جزییات سگ کشی در گندک / قبل از کشتن راه را بستند و اجازه ورود ندادند + فیلم و عکس


سگ ها را بکش

رویداد بیست و چهارم: زینب قبشفیع – شادی مکی: روز گذشته خبری دردناک از کشته شدن بیش از ۱۰۰۰ قلاده سگ از مرکز نقاهت و عقیم سازی «گندک» با گلوله منتشر شد. این مرکز در فوریه ۲۰۱۸ با هدف حمل سگ هایی که صاحب ندارند و از مناطق دیگر به صورت زنده آورده می شوند افتتاح شد، بنابراین لازم است بدانید که این منطقه به منظور حمل و نقل صاحبان و سگ های خیابانی برای حمل به آنجا ایجاد شده است. ، بنابراین کشتن سگ ها اتفاق عجیبی بود.

البته در گذشته کشتار دسته جمعی سگ های ولگرد بارها اتفاق افتاده است. و مسئولین مربوطه که معمولا شهرداری هستند و برای این کار بودجه می گیرند به جای ساماندهی و عقیم سازی با تزریق اسید به قلب یا تیراندازی با حداقل هزینه سعی در از بین بردن آنها دارند. شهرداری ها با برون سپاری کار به پیمانکاران غیر ماهر و نگهداری از سگ های بی خانمان در بدترین شرایط، سعی می کنند به ارزان ترین شکل ممکن از مسئولیت خود دوری کنند. شاید اگر شهرداری ها از ابتدا به مسئولیت خود در قبال این حیوانات عمل می کردند، امروز شاهد رشد بی رویه تعداد آنها نبودیم، هرچند هنوز برای کنترل اصولی و اخلاقی جمعیت آنها دیر نیست و راه هایی برای این امر وجود دارد.

اخبار ضد و نقیضی در مورد کشته شدن سگ های گندک منتشر شد. از بی اطلاعی شهرداری و اداره محیط زیست دماوند تا اظهارات فرماندار دماوند مبنی بر اینکه این جنایت برای جلوگیری از انتقال بیماری بین حیوان و انسان صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید: کشتار وحشیانه سگ ها با تزریق سم و اسید! + فیلم دلخراش

سگ های کشته شده واکسینه و عقیم شدند

یکی از فعالان و حامیان حیوانات با اطلاعات کامل از این حادثه به رویداد۲۴ گفت: تقریبا ۳ سال پیش به ما اطلاع دادند که سگ های رودهان، بومهن و دماوند به منطقه گندک که هیچ گونه امکاناتی ندارد منتقل شده اند. وضعیت به گونه ای بود که سگ ها و توله های نر و ماده را در کنار هم قرار می دادند و به دلیل گرسنگی شدید، جفت می گرفتند و فرزندانشان را می خوردند. اجساد سگ ها هم وسط همان چهاردیواری بود که به آن نقاهتگاه می گفتند و شرایط اسفباری داشت. در نهایت با رایزنی شهرداری را متقاعد کردیم که اینطوری نمی شود حیوان را در محوطه چهاردیواری بدون آب و غذا رها کرد و فقط لاشه را از آنجا خارج کرد. ما به آنها پیشنهاد کردیم که عقیم شوند، واکسینه شوند و به این منطقه بیابانی دور از سکونت انسان رها شوند. نکته مهم این است که سگ ها محل آب و غذا را قلمرو خود بدانند و آن را ترک نکنند.

او می افزاید: «این روند تا ایجاد اتاق های استریلیزاسیون که تجهیزاتی از بدترین مواد هستند ادامه یافت. شهرداری وظیفه عقیم سازی را بر عهده داشت و حامیان تامین غذا را بر عهده داشتند. ما سگ ها را بعد از عقیم شدن و بهبودی از منطقه خارج کردیم و سعی کردیم یک روز در میان وان سگ ها را پر کنیم، بنابراین به گروه های مختلفی تقسیم شدیم تا در طول هفته از آنها مراقبت کنیم. ما توقع یک کارگر را داشتیم، اما شهرداری به ما نداد، چهار کارگر را استخدام کردیم تا کار آنجا را بر عهده بگیرند.


