جمهوری اسلامی به دختران عزت داد/دشمن می خواست نشان دهد که زنان در ایران مظلوم هستند


امام جمعه تبریز گفت: ما موضع اصولی خود را در قبال قره باغ نشان داده ایم. ما مخالف اشغال و تغییر در ژئوپلیتیک مرزها هستیم. همسایگان ما نباید با تحریم ها و دخالت های خارجی امنیت ملی ما را به خطر بیندازند زیرا همه ما در این منطقه منافع مشترک داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز در خطبه های عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور باشکوه نمازگزاران در مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، گفت: پخش زنده آن وی در شبکه دو گفت: رزمایش بزرگ اقتدار نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شعار «ایران بزرگ» این هفته در مرز شمالی کشور و منطقه عمومی ارس برگزار شد. ستاد منطقه ای عاشورا.

وی با اشاره به اینکه رزمایش نیروهای مسلح بر اساس برنامه سالانه و اهداف تعیین شده انجام می شود و همواره حامل پیام صلح و دوستی برای همسایگان است، گفت: از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران و ملت رشید ایران، جمهوری. آذربایجان و ارمنستان همسایگان ما هستند، بنابراین رزمایش علیه هیچ یک از همسایگان نیست.

امام جمعه تبریز ادامه داد: ما موضع اصولی خود را در قبال قره باغ نشان داده ایم. ما مخالف اشغال و تغییر در ژئوپلیتیک مرزها هستیم. همسایگان ما نباید با تحریم ها و دخالت های خارجی امنیت ملی ما را به خطر بیندازند زیرا همه ما در این منطقه منافع مشترک داریم.

امام جمعه تبریزی گفت: جمهوری آذربایجان و ارمنستان باید اختلافات خود را از طریق گفتگو و آشتی حل کنند زیرا دستور رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی آن در منطقه قفقاز منجر به تشدید اختلافات می شود.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان وحدت و برادری کشورهای همسایه هدف قرار گرفته اند و البته تسلیم آنها نخواهیم شد، گفت: تغییر و جابجایی مرزها ضربه ای به اقتصاد ملی ما و جمهوری اسلامی ایران است. این کشور مانند سایر کشورها با تهدیدات قاطعانه برخورد خواهد کرد

نماینده ولی فقیه در استان گفت: بر خود لازم می دانم از فرزندان عزیز مرزبانی برای تکریم نیروهای مسلح تشکر کنم. آفرین بر مردم حسود آذربایجان. تصاویر استقبال مردم مرزهای منطقه ارس از ارتش نشان می داد که بین نیروهای مسلح و مردم تفاوت زیادی وجود دارد.

خطیب جمعه تبریز ادامه داد: از اولیای امر، رهبران و رزمندگان نیروهای مسلح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر ویژه دارم. از حضور سرلشکر سلامی، سردار پاکپور، سردار برگامچیدیان و قرارگاه منطقه ای عملیات عاشورا و تمامی رزمندگان شرکت کننده تشکر می کنم.

وی با اشاره به تحولات اخیر کشور گفت: همیشه مشخص است که هدف از این اغتشاشات، هدف قرار دادن اقتدار داخلی و ایجاد هرج و مرج در محیط شهرهای ایران، امنیت دراز مدت برای دشمنان ماست و این بارها و بارها از سوی دشمنان و سوء استفاده کنندگان از جمله رئیس جمهور آمریکا از جمله اوباما، ترامپ، بایدن، صهیونیست ها و بن سلمان مطرح شده است.

آل هاشم افزود: دشمنان دیدند که با جنگ نظامی و فرهنگی، ترور ژنرال ها و ژنرال ها و انواع تحریم ها هیچ یک از نقشه های ناجوانمردانه نتوانست ایران را تضعیف کند زیرا این مردم ایران بودند که توانستند این نزاع ها را از بین ببرند. اتحاد، وحدت و رهبری رهبری.

وی خاطرنشان کرد: سازمان دهندگان این پرونده با فراخوان به اعتراضات ملی در داخل و خارج از کشور درصدد سازماندهی حرکتی غنی و قدرتمند بودند.

امام جمعه تبریزی ادامه داد: این اقدامات تنها محدود به تجمعات کوچک نبود، بلکه نشان دهنده عظمت و صلابت مردم، نیروی انتظامی، بسیج و نیروی انتظامی بود.

