جام جهانی؛ کی روش امیدوارم این ستاره ها بدرخشند


تیم ملی فوتبال ایران

رویداد ۲۴ به گزارش الوطن، تیم ملی فوتبال ایران یکی از تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

ایران در گروه B با تیم های انگلیس، آمریکا و ولز همگروه است و در ششمین حضور خود در جام جهانی به دنبال تاریخ سازی است و رویای صعود به مرحله بعدی این رقابت ها را در سر دارد.

سردار آزمون امید اصلی ایران برای گلزنی در جام جهانی است. این بازیکن با زدن ۱۰ گل در مسابقات مقدماتی جام جهانی بهترین عملکرد را به دست آورد. او در ۶۸ بازی با تیم ملی فوتبال ایران ۲۱ گل به ثمر رساند. آزمون پس از درخشش در لیگ روسیه راهی لورکوزن شد اما در این تیم تنها ۸ بار به میدان رفت و چند دیدار را به دلیل مصدومیت از دست داد. آزمون لقب ایرانی مسی را به دلیل مهارت و سرعتی که دارد و پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال این کشور را دارد.

روزنامه الوطن نیز به چهار بازیکنی اشاره کرد که سابقه حضور در لیگ ستارگان قطر را دارند و امیدوارند شاهد درخشش آنها در جام جهانی باشیم.


بیشتر بخوانید: کارلوس کی روش: وضعیت تیم ملی مایه نگرانی است


الوطن نوشت: در تیم ملی فوتبال ایران بازیکنانی هستند که سابقه بازی در لیگ ستارگان قطر را دارند. از جمله محمدحسین کنعانی زادجان است که در الاهلی عملکرد خوبی داشت و با وجود اینکه مدافع بود، ضربات ایستگاهی و پنالتی را برای این تیم به ثمر رساند. یا علی کریمی که سابقه حضور در الدحیل را دارد و اکنون در لیگ ترکیه حضور دارد. یا رضائیان که در السیلیه درخشید. در نهایت مهدی ترامی که در الغرافه بازی می کرد و حالا آقای گل پورتو است.

الوطن در ادامه به نقش بیرانوند در تیم ملی فوتبال ایران پرداخت و نوشت: در فوتبال عناوین و عناوین شخصی زیادی وجود دارد که بازیکنان کسب می کنند. از جمله عنوان بهترین گلزن یا بیشترین پاس گل یا بازیکنانی که بیشترین یا کمترین کارت های رنگی را دریافت کرده اند، اما عنوان ویژه دیگری وجود دارد که شبیه نوآوری و کشف در فوتبال است که رکورددار پرتاب توپ است. بیرانوند مدافع تیم ملی فوتبال ایران صاحب آن است.

پرتاب دست او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. بیرانوند در کنار پرتاب دستی مانند دیواری است که کی روش برای عبور از مرحله گروهی روی آن حساب ویژه ای کرده است.