حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر


من گزارش های زیادی در مورد میزان افزایش وزن همه افراد در سال همه گیری دیده ام. و برخی از اعداد کاملاً نگران کننده هستند. یک منبع معتبر افزایش وزن متوسط ​​25 پوند را گزارش کرد. یکی دیگر از تحقیقات بسیار تبلیغاتی نشان داد که این عدد حتی بیشتر از 29 پوند است.

در همین حال ، همه در رسانه های اجتماعی از این واقعیت ناراحت هستند که بازگشت به کار شخصی مستلزم یک کمد لباس جدید است زیرا آنها دیگر نمی توانند به اصطلاح “شلوار تنگ” خود را ببندند.

فراتر از الگوهای رفتاری و شوخی های اینترنتی ، افزایش وزن زیاد در بخش بزرگی از مردم می تواند پیامدهای جدی از نظر افزایش بار بیماری ، خطر و ناتوانی به همراه داشته باشد. خوشبختانه ، اگر به داده ها دقیق نگاه کنید ، وضعیت واقعی به آن اندازه که گزارش های خبری نشان می دهند وخیم یا چشمگیر نیست.


داده های مشکوک ، ضعیف گزارش شده است

به عنوان مثال ، یکی از این گزارشها بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی است که توسط هریس پولل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و بر خلاف آنچه در رسانه ها دیده اید ، این نظرسنجی نشان نداد که یک فرد متوسط ​​در طول همه گیری 29 کیلوگرم وزن اضافه کرده است.

از هر 10 نفر که مورد بررسی قرار گرفتند ، چهار نفر در واقع گفتند که همه گیری منجر به افزایش وزن ناخواسته نشده است. بیست درصد گفته اند که در اثر استرس کاهش وزن ناخواسته را تجربه کرده اند. 40 درصد باقی مانده گفتند که همه گیری منجر به افزایش وزن ناخواسته شده است – و متوسط ​​افزایش وزن ثبت شده در این گروه در واقع 29 پوند بود. اما فقط نیمی از آنها (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) اضافه وزن خود را بیش از 15 پوند گزارش کرده اند.

لطفاً توجه داشته باشید که اینها همه تغییرات خود گزارش شده بوده و هیچ داده وزن واقعی آنها را پشتیبانی نمی کند. بنابراین ، معلوم نیست که گزارش ها یا خاطرات افراد چقدر دقیق بوده است. اما واضح است که این ادعا که یک فرد معمولی در طول همه گیری 29 کیلو وزن اضافه کرده است یک تصور غلط بزرگ است. اکثر افراد در این نظرسنجی خاص افزایش وزن ناخواسته را گزارش نکرده اند و اکثر کسانی که کمتر از نصف این مقدار را افزایش داده اند.

در مورد مقاله ای که به طور گسترده در وبلاگ بهداشت هاروارد منتشر شده است و به افزایش 25 پوند اشاره شده است ، چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. نویسندگان دانشگاه هاروارد از داده های منتشر شده توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو خبر دادند.

این یک نمونه بسیار کوچکتر از 270 نفر بود که وزن خود را با مقیاس مجهز به بلوتوث به عنوان بخشی از یک مطالعه قلبی ردیابی کردند. بنابراین داده ها قطعاً قابل اطمینان تر هستند. آنها دریافتند که این افراد به طور متوسط ​​شش پوند در چهار ماه افزایش دادند ، از فوریه 2020 ، زمانی که کشور در قرنطینه بود.

بنابراین این عدد 25 پوندی از کجا آمده است؟ این نتیجه گمانه زنی محض نویسندگان هاروارد بود. آنها استدلال کردند که اگر این میزان کاهش وزن برای 12 ماه دیگر پیاپی ادامه یابد ، به 25 پوند افزایش می یابد. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این همان چیزی است که در واقع اتفاق افتاده است.

بنابراین در واقع چه اتفاقی افتاده است؟

حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر

Epic Health قادر به تجزیه و تحلیل داده های وزنی نزدیک به 20 میلیون نفر تحت پوشش سیستم مراقبت های بهداشتی خود بود و داستان کاملاً متفاوتی پیدا کرد. میانگین افزایش وزن در سال همه گیری حدود یک پوند بود. اما ، همانطور که در داده های نظرسنجی مشاهده کردیم ، میانگین ها همیشه بهترین راه برای دیدن آنچه در جمعیت اتفاق می افتد نیستند.

