تمام مدارس سنگی کشور تا سال ۱۴۰۲ برچیده می شود


رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از برچیده شدن مدارس سنگی کشور تا سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش ایسنا. حمیدرضا خان محمدی در حاشیه افتتاحیه هنرستان دخترانه مارون ۳ بندرماهشهر گفت: امروز در مراسم انجمن محسنین ماهشهر حضور یافتیم. یکی از اصول حکومت مردمی استفاده از توانایی مردم برای مشارکت در انجام امور تجاری و پروژه هاست. سال گذشته خیرین ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کردند و در مدرسه سازی با ما مشارکت کردند که نشان از تایید و تعهد آنها به مدرسه سازی دارد.

وی افزود: مدرسه سازی مهمترین رکن در منطقه است. اگر همه در ساختن مدارس کمک کنند، به مدارس کمک کنند و مدارس را اداره کنند، نسل آینده به درستی آموزش خواهند دید و ارزش افزوده خواهند داشت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: نیروی کار در این بندر همگی از این مدارس فارغ التحصیل و تحصیل کرده اند.

و خان ​​محمدی ادامه داد: مدرسه ای که امروز افتتاح شد، کار و دانش است و با رویکرد صنعتی بندرماهشهر ساخته شده است و همه باید از دوران دبیرستان در صنعت شریک باشند.

وی در پایان با اشاره به جمع آوری کلاس های سنگی تصریح کرد: تا پایان سال ۱۴۰۲ تمامی مدارس سنگی کشور را جمع آوری می کنیم، این مدارس که عمدتا در زاگرس قرار دارند و از سنگ خشک ساخته می شوند. بهبود یافته و تا پایان سال ۱۴۰۲ مدرسه سنگی نخواهیم داشت.

امروز با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، مؤسسه کار و دانش متشکل از ۹ کلاس دخترانه در شهرستان طالقانی ماهشهر با زیربنای یک هزار و ۶۲۴ متر مربع در ماهشهر افتتاح شد. مشارکتی با اعتباری بالغ بر ۱۵۲ میلیارد ریال. خیر این آموزشگاه پتروشیمی مارون است.