بیماری های کلیوی و باید ها و نباید ها


رژیم غذایی در بیماران کلیوی

محدودیت های غذایی بسته به مرحله بیماری کلیوی متفاوت است. به عنوان مثال ، افرادی که در مراحل اولیه بیماری مزمن کلیه هستند ، محدودیت های غذایی متفاوتی نسبت به افرادی که در مراحل بعدی بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه هستند دارند. کسانی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند ، محدودیت های غذایی دیگری نیز دارند. دیالیز روشی است که در آن آب اضافی حذف شده و زباله ها فیلتر می شوند. اکثر افراد مبتلا به بیماری کلیوی در مرحله نهایی یا مرحله نهایی باید از رژیم غذایی مناسب کلیه پیروی کنند تا از تجمع برخی مواد شیمیایی یا مواد مغذی در خون آنها جلوگیری شود. در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه ، کلیه ها نمی توانند سدیم ، پتاسیم یا فسفر کافی دریافت کنند. در نتیجه ، آنها در معرض خطر بالاتری از افزایش سطح این مواد معدنی در خون هستند.

در اینجا 17 ماده غذایی که باید در رژیم غذایی کلیوی خود از آنها اجتناب کنید ذکر شده است:

1- نوشیدنی های تیره

نوشیدنی های تیره علاوه بر کالری و قندهای موجود در نوشابه های گازدار حاوی افزودنی هایی مانند فسفر هستند. بسیاری از تولیدکنندگان غذا و نوشیدنی برای بهبود طعم ، افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر رنگ ، در حین فرآوری فسفر اضافه می کنند. بدن این فسفر اضافی را بیشتر از فسفر طبیعی ، حیوانی یا گیاهی جذب می کند.

در رژیم غذایی کلیه باید از نوشیدنی های گازدار تیره خودداری کرد زیرا حاوی فسفر در مکمل هایی هستند که میزان جذب بالاتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید