تویوتا پریوس جدید رونمایی شد/ زیبایی ژاپنی را ببینیم! (+عکس)


عصر ایراننسل پنجم تویوتا پریوس به طور رسمی در اروپا رونمایی شد. ساعاتی بعد شاهد اتفاقی مشابه در آمریکا بودیم تا این محصول موفق تویوتا بار دیگر حضور پررنگ خود را در بازارهای خارجی اعلام کند.

در بازار اروپا، پریوس جدید فقط در دکوراسیون پلاگین هیبریدی عرضه خواهد شد. این موتور از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری در هماهنگی با سیستم الکتریکی تشکیل شده است که در مجموع ۲۲۰ اسب بخار قدرت را ارائه می دهد.

تویوتا پریوس جدید رونمایی شد/ زیبایی ژاپنی را ببینیم!  (+عکس)

به این ترتیب در مقایسه با پریوس فعلی، شاهد افزایش ۹۹ اسب بخاری قدرت خروجی موتور هیبریدی هستیم. لازم به ذکر است که پریوس قبلی از یک موتور ۱.۸ لیتری چهار سیلندر با سیستم الکتریکی بهره می برد که ۱۲۱ اسب بخار قدرت تولید می کند.

پریوس این خودروی پلاگین هیبریدی اروپایی از یک باتری ۱۳.۶ کیلووات ساعتی استفاده می کند که باز هم نسبت به باتری ۸.۸ کیلووات ساعتی مدل قبلی ارتقاء قابل توجهی دارد. بسته باتری در زیر صندلی عقب قرار دارد.

مکان ها تویوتا آنها ادعا می کنند که مصرف باتری پیشرانه هیبریدی نسبت به مدل قبلی ۵۰ درصد بهبود یافته است که برای مهندسی تویوتا ارزشمند تلقی می شود.

تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی ۲۰۲۳

سقف خورشیدی برای شارژ باتری در روزهای آفتابی و حتی هنگام رانندگی یکی دیگر از ویژگی های پریوس جدید است که برد خودرو را افزایش می دهد.

اتاق در آخرین ستون و شیب سقف، حس کوپه را تراوش می کرد. چراغ های عقب اصلی نیز طراحی جالبی دارند که با ویژگی های کوپه مانند خودرو همخوانی دارد.

کابین و جزئیات آن از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است. نمایشگرهای دیجیتال و نورپردازی داخلی نیز حس تکنولوژیکی جالبی به کابین می بخشد.