بیشتر بخوانید: انتخاب پیمانکار کهریزک به عنوان مسئول نگهداری و عقیم سازی سگ های کرج + ساند


قبل از کشته شدن سگ ها، جاده توسط نیروهای ویژه بسته شد

این حیوان حامی می گوید: یکشنبه دوم تیرماه آب و غذا تقدیم کردیم اما فردای آن روز متوجه شدیم جاده گندق توسط آتش نشانان و نیروهای ویژه بسته شده و جاده ای به سمت محل است. سریع به منطقه رفتیم اما اجازه ورود ندادند و هر وقت خواستیم واحد خصوصی به ما نگفتند و حتی اجاره بهای ورود به سایت را هم به ما ندادند. در جواب ما گفتند از استاندار بپرسیم.

این حیوان حامی می گوید: بعد از مدتی راه باز شد و معلوم شد تمام سگ هایی که تا روز قبل واکسینه شده و عقیم شده بودند و سالم بودند گلوله خوردند و تمام زحمات سه ساله ما به هدر رفت. به فرماندار می گفتیم چرا چنین کاری کردی و می گفتند کشتاری صورت نگرفته و فقط ۱۵ سگ را کشتیم.

او می گوید: روش کشتن این بود که سگ ها ابتدا برای غذا جلو آمدند، اما تیرباران شدند. یک بولدوزر در آن منطقه بود و اجساد سگ ها را در منطقه زباله ای که ما از زیر خاک بیرون کشیدیم دفن کردند. چند سگ در حال فرار بودند که تیراندازی کردند. این سگ ها قلمرو خاصی دارند و در قلمرو خود غذا دریافت می کردند. آیا این سگ ها مال بیابان نیستند؟


بیشتر بخوانید: جزئیات جدید از ماجرای سگ کشی در تهران + فیلم / پیمانکار: فیلم ها ساختگی هستند!


آنها ممکن است سگها را برای ساخت و ساز در منطقه کشته باشند

او توضیح می دهد: احتمالاً در حال حاضر تنها ۵۰ سگ در منطقه خارج از سایت وجود دارد. به جرات می توانم بگویم که آنها ۱۰۰۰ سگ را کشتند. چه چیزی باعث این قتل شد؟ نه منطقه مسکونی بود نه چیزی! چرا آن کار انجام دادند؟ کسی نبود که به او حمله کند. تمام سگ ها عقیم و واکسینه شدند. ۱۷ ایستگاه آب و غذا برای آنها داشتیم و هر گروه ایستگاه مخصوص به خود را داشت. استاندار به ما گفت که فقط ۱۵ سگ بیمار را کشتیم، در حالی که تمام سگ های این آسایشگاه سالم بودند، آنهایی که مبتلا شدند مریض نبودند و واکسن و عقیم شدند.

وقتی حامیان حیوانات وارد ساختمان می شوند و متوجه خون ریخته شده در محل زندگی این سگ ها می شوند، تنها پاسخی که به این کشتار داده می شود این است که در حال بررسی هستیم، اکنون سوال این است که سگ های سالم را در زیستگاه طبیعی خود بکشیم بدون اینکه مشکلی برای مردم ایجاد شود. دلیلش چیه؟ برخی از موافقان نیز حدس می زنند که این کشتار فقط برای ساخت و ساز در این منطقه بوده است.

سگ های گندک کشته شدند

سگ های بد

تیراندازی به سگ در تهران

تهدید به کشتن سگ های سوهانک

اکنون پس از کشتار وحشتناک سگ های گندک، نوبت به حامیان سگ در پناهگاه های کهریزک و سوهنک رسیده است که با توجه به هشدار دادستان کل کشور نسبت به قتل دیگری هشدار دهند و نگران باشند. یکی از حامیان سگ در این منطقه به رویداد۲۴ گفت: نزدیک به سه سال است که هر هفته به منطقه جنگلی سوهنک واقع در منطقه یک منطقه ۱۰ می رویم و به سگ ها غذا می دهیم و شهرداری اصلا از ما حمایت نمی کند. ”

این حیوان حمایتی با اشاره به وضعیت وخیم سگ های پناهگاه کهریزک می گوید: در یک زمان حدود ۲۰ تا ۳۰ قلاده سگ را از کهریزک نجات داده ایم و در سه تا چهار سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ سگ را از آنجا خارج کرده و ساماندهی کرده ایم. آنها را به جنگل سوهانک. این سگ ها در کهریزک در حال تلف شدن بودند، میلیون ها خرج درمان آنها شد و حتی پس از عقیم سازی اجازه بازگشت به جهنم کهریزک را ندادیم.

