به همین دلیل است که پروبیوتیک ها برای مراقبت از پوست و ترکیبات تخمیر شده باید در استفاده روزانه شما باشند.


با پروبیوتیک های پوست چه کنیم؟ در اینجا ، ما مزایای محصولات مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را ، هم به صورت موضعی و هم به عنوان مکمل ، کشف خواهیم کرد.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار داشتند ، ممکن است خوب و بد باشد. البته ما در مورد باکتری های خوب و باکتری های بد صحبت می کنیم و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان برای مزایای بزرگ برای روده ، پوست و سلامت کلی شما هستند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و محصولات مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز تفاوت ایجاد می کنند – و به درستی. اما این باکتری های مفید دقیقاً چگونه به پوست شما در خارج کمک می کنند و آیا ارزش آن را دارد که مشکلات منحصر به فرد خود را حل کنید؟

در مورد فواید پروبیوتیک ها و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود بیشتر بدانید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

پروبیوتیک های مراقبت از پوست به اشکال مختلفی از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی مفید برای پوست شما وجود دارد.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما (هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود) و میکروبیوم روده شما (هنگامی که به صورت داخلی مصرف می شوند ، که برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی و سایر موارد) یک اثر دومینو ایجاد می کند ، مفید هستند ، زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کنند. به یاد بیاورید که میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره است که در یک محیط خاص وجود دارد.

مرد از مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون علمی و آموزشی HUM می گوید: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست کمک می کنند ، که به تنظیم التهاب در پوست نیز کمک می کند.” “به طور طبیعی تعداد زیادی باکتری مفید در پوست شما وجود دارد. PH آنها 5 ترجیح می دهند ، اما برخی صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست بسیار قلیایی هستند ، که می تواند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کند. “

اول ، فرآیند تخمیر مواد (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند که پوست شما به راحتی می تواند آنها را جذب کند. این فرایند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها را به حداکثر برساند.

علاوه بر محصولات سویه پروبیوتیک زنده ، ترکیبات مراقبت از پوست تخمیر شده شامل موارد زیر است:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا می توانید مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید مانند:

  • پاک کننده ها
  • تونرها
  • مرطوب کننده ها
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در عین حال ، مکمل های تغذیه ای وجود دارد که شامل سویه هایی با فواید بالینی اثبات شده برای پوست است که در ادامه به بررسی دقیق آنها می پردازیم.

شما همچنین می توانید باکتری های مفید را در رژیم غذایی خود با غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده قرار دهید ، مانند:

نمای نزدیک پوست انسان همراه با بثورات و التهاب قبل از استفاده از پروبیوتیک ها

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا طیف وسیعی از مشکلات را برطرف کند. در اینجا نگاهی عمیق تر به بزرگترین بردهایی که می توانید با رعایت رژیم پروبیوتیک مراقبت از پوست داشته باشید ، می اندازیم.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند.

وقتی صحبت از رنگ پوست می شود ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی خود در پاکسازی پوست شناخته می شوند.

عوامل متعددی می توانند باعث ایجاد یا بدتر شدن آکنه شوند که می تواند منجر به گسترش آن شود مارماهی P. باکتری های موجود در میکروبیوم پوست تحقیقات نشان می دهد که استفاده موضعی از سویه پروبیوتیک ترموفیل های استرپتوکوک می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثرات ضد باکتریایی تولید را متوقف می کند مارماهی P.منجر به شکستهای کمتر می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز با تأثیر مثبت بر فلور روده ، پوست را شفاف نگه می دارد. هنگامی که موانع روده ای شکسته می شود ، باکتری های مضر می توانند وارد جریان خون شوند و هموستاز پوست را مختل می کنند ، که می تواند به صورت بثورات ، تغییر در بافت و رنگ پوست ظاهر شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرآیند بازسازی هموستاز) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی حفظ چهره سالم حمایت می کنند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد سد پوستی حمایت می کنند.

پروبیوتیک ها تأثیر مثبتی بر سد پوستی دارند ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد در حالی که باکتری های مضر و سایر سموم را به دام می اندازد.

باز هم ، عملکرد سد پوستی با استفاده از غذاهای قوی قلیایی ، از جمله محصولاتی که برای کاهش آکنه فرموله شده اند ، کاهش می یابد. (میکروبیوم سالم پوست دارای pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، در حالی که درمانهای موضعی آکنه اغلب به pH قابل توجهی نیاز دارند.) لایه برداری تهاجمی و داروهای خاص نیز می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. … مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی نیز بر تعادل میکروبیوم پوست شما تأثیر می گذارد.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامید بهبود بخشند. سرامیدها جزء مهمی از سد پوست هستند و به عنوان نوعی چسب عمل می کنند که سلول های سالم پوست را در کنار هم نگه می دارد. آنها چربی های سالم را برای پوست فراهم می کنند تا عملکرد سد پوستی را بازیابی کند ، که به نوبه خود باعث شادابی و شفافیت چهره می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند.

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (در مقابل قلیایی) دارد. به نظر می رسد که pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” “یک پروتئاز به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند ، که به همراه کلاژن به شکل گیری ساختار پوست شما کمک می کند. با تجزیه شدن ، پوست سفت تر ، کشسانتر و مستعد چین و چروک می شود. ” از آنجا که پروبیوتیک ها به ایجاد یک محیط اسیدی مطلوب کمک می کنند ، به طور طبیعی به تعادل pH پوست و عادی سازی فعالیت پروتئاز مشابه پوست سفت و سالم کمک می کنند.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شود که باعث افزایش سرعت پیری و سایر آسیب های پوست و بدن می شود. خوشبختانه ، تحقیقات نشان می دهد که برخی از آنها به صورت خوراکی مصرف می شوند لاکتوباسیل ها سویه ها می توانند با افزایش اثربخشی پاک کننده های رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها در برابر اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی محیط مانند کم آبی بدن نیز محافظت می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی موضعی یا خوراکی پروبیوتیک استفاده کنم؟

این که آیا شما به دنبال کