال این گل اینولین است که جریان صفرا را افزایش داده و به کبد کمک می کند تا بقایای دارو را از اندام های داخلی خارج کند.


پیشنهاد تحقیق: حذف سموم از بدن و کبد با 30 ماده مغذی طبیعی.


مرحله پنجم

روزانه یک فنجان چای تازه زنجبیل بنوشید تا به دفع داروهای خود کمک کنید. زنجبیل ماده فعال زنجبیل است که تعریق را افزایش می دهد و بقایای دارو را از طریق پوست پاک می کند. زنجبیل تازه را خرد کنید ، در یک لیوان بگذارید و روی آن را با آب جوش بریزید. می توانید این چای را با عسل شیرین کنید.

سم زدایی یک یا دو بار در سال برای سلامت کلی و طول عمر مفید است. ابتدا ، ما در مورد اینکه چگونه می توانید بدن خود را به صورت روزانه تمیز کنید صحبت می کنیم.

در اینجا چند دستورالعمل ساده وجود دارد:

چگونه بعد از مصرف استروئیدها و مکمل های غذایی سموم را از بدن دفع کنیم؟

۱ دو قاشق غذاخوری سرکه سیب ، سرکه سیب خالص و ارگانیک تهیه کنید

۲ یک هشتم تا نصف قاشق چایخوری جوش شیرین به خنثی کردن سرکه ای که می خورید کمک می کند تا به مینای دندان شما آسیب نرساند ، اما همچنان از مزایای منحصر به فرد سرکه سیب لذت خواهید برد.

به علاوه ، اگر ابتدا سرکه را خنثی کنید ، بدن شما می تواند آن را بهتر جذب کند. اگر خاصیت اسیدی سرکه شما را بسیار اذیت می کند (رفلاکس و …) ، می توانید از جوش شیرین بیشتری استفاده کنید. با یک هشتم قاشق چایخوری جوش شیرین شروع کنید و میزان تحمل خود را آزمایش کنید. برای اکثر مردم ، یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین ایده آل است. به یاد داشته باشید که جوش شیرین حاوی سدیم است و باید در روزهای اول آب بیشتری بنوشید تا بدن شما به این نمک اضافی عادت کند.

۳. یک چهارم یا نصف آب لیمو تازه

۴ یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی

120 تا 180 میلی لیتر آب به این مواد اضافه کنید و 2 تا 4 بار در روز بنوشید. عالی است اگر بتوانید این معجون را با معده خالی بنوشید. برای تهیه چیزی شبیه چای با این ترکیب می توانید از آب جوش استفاده کنید.

برای طعم بهتر می توانید از مواد زیر نیز استفاده کنید

۱ بیست قطره عصاره زنجبیل

۲ نصف قاشق چایخوری فلفل قرمز (فلفل قرمز). برای آزمایش میزان تحمل بدن خود با مقدار بسیار کمی شروع کنید. فلفل قرمز می تواند بافت دستگاه گوارش را بازسازی کرده و آسیب های وارد شده به آن را التیام بخشد.

علاوه بر این ، در صورت استفاده با سایر محصولات ، اثربخشی آن را افزایش داده و بافت قلب و عروق را ترمیم می کند. مطالعات علمی نشان داده است که فلفل قرمز می تواند از حملات قلبی جلوگیری کند و برخلاف تصور رایج باعث ایجاد زخم معده نمی شود ، بلکه در واقع آنها را درمان می کند!

فلفل قرمز یک کالری طبیعی است که می تواند دمای بدن را افزایش داده ، متابولیسم را تسریع کرده و در نهایت چربی سوزی را تسریع کند. فلفل قرمز با افزایش جریان خون ، جریان مایع لنفاوی در عروق لنفاوی را افزایش می دهد که نتایج زیر را به دنبال دارد: کاهش سلولیت در زنان ، سم زدایی بدن ، سلامت کلی ، چربی سوزی و کنترل وزن!

۳. یک قاشق چایخوری زردچوبه. زردچوبه به بازسازی میکروبیوتا یا فلور روده کمک می کند و همچنین پوست افراد مبتلا به آکنه و آکنه را تمیز می کند. زردچوبه برای جلوگیری از رشد موهای زائد صورت در زنان مفید است.


پیشنهاد تحقیق: قرص دیانابول و عوارض و مزایای آن چیست؟


گیاهان و مکمل های دیگر که به دفع سموم از بدن کمک می کند.

چگونه بعد از مصرف استروئیدها و مکمل های غذایی سموم را از بدن دفع کنیم؟

۱ گیاه خار مریم. کبد مهمترین اندام بدن برای سم زدایی است. مریم گلی به کبد کمک می کند تا سم زدایی کرده و به درستی عمل کند.

۲ دهیدروآپی اندروسترون (DHEA) ، که به عنوان هورمون ضد پیری نیز شناخته می شود. افرادی که به کافئین معتاد هستند ، کسانی که عاشق چربی سوزی هستند و کسانی که به طور منظم مکمل های غذایی مصرف می کنند ، اغلب می گویند که این موارد دیگر برای آنها مفید نیست.

دلیل آن این است که احتمالاً به زبان عادی به شرح زیر بیان شده است؛ بدن به آن عادت کرده است. این چیزی است که از نظر پزشکی خستگی آدرنال نامیده می شود. غدد فوق کلیوی یا غدد فوق کلیوی ، غدد کوچکی هستند که در هر کلیه قرار دارند.

این غدد نقش مهمی در ترشح هورمون ها دارند. استرس زیاد ، کم خوابی و مصرف محرک های قوی از عوامل اصلی فشار بالای آدرنال هستند. وقتی غدد فوق کلیوی تحت فشار زیادی قرار می گیرند ، نمی توانند به درستی عمل کنند. DHEA به این غدد کمک می کند تا استرس اضافی را از بین ببرند. البته این مکمل باید زیر نظر پزشک مصرف شود. کاهش استرس ، خواب کافی و محدود کردن مصرف کافئین می تواند به موثرتر شدن این مکمل کمک کند.

۳. آلوئه ورا. ژل آلوئه ورا یکی از بهترین پاک کننده های دستگاه گوارش است.

۴ روغن کرچک. البته ، نباید آن را اغلب استفاده کنید ، زیرا می تواند انقباض و فعالیت روده کوچک و همچنین روده بزرگ را افزایش دهد ، بنابراین تمام قسمت های روده شما را تمیز می کند.

۵ پوسته یا پسیلیوم پوسته و سایر مکمل های فیبر. شما باید سیستم گوارش خود را تمیز کنید و فیبر می تواند این کار را سریعتر انجام دهد.

۶ آنزیم های گوارشی می توانید این مکمل ها را در داروخانه خود خریداری کنید.

۷ خربزه چوبی یا پاپایا. پاپایا بهترین آنزیم گوارشی طبیعی است که می توانید بخورید. نصف پاپایا ، نصف آناناس ، مقداری یخ و آب را مخلوط کرده و بنوشید.

۸ چربی ماهی روغن ماهی برای سم زدایی عالی است.

نکات مهمی که باید در طول دوره سم زدایی به خاطر بسپارید

۱ مقدار زیادی آب بنوشید زیرا بدن را به خوبی از بدن خارج می کنید.

۲ مصرف قند ، شیرین کننده ها و کافئین را محدود کنید. شما باید هرگونه مواد سمی و بی فایده را حذف یا حداقل به شدت محدود کنید.

۳. مصرف لبنیات خود را به حداقل برسانید زیرا با فرآیند سم زدایی ارتباط ضعیفی دارند.

۴ مصرف گوشت خود را محدود کنید زیرا گوشت به سرعت هضم نمی شود و به مدت طولانی در معده می ماند.

۵ فیبر ، فیبر و دوباره فیبر! هنگامی که بدن از سموم پاکسازی می شود ، رادیکال های آزاد و سموم از کبد ، کلیه ها و سیستم لنفاوی وارد جریان خون می شوند و باید از بین بروند. مصرف فیبر رژیمی یا مکمل های فیبر بخشی جدایی ناپذیر از برنامه سم زدایی است.


پیشنهاد مطالعه: فیبر چیست و چگونه مصرف آن می تواند چربی شکم را کاهش دهد؟


۶ شکم خود را با یک برس خشک شانه یا ماساژ دهید. ماساژ با حرکت دایره ای (15 بار در جهت عقربه های ساعت و 15 بار خلاف جهت عقربه های ساعت) ، به عنوان اولین کاری که صبح بعد از بیدار شدن انجام می دهید ، به دفع مدفوع و حرکات روده کمک می کند.

۷ تا حد امکان غذای خام از پخته شده ، به ویژه سبزیجات خام بخورید. نگران قند میوه نباشید ، قرار نیست با خوردن میوه چربی جمع کنید. آجیل و دانه ها ، لوبیا و حبوبات ، جوانه ها و ماهی منابع عالی پروتئین هستند.

می توانید از پروتئین آن در برنامه سم زدایی خود استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که شیرین کننده هایی در پروتئین آن وجود دارد ، مگر اینکه نسخه بدون شکر آن را تهیه کرده باشید و در مصرف آن زیاده روی کرده باشید.

روشهای سم زدایی غیر غذایی

۱ حمام روغن درخت چای یا استفاده از صابون نعناع باعث اکسیژن رسانی به خون می شود. هرچه اکسیژن بیشتری در جریان خون شما باشد ، جریان خون بیشتر ، سیستم لنفاوی بزرگتر و سم زدایی موثرتر است.

۲ روغن نارگیل یا لوسیون بدن شیر نارگیل همچنین به دفع سموم کمک می کند.

۳. تکنیک دوش کنتراست یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش جریان لنفاوی ، سم زدایی و حتی پیشگیری از سرطان (به ویژه سرطان پستان لنفاوی) است. در دوش کنتراست ، ابتدا با آب گرم دوش می گیرید که عروق را گشاد کرده و جریان خون را افزایش می دهد و سپس ناگهان دوش آب سرد می گیرید که عروق را تنگ کرده و جریان خون را به طور چشمگیری کند می کند.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منابع: livestrong + هیستروئیدها


دیدگاهتان را بنویسید