خاندوزی به عضویت شورای عالی کار درآمدبه گزارش قدس آنلاین ، با تصویب هیات وزیران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به جای مجید دوستعلی به عنوان عضو شورای عالی کار منصوب شد.

هیات وزیران همچنین با پیشنهاد معاون حقوقی رئیس جمهور، علیرضا علیبانه را به عنوان رئیس مرکز منطقه ای داوری تهران منصوب کرد.

مرکز داوری منطقه ای تهران (TRAC) یک سازمان مستقل است که زیر نظر سازمان مشاوره حقوقی آسیایی آفریقا (AALCO) فعالیت می کند. این مرکز پس از امضای توافقنامه در تاریخ ۱۲ اردیبهشت (۱۳۷۶) تأسیس و در تیرماه (۱۳۸۴) با انتشار قوانین داوری فعالیت خود را آغاز کرد. داوری در مرکز داوری منطقه ای تهران (TRAC) یک روش منعطف برای حل و فصل اختلافات است که منجر به صدور آرای نهایی، الزام آور و قابل اجرا در سراسر جهان می شود.

اصلاح مصوبه الزام مؤسسات به واریز درآمدهای خود به حساب خزانه داری کل کشور

و هیات وزیران با هدف اظهار نظر هیات رسیدگی و اجرای مصوبات دولت در خصوص قوانین مربوط به مصوبه مربوط به الزام کلیه موسسات به واریز درآمدهای خود به حساب خزانه داری کل کشور، مصوبه مذکور را اصلاح کرد.

بر اساس این اصلاحیه، موسسات عمومی غیردولتی نسبت به بخشی از منابع خود که از منابع عمومی یا کمک های مردمی تامین می شود، مشمول حکم این مصوبه می باشند.

اصلاح مصوبه دولت در خصوص تعریف مشوق های بیمه ای، مالیاتی، بانکی و تجاری برای حمایت از تولید و حفظ و افزایش اشتغال.

هیأت وزیران با هدف رفع ایراد و اعلام مغایرت قانونی شورای بررسی و اجرای مصوبات دولت با قوانین مربوط به مصوبه مربوط به تعریف مشوق های بیمه ای، مالیاتی، بانکی و تجاری حمایت، نگهداری و افزایش تولید استخدام، پیشنهاد اصلاح تصمیم فوق الذکر به تصویب

بر اساس اصلاحیه مصوبه مذکور، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری می‌توانند در چارچوب قوانین و مقررات، جرایم تأخیر در پرداخت تسهیلات بانکی را نادیده گرفته و تسهیلات بانکی مربوط به بخش تولید را به تعویق بیندازند.

دولت آیین نامه اجرایی اعطای نشان ویژه شهدا را اصلاح کرد.

و بنا به پیشنهاد معاون حقوقی رئیس جمهور، دولت آیین نامه اجرایی ماده (۶۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در امر اعطای مدال ویژه ایثارگران را اصلاح کرد.

بر این اساس خانواده شاهدان، جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر که واجد شرایط دریافت نشان می‌باشند، حداکثر ظرف مدت یک سال از تاریخ صدور این آیین‌نامه، بنیاد اسامی و آمار آن‌ها را به اداره کل کشور ارسال می‌کند. تیم کاری با همکاری ستاد کل آمار.

همچنین بر اساس اصلاح آیین نامه مذکور، «مدال ویژه مدارا» به همسران جانبازان اعطا می شود.

فرمان تحدید صلاحیت پزشکان در سال ۱۴۰۱ اصلاح شد

هیأت وزیران با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح مصوبه مذکور برای رفع ایرادات هیأت تجدیدنظر و اجرای مصوبات دولت با قوانین مربوط به تصمیم انتصاب پزشکان موافقت کرد. سقف بازده در سال ۱۴۰۱.

مصوبات کارگروه متشکل از وزرای بهداشت، درمان، آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تعیین سقف صلاحیت پزشکان طبق ساز و کار قابل ابلاغ است. ماده (۱۹) آیین نامه داخلی هیأت مدیره دولت.