دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟ – مشاوره تلفنی در مورد تغذیه


عسل و دارچین: دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که برای سلامتی مفید هستند. برخی معتقدند که ترکیب این دو می تواند تقریباً هر بیماری را درمان کند. در حالی که شواهد نشان می دهد هر کدام دارای خواص دارویی هستند ، برخی ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین کاملاً درست نیست. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه و تصور غلط جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل عمدتا در آشپزی و به عنوان شیرین کننده در نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را می گیرند و خشک می کنند ، به این می گویند چوب دارچین. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی از مردم فکر می کنند که این ترکیب مفیدتر است. در سال 1995 ، یکی از روزنامه های کانادایی مقاله ای منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، لیست کرد. از آن زمان به بعد ، ادعاهای عجیب ترکیب عسل و دارچین افزایش یافته است.

اگرچه این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه پخت و پز محبوب است که می تواند به عنوان یک افزودنی نیز مورد استفاده قرار گیرد. دو نوع اصلی وجود دارد:

کاسیا با دارچین: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلان: این نوع به “دارچین واقعی” معروف است. یافتن آن بسیار دشوارتر از دارچین کاسیا است و طعم آن کمی شیرین تر است.

خواص بی نظیر دارچین با اسانس ها و ترکیبات آنها به ویژه با ماده ای به نام سینامالدهید در ارتباط است. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

برخی از مزایای قابل توجه دارچین عبارتند از:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. تحقیقات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

ممکن است به درمان بیماری های عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید با مطالعات انسانی تأیید شود.

دارای خواص ضد سرطانی:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی معتقدند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص دارویی مختلفی نیز دارد. با این حال ، لازم به ذکر است که همه انواع یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل با مواد فعال در عسل خام با کیفیت بالا متمرکز شده است.

در اینجا برخی از فواید علمی اثبات شده عسل آمده است:

ممکن است در سرکوب سرفه م beثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شب م thanثرتر از دکسترومتورفان است که ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان قوی زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای زخم ها است.

اعتقاد بر این است که عسل به بهبود خواب ، بهبود حافظه ، افزایش قدرت جنسی ، بهبود عفونت ها کمک می کند و راهی طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین ممکن است خواصی داشته باشد

تصور می شود که اگر عسل و دارچین به تنهایی بتوانند به برخی مشکلات سلامتی کمک کنند ، این ترکیب باید م moreثرتر باشد. تحقیقات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد زیرا به کاهش چندین عامل خطر کمک می کند. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین می توانند روی همه اینها تأثیر بگذارند.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) خود را تا 3 درصد افزایش دهید.

متاآنالیز نشان داد که مکمل روزانه دارچین کلسترول کل را به 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. کلسترول (HDL).

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو فشار خون متوسط ​​را به طور جداگانه کاهش می دهند. البته این مطالعه روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هستند که فواید زیادی برای سلامت قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنولیک جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل اصلی در پیشرفت بیماری قلبی است.

ممکن است به ترمیم زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص دارویی خوبی دارند که می توان آنها را در ترکیب با کاربردهای موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند ، دو خاصیتی که برای بهبود پوست بسیار مهم است.

عسل هنگامی که روی پوست مالیده می شود به بهبود سوختگی کمک می کند. همچنین می توان از آن برای درمان زخم پای دیابتی که عارضه بسیار جدی بیماری است ، استفاده کرد.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است مزایای دیگری نیز برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را به همراه دارد. تحقیقات در لوله های آزمایشگاهی نشان داده است که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است و می توانید آن را در خواربارفروشی خریداری کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند

همه می دانند که مصرف منظم دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین سطح قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین مزایای بالقوه ای برای افراد دیابتی دارد. مطالعات نشان داده است که عسل میزان قند خون را به میزان قابل توجهی کمتر از قند تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر این ، عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه جات ، از نظر محتوای آنتی اکسیدانی رتبه اول را دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند مقدار زیادی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد ایده ترکیب دو ماده قوی برای درمان بسیار قوی تر است. با این حال ، هیچ تحقیقی نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را شفا می دهد. علاوه بر این ، بسیاری از موارد پیشنهادی برای عسل و دارچین از نظر علمی اثبات نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

برخی مطالعات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم آلرژی انجام شده است ، اما شواهد کافی نیست.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما هیچ تحقیقی در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

کمک به کاهش وزن: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی قند با عسل می تواند به کاهش وزن شما کمک کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که عسل و دارچین می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند.

تسکین درد در آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این محصولات بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها توسط تحقیقات علمی پشتیبانی نمی شود.

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای سلامتی بهتر

بهتر است از عسل به جای شکر در رژیم غذایی خود استفاده کنید. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا حاوی مقدار زیادی قند است.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای بالا می تواند سمی باشد. مقدار کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع مختلف کاسیا مصرف می کنید ، مصرف روزانه خود را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان در روز مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در نهایت

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم تأیید می شود. هر دوی این مواد به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه شفا می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید