خبرگزاری مهر: وضعیت خرسون به عنوان بخشی از روسیه، اخبار ایران و جهان را تغییر نخواهد دادبه گزارش خبرگزاری مهر، رویترز به نقل از «دیمیتری» نوشت: پسکوفسخنگوی رسمی ریاست جمهوری خواه روسیه روز جمعه خروج نیروهایش از این کشور را اعلام کرد احمق تر تغییری در وضعیت منطقه پس از الحاق آن به عنوان بخشی از روسیه ایجاد نمی کند.

دو ماه پیش، مسکو، پس از همه پرسی، احمق تر و سه منطقه دیگر در اوکراین به عنوان بخشی از خاک روسیه هستند، اما روز چهارشنبه، نیروهای روسی اعلام کردند که در مقابل یک ضد حمله بزرگ اوکراینی، از شهر عقب نشینی خواهند کرد. احمق تر عقب نشینی می کنند.

دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که وضعیت در منطقه باثبات است و قابل تغییر نیست. پسکوف وی گفت: این موضوع مربوط به فدراسیون روسیه است و از نظر قانونی تصویب و تعریف شده است و تغییری در این مورد وجود ندارد. احمق تر هیچ تغییری در این شهر وجود ندارد و نمی تواند باشد.»

او گفت که الحاق روسیه احمق تر و سه منطقه دیگر از مراسم پیروزی در ۳۰ سپتامبر در مسکو پشیمان نیستند.

پسکوف در اولین اظهارنظر عمومی کرملین پس از دستور وزیر دفاع روسیه برای خروج نیروهای روسی از شهر احمق تر صدر گفت: این تصمیم وزارت دفاع است و او چیزی برای توضیح بیشتر ندارد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت که مسکو متعهد به دستیابی به اهداف خود در اوکراین است. پسکوف او گفت: «فقط پس از رسیدن به اهداف من یا با دستیابی به این اهداف از طریق مذاکرات صلح می توان به درگیری پایان داد.» وی افزود: «اما به دلیل موقعیت گرفتن در طرف اوکراین، مذاکرات صلح غیرممکن است.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: عملیات انتقال یگان های ارتش روسیه به ساحل چپ رودخانه.دنیپر(Dnipro) تکمیل شد. انتقال به ساحل چپ در یک روز بدون هیچ گونه تلفات نظامی، تجهیزات نظامی و تسلیحات بود.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه در کانال رسمی تلگرام خود در این رابطه آمده است: احمق تر در ساعت پنج صبح به وقت مسکو با موفقیت به پایان رسید. حمله نیروهای اوکراینی و مزدوران لهستانی از کراسنولیمانسکی خنثی شده است. همچنین ۹۰ شبه نظامی کشته و زخمی شدند.

به گزارش کانال سی که در که دروزارت دفاع روسیه در کانال رسمی تلگرام خود اعلام کرد: حتی یک قطعه تجهیزات نظامی یا سلاح در ساحل راست رودخانه وجود ندارد.دنیپرچیزی باقی نمانده است. تمام سربازان روسی کرانه باختری را ترک کردند دنیپر او حرکت کرد بودن.

به گزارش اسپوتنیک، این گزارش می افزاید: شب گذشته ارتش اوکراین ۵ موشک شلیک کرد.هیمارهاسعی کنید تردد غیرنظامیان و پرسنل نظامی را مختل کنید. توپخانه و هوانوردی ارتش روسیه پیشروی نظامی اوکراینی ها را در فاصله ۳۰-۴۰ کیلومتری از منطقه گذرگاه رودخانه متوقف کردند. بیش از ۲۰ سرباز اوکراینی هنگام تلاش برای عبور از میدان مین کشته شدند.

چهار شنبه “سرگئی شویگووزیر دفاع روسیه با صدور دستوری به ارتش روسیه دستور انجام این کار را داد احمق تر ساحل راست باید به این منطقه عقب نشینی کند. وزیر دفاع روسیه با این پیشنهادسرگئی سوروویکیانفرماندهی گروه مشترک نیروهای روسیه در عملیات ویژه سازماندهی پدافند در منطقه احمق تر در ساحل چپ دنیپر موافق با

«سرگئی شویگو” در این بارداری گفت: دفاع کردن احمق تر هنوز پایدار است، اما مشکلاتی در این ارتباط وجود دارد. همچنین “سرگئی سوروویکیان“فرمانده گروه ترکیبی نیروهای روسیه در عملیات ویژه موجود”.سرگئی شویگودر گزارشی اعلام شد: ارتش اوکراین از آگوست تا اکتبر متحمل بیش از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کشته و زخمی شده است. خوسون اوکراینی ها آسیب های زیادی دیده اند بودن. وضعیت پایدار است، به دلیل بسیج نیروها و داوطلبان، قدرت رزمی در حال افزایش است، ذخایر اضافی نیرو نیز تشکیل می شود. تلاش نیروهای اوکراینی برای حمله در جهت کوبیانسکی و کراسنولیمانسکی سرکوب شد.

در ۲۴ فوریه (۵ مارس ۱۴۰۰) با اشاره به درخواست جمهوری ها به عنوان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نامیده می شود. دونباس تا به آنها کمک کند تا از شر بی عدالتی خلاص شوند افاو دستور آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد.

حملات موشکی گسترده ارتش روسیه به زیرساخت های مهم اوکراین در شهرهای مختلف پس از انفجار پل کریمه در ۱۶ مهر آغاز شد. ولودیمیر زلنسکیرئیس جمهور اوکراین، در نتیجه این حملات، نزدیک به ۴۰ درصد از زیرساخت های انرژی اوکراین تخریب شد.