وی گفت: فوت همسر خانم محصی امینی قلب همه را به درد آورد و البته همه مسئولان از خانواده این بانو دلجویی کردند و طبق موازین قانونی پیگیر پرونده شدند اما دشمنان و مخالفان و در رأس آنها آمریکا و … صهیونیست هایی که دنیا را می خورند متوجه مرگ غم انگیز این دختر شدند و از این جوان به عنوان یک موضوع بسیار مهم سوء استفاده کردند و سعی کردند به اهداف خود برسند. شیطان در حال جنگ مشترک است.

وی توضیح داد: موضوع زنان در ایران را مطرح کردند و سعی کردند نشان دهند که زنان در ایران تحت ظلم قرار می گیرند، اما یک مقایسه کلی انجام می دهم: زنان ایرانی از نظر برابری تحصیلی بین زن و مرد رتبه اول را در دنیا دارند. کاهش بی سوادی از ۶۰ درصد به ۱۹ درصد، افزایش ۵۰ درصد دختران در دانشگاه ها، افزایش نسبت زنان در هیئت علمی از ۱۴ درصد به ۳۰ درصد، افزایش مربیان ورزشی از ۹ نفر به ۳۵۰۰۰ نفر و افزایش تعداد داوران ورزشی از . از ۷ نفر به ۱۶۰۰۰ نفر افزایش فدراسیون دختران از یک فدراسیون به ۴۹ فدراسیون، افزایش مدال ها از ۲ به بیش از ۸۰۰ مدال و افزایش امید به زندگی از ۵۷ سال به ۷۵ سال نمونه هایی از این رشد هستند.

خطیب جمعه تبریز اعتراف کرد: جمهوری اسلامی به دختران عزت بخشیده است. البته استقلال ایران به نفع رژیم سلطه نیست، بنابراین ما همیشه دنیای هژمونی را زیر فشار و چالش هایی قرار داده ایم که همیشه با شکست مواجه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته یکی از موضوعات تلخ اخبار مربوط به شهادت مدافعان امنیت بود که در نهایت در راه دفاع از جان و مال و ناموس مردم قربانی شدند و به طرز فجیعی به شهادت رسیدند.

آل هاشم به شهادت شهید مدافع امنیت در تبریز حسین اوجاقی اشاره کرد و گفت: از روحیه پدر و مادرم لذت بردم.

فرمود: آیا مسلمان در قرآن و مسجد آتش می سوزاند؟ ایرانیان پرچم افتخار و اقتدار شرق را به آتش کشیدند؟ آیا این کار دشمنان و دشمنان است؟

امام جمعه تبریزی یادآور شد: البته نوجوانان و جوانان گاهی به دلیل احساسات و هیجانات کاری انجام می دادند.

وی خاطرنشان کرد: والدین باید مراقب فرزندان خود باشند، اینها همه فرزندان ما هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان داشت: از همین منبر حمایت خود را از بسیج و نیروهای فداکار پلیس اعلام می کنیم و از آنها حمایت می کنیم. امیدواریم با وحدتی که رهبر معظم انقلاب فرمودند به اهداف خود برسیم.

یادآوری می شود: بیانات رهبری در مراسم افسران دانشگاه باعث عزت ایرانی و نوید جبهه مقاومت شد.

خطیب جمعه تبریزی در ادامه با دعوت از مومنان به بیان حقایق، تصریح کرد: سعی کنید همیشه صادقانه صحبت کنید و چیزی را که نمی دانید در مورد کسی نگویید.

نماینده ولی فقیه منطقه با تشکر از مردم آذربایجان شرقی گفت: به دلیل بهبودی یک ماه است که غیبت کرده ام اما توجه شما و دیدار شما و پیام های دلگرم کننده شما برای من بسیار مهم بود و این یک دعا بود. با تمام مواردی که شامل حال من می شود که اکنون در خدمت شما هستم امیدوارم با بهبودی کامل، خدمتگزار کوچکی باشم و مانند گذشته به مردم خدمت کنم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر ترحم بر ملت تاکید کرد، لذا فرمود: این یکی از راه های رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بود، لذا مسئولان چه در پست های بزرگ و چه کوچک باید نسبت به مردم دلسوزی داشته باشد

خطیب جمعه تبریز، تربیت امت اسلامی را بخشی دیگر از سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم خواند و گفت: خود رسول خدا پاک و مبارک بود و می خواست امتش پاک باشد. همچنین. پرداخت صدقه و زکات اموال. زکات مصداق پاکسازی مردم از بدی هاست.

وی ادامه داد: زندگی سوم پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) احسان و رحمت به امت خود است. رسول خدا صلی الله علیه و آله مظهر این صفات الهی است.