خانه های تاریخی اطراف حرم شاهچراغ (ع) تخریب نمی شودبه گزارش ایمنا ، عزت الله ضرغامی در دیدار حامیان حرم احمدی و محمدی (ع) گفت: برای برنامه ریزی محل خانه های تاریخی اطراف حرم باید برنامه ریزی اساسی انجام شود.

وی از بافت تاریخی اطراف حرم دیدن کرد. شاه چراغ وی خطاب به افرادی که در این زمینه زندگی می کنند ، افزود: البته خانه های تاریخی که دارای ارزش ثبت دولتی هستند در محراب حفظ می شوند و تخریب نمی شوند.

وزیر میراث فرهنگی و صنایع دستی با بیان اینکه وضعیت خانه ها باید توسط هیاتی از کارشناسان میراث روشن شود ، گفت: گردشگری و گردشگری مذهبی برای ما بسیار مهم است ، اما مهمتر حل مشکل مردم منطقه است. حوزه. متن نوشته “.

ضرغامی با بیان اینکه میراث فرهنگی برای بازسازی خانه های تاریخی فاقد اعتبار است ، افزود: 35 هزار خانه تاریخی در کشور وجود دارد و میراث برای بازسازی آنها با مشکل وام روبرو است.

وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: بعد از انقلاب در بازرسی از این خانه ها عقب ماندیم و باید کم کم این کار را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه طبق قانون صندوق احیا و توسعه ، برخی از خانه ها برای نوسازی و تغییر هدف به بخش خصوصی واگذار شده است ، توضیح داد: این کسورات در مقابل مجموعه عظیمی از این خانه ها چندان کار نمی کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان.

دیدگاهتان را بنویسید