راه دیگر برای مشاهده داده ها این است که توزیع تغییرات وزن را بررسی کنید: چند درصد از مردم کمتر از 5 کیلوگرم وزن کم کرده اند یا افزایش یافته اند ، پنج تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره. (به این هیستوگرام می گویند.)

وقتی به هیستوگرام داده های وزن Epic Health نگاه می کنید ، می بینید که تغییرات کوچک در وزن بسیار شایع تر از تغییرات بزرگ است. مهمتر از آن ، وقتی محققان تغییرات وزن در طول یک سال همه گیر را با تغییرات وزن در سال قبل از همه گیری قبلی مقایسه کردند ، تصویر تقریباً یکسان بود. این بیماری همه گیر تأثیر چندانی بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشتند یا میزان کاهش یا افزایش آنها نداشت.

اما چه اهمیتی دارد؟

واضح است که اخبار بد توجه بیشتری را به خود جلب می کند. و به نظر می رسد اخبار مربوط به وزن همه گیر آنقدرها هم که تیترها عنوان کرده اند بد نبوده است. اما من می ترسم که داستان هایی از این دست می تواند عزم و اراده مردم برای اقدام برای مقابله با افزایش وزن خود را تضعیف کند و نشان می دهد که افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است.

خطرات عادی سازی

ما نباید به آنچه از دیگران امکان پذیر است تکیه کنیم ، اما ما به عنوان موجودات اجتماعی این کار را انجام می دهیم. ما رفتار و انتظارات خود را با سیگنال های اطراف خود مرتبط می کنیم.

با افزایش تعداد شهروندان دارای اضافه وزن ، ما ایده خود را درباره وزن طبیعی تنظیم کردیم. فردی که 50 سال پیش اضافه وزن (از نظر پزشکان و ناظران معمولی) توصیف می شد ، اکنون (هم توسط پزشکان و هم به عنوان ناظران معمولی) به عنوان وزن طبیعی در نظر گرفته می شود – همانطور که ما به فکر اضافه وزن بیش از حد عادت کرده ایم. به اندازه اندازه معمولی سرو می شود

وقتی چیزهای بیشتری در بشقاب وجود دارد ، تصور می کنیم که باید بیشتر بخوریم. هنگامی که همه افراد دارای اضافه وزن هستند ، ممکن است به نظر برسد که خودتان اضافه وزن داشته باشید ایمن تر یا قابل قبول تر است. اما اگرچه این امر قابل قبول تر است ، اما مطمئناً ایمن تر نیست.

آیا می توانید در هر اندازه سالم باشید؟

و به همین دلیل است که این روایت غلط مبنی بر اینکه “همه” در طول همه گیری 25 کیلو وزن اضافه کردند ، ارزش تصحیح دارد. همه وزن اضافه نکردند. در حقیقت تعداد کمی از افراد وزن اضافه کرده اند. و از بین کسانی که این کار را کردند ، بیشتر آنها کمتر از 5 پوند وزن اضافه کردند.

این به هیچ وجه به معنای تحقیر یا دلسردی افرادی نیست که ممکن است در سال گذشته وزن قابل توجهی افزایش یافته باشند. برعکس ، هدف آنها تشویق است که افزایش وزن ناخواسته را به عنوان یک موضوع جزئی رد نکنند و آن را به عنوان نتیجه اجتناب ناپذیر یک سال همه گیری نپذیرند.

افزایش وزن می تواند بر سلامت جسمی و روحی و رفاه شما تأثیر جدی بگذارد. و متخصصان بهداشتی هستند که می توانند از طریق تغییر رفتار ، تغییر شیوه زندگی و در صورت لزوم حمایت پزشکی ، روانی یا دارویی از شما در جهت کاهش وزن سالم حمایت کنند. و اگر نیاز به کاهش وزن دارید ، به یاد داشته باشید که حتی اندکی کاهش وزن می تواند تأثیر مثبت قابل توجهی بر سلامتی شما داشته باشد. بنابراین اجازه ندهید که راه دور شما را از برداشتن تمام این گام های مهم مهم باز دارد.دیدگاهتان را بنویسید