خطر تنگی آئورت – عوارض قلبی ناشی از عفونت ها


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض قلبی ناشی از عفونت ها

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات مرتبط با بیماری دریچه ای قلب است. در یک تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه دو طرفه آئورت” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم به دریچه آسیب می رساند و جریان خون را از طریق دریچه افزایش می دهد.

تنگی دریچه آئورت ؛  علائم

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان جریان خون محدود به طور قابل توجهی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکل در تنفس یا احساس تنگی نفس

احساس سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه.

تورم مچ دست و پا

مشکلات خواب یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی.

تنگی مادرزادی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی در حین کار.

• بدون افزایش وزن.

تغذیه نامناسب یا نامناسب

• مشکلات تنفسی.

علل تنگی دریچه آئورت

3 حالت می تواند باعث ضخیم شدن دریچه آئورت شود:

تجمع کلسیم:

خون در کنار سایر مواد معدنی و مواد مغذی ، کلسیم را حمل می کند. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم در طول زمان افزایش می یابد. این می تواند آن را سخت تر و باریک تر کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه کاسپ یا کاسپ است که محکم در کنار هم قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند سالها به این روش کامل کار کند. اما هرچه سن شما بیشتر می شود ، احتمال سفت شدن سوپاپ بیشتر می شود. این نوع بیماری مادرزادی قلبی را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این عارضه گلو درد یا مخملک مانند گذشته جدی نیست ، اما همچنان می تواند تهدیدی باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار باعث تجمع کلسیم روی دریچه می شود.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا باعث افزایش مشکلات می شود؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، ضخیم شدن ماهیچه ها نیز ممکن است در دیواره بطن چپ ایجاد شود ، زیرا بطن باید بیشتر تلاش کند تا خون را از دریچه باریک به داخل آئورت پمپ کند. شریان بزرگ.

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند ، که فضای کمتری را برای بدن برای تامین خون کافی فراهم می کند. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت عمدتا افراد مسن را به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (فلپ یا چین خوردگی) درگیر می کند. SA مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم آن را نشان نمی دهند.

در جوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان ، ناهنجاری های مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است رشد ناکافی دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون در دهان ایجاد می کند و با گذشت سالها ، دریچه معیوب اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها بازگردد. برای جبران این امر ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد قلب باشد عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب است

غش (به دلیل جریان خون ناکافی در مغز)

نارسایی قلبی (قلب ضعیف شده که خون را به خوبی پمپ نمی کند)

آریتمی (ضربان نامنظم قلب ناشی از جریان نامنظم خون به قلب).

تشخیص تنگی دریچه آئورت

روشهای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها می باشد و سابقه پزشکی و معاینه فیزیکی شما را مورد بحث قرار می دهد. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا مشخص شود آیا سوفل قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی شما توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرام:

در این آزمایش ، از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر ویدئویی از قلب در حال حرکت استفاده می شود. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل را روی قفسه سینه خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون به قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام ، به نام اکوکاردیوگرام توده ای را انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک کاوشگر کوچک متصل به انتهای یک لوله در انتهای لوله ای قرار می گیرد که از دهان به معده (مری) منتهی می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکترود) متصل به پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. EKG می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا این می تواند نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که یک رگ خونی (آئورت) بزرگ شده است یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع یافته است. همچنین اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تست های ورزشی یا تست های استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، می توانید از داروهایی برای قلب استفاده کنید که به شیوه ای مشابه ورزش عمل می کنند.

توموگرافی کامپیوتری (CT) قلب:

در اسکن توموگرافی کامپیوتری قلب از مجموعه ای از اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و بررسی دقیق دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما اگر سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق رگ خونی در بازو یا کشاله ران شما عبور داده و آن را به سرخرگ قلب شما هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود ، که به شریان ها در اشعه ایکس (آنژیوگرافی عروق کرونر) قابل مشاهده می شود. این آزمایش تصویر دقیقی از شریان های قلب و نحوه عملکرد آن به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم شما خفیف است یا هیچ علائمی را تجربه نمی کنید ، پزشک با ویزیت منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر خواهد داشت. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ، ممکن است رویکردهای تهاجمی کمتری در دسترس باشد.

در صورت ابتلا به تنگی آئورت ، باید در یک مرکز درمانی با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و پرسنل پزشکی که در ارزیابی و درمان بیماری دریچه ای قلب مجرب هستند مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را ارائه دهد تا به شما در تعیین مناسب ترین درمان برای شما کمک کند. کلینیک قلب و دیابت اکسیر می تواند تا پایان راه سلامت در زمینه خدمات درمانی بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی به شما نزدیک باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند زیرا تنگی آئورت معمولاً نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان ممکن است فلپ دریچه جوش داده شده (سل) را بردارند.

بادکنک مخصوص پلاستیک شفت
پزشکان ممکن است از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه بازکننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که بادکنک ولووپلاستی نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را در داخل ورید یا کشاله ران با بالن در انتها وارد کرده و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. پزشک این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض شیر مکانیکی

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت ضروری است. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافت بیولوژیکی به مرور زمان تخریب می شوند و ممکن است به مرور زمان نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون مادام العمر برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

پیوند دریچه آئورت

تعویض دریچه ترانسفورماتور آئورت (TAVR) پزشکان از یک روش کم تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت از راه پوست (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک سوند را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس یک دریچه جدید از طریق کاتتر وارد شده و به قلب هدایت می شود. پس از کاشت دریچه ، پزشکان کاتتر را از رگ خونی خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید