تعداد واردکنندگان خودرو به ۱۲ شرکت رسید


به گزارش پایگاه خبری تجارت نیوز، سخنگوی رسمی وزارت امنیت با اشاره به اینکه پیش از این اسامی ۷ شرکت به عنوان واردکننده خودرو اعلام شده بود، گفت: با اضافه شدن ۵ شرکت به فهرست واردکنندگان خودرو، تعداد واردکنندگان خودرو افزایش یافته است. به ۱۲ شرکت رسید. Comp.

به گزارش خبرگزاری فارس، امید قالیباف درباره شرکت های واردات خودرو و واردات خودرو اظهار کرد: پس از ابلاغ آیین نامه واردات خودرو و پس از آن اعلام اسامی ۷ شرکت واردکننده خودرو، احتمال انحصار وزارت واردات خودرو تردیدهایی به وجود آمد. این هفت ماشین شرکت را توسعه داد

سخنگوی وزارت امنیت تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای شرکت های متقاضی واردات خودرو وجود ندارد و در صورتی که شرکت متقاضی واردات خودرو شرایط مندرج در آیین نامه را داشته باشد به فهرست شرکت های واردکننده خودرو اضافه می شود.

وی افزود: بنابراین در حال حاضر نام ۵ شرکت دیگر بهمن خودرو، ایران خودرو، معین خودرو، ارتویا و دیار خودرو اضافه شده است که طبق مقررات شرایط لازم برای واردات خودرو را انجام داده اند. اضافه شدن لیست ۷ شرکتی برای واردات خودرو که اسامی آنها قبلا اعلام شده بود.

سخنگوی وزارت امنیت افزود: بنابراین فهرست شرکت های واردکننده خودرو در حال حاضر به ۱۲ شرکت رسیده است، در حالی که این فهرست همچنان مفتوح است و با احراز شرایط لازم در مقررات واردات خودرو توسط شرکت پیشرفته واردات خودرو، اقدام خواهد شد. به لیست واردکنندگان خودرو اضافه شود.

قالیباف با بیان اینکه واردات خودرو از خودروهای برندهای کره ای، ژاپنی و اروپایی است، گفت: باید بگویم خودروهایی مانند هیوندای اکسنت، هیوندای E10، میتسوبیشی میراژ، چانگان CS 35، ام جی ۳، ام جی ۶، سیتروئن ۳ و فولکس واگن محصولات (Seat) از جمله مدل های خودرو هستند که برای واردات به کشور این خودروها در بازه قیمتی حدود ۱۰۰۰۰ یورو هستند.

شنیده ها حاکی از آن است که پیش از این اسامی ۷ شرکت سایپا، پارس خودرو، سایپا – سیتروئن، بازرگانی و پشتیبانی بین المللی کرمان خودرو، فردا خراسانی، مکست موتور و آرین موتور پویا به عنوان واردکننده خودرو اعلام شده بود.