وی ادامه داد: این سگ ها در منطقه دره مانند هستند. ما همچنین یک خدمتکار را استخدام کردیم که این کار را انجام می داد و به آنها غذای پخته می دادیم، همه سگ ها را علیه هاری واکسینه می کردیم، به آنها قرص انگل می دادیم و شرط می کردیم که با تحویل غذا وارد محیط شهری نشوند.

این حافظ حیوانات با اشاره به بدرفتاری برخی افراد با حامیان حیوانات می گوید: یکی از افرادی که صاحب یک کلینیک دامپزشکی به نام حافظ حیوانات بود او را همراهی می کرد. و پس از مدتی مشخص شد که او با اصرار تمام داروهایی را که از کهریزک آورده بودیم به بیمارستان خود برده بود که متوجه شدیم بیمارستان متعلق به این فرد است، او را خارج کردیم و سگ دیگری را به آنجا نبردیم. بعد از این ماجرا مدام از ما گلایه می کرد و تهدید می کرد که با عده ای از مردم و عده ای در ارتباط است و می تواند برای ما مشکل ایجاد کند، می گوید ما را اخراج می کند. بالاخره پرونده ای با شکایت این فرد تشکیل شد، مدارک خود را ارائه کردیم و پرونده مسدود شد.

این حامی حیوانات با بیان اینکه در روزهای گذشته افرادی به پناهگاه آمدند و اعلام کردند که از شما شکایت شده است، گفتند: توضیحات لازم را به آنها دادیم اما گفتند از شما شکایت کرده اند که می خواهید از این قسمت زمین استفاده کنید. به نام حفاظت از حیوانات.. سگ ها زمین را تصاحب می کنند و آن را می خورند. بارها اعلام کرده‌ایم که چنین چیزی وجود ندارد و حتی دیوار برای سگ ساخته نشده است و چنین قصدی وجود ندارد. دیروز دوستان با وکلای ما به دادستانی کل رفتند و در نهایت اعلام کردند که شما ۱۴ روز فرصت دارید یا تمام سگ ها را از منطقه خارج کنید یا همه حیوانات را از بین می بریم!

او تعریف می کند که از ۳۰ تیرماه هر شب با من تماس می گیرند و می گویند که هر شب چند سگ از کهریزک را از منطقه خارج کرده و به گندک می برند. اکنون تمام آن سگ ها در ولسوالی گندک کشته شده اند.

به گفته این حامی سگ، کهریزک بیش از ۱۹۰۰ قلاده سگ دارد در حالی که این پناهگاه فقط ۶۰۰ تا ۷۰۰ قلاده سگ را در خود جای می دهد. دلیل این مشکل این است که پیمانکار به ازای هر سگی که زنده نگه می‌دارد دستمزد دریافت می‌کند، بنابراین برای درآمد بیشتر، سگ‌های بیشتری از جمله سگ‌های آرام و سالم را نجات داده و به کهریزک می‌آورد.

او می‌گوید بسیاری از این سگ‌ها یا شبانه با رحمت کشته می‌شوند یا به کنار جاده برده می‌شوند تا از گرسنگی بمیرند. این در حالی است که طبق استانداردها سگ هایی که زنده گرفته می شوند باید واکسینه و عقیم شوند و سپس به محل قبلی خود بازگردانده شوند. از طرفی این روزها جوی فضای بسیار امنی ایجاد کرده است و با وجود اینکه حامیان هزینه نگهداری از حیوانات را پرداخت می کنند، اما مشخص نیست شهرداری و پیمانکار با بودجه مربوطه چه خواهند کرد، بلکه بررسی می کنند که حامیان چه زمانی وارد می شوند. پناهگاه و آنها به ما اجازه نمی دهند با آوردن تلفن هایمان به پناهگاه، وضعیت اسفبار این حیوانات را گزارش نکنیم. اگر شکایت کنیم ما را به کهریزک راه نمی دهند.

وی نسبت به کشتار دیگری این بار در کهریزک و سوهنک هشدار داد و اعلام کرد که جان سگ های این منطقه نیز در خطر جدی است. سایت جامعه خبری سال گذشته ۲۴ گزارش از وضعیت سگ های زنده صید شده در پناهگاه کهریزک منتشر کرد که البته شهرداری تهران پاسخ قانع کننده ای نداد.