تمرکز سازمان بهداشت جهانی بر تزریق واکسن آنفولانزا و کرونا


به گزارش ایسنا، تابناک همدان، دکتر هانس کلوگه، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت گفت: با شیوع کووید-۱۹ و آنفولانزای فصلی، سلامت افراد در معرض خطر اعم از سالمندان، نقص ایمنی، زنان باردار و نوزادان بیشتر شده است. خطر.

همچنین فرمود: الان وقت استراحت نیست. همچنین در ماه گذشته شاهد افزایش موارد آنفولانزای فصلی بودیم که در حال حاضر منجر به افزایش بیماران بستری با عفونت‌های حاد تنفسی شده است.

وی گفت: ما باید هر کاری که می توانیم برای جلوگیری از موارد جدید، محافظت از افراد در معرض خطر و آماده سازی سیستم های بهداشتی خود برای مدیریت تهدیدات متعدد انجام دهیم.

به گزارش شینهوا، کلوگه همچنین درباره اثربخشی واکسن ها گفت: واکسن ها بی خطر و موثر هستند. مانند واکسن فلج اطفال، واکسن های آنفولانزا و کووید-۱۹ می توانند جان انسان ها را نجات دهند.

وی همچنین از سیاست دیگری برای مقابله با شیوع کرونا و نظارت مستمر و اطمینان از رسیدن داروهای ضد ویروسی به جمعیت در معرض خطر خبر داد.

وی همچنین بر نقش مفید واکسن ها در پیشگیری از بیماری ها در روز جهانی فلج اطفال (۲۴ اکتبر) همانطور که در سال ۲۰۰۲ اعلام شد که این بیماری در این منطقه ریشه کن شده بود، تاکید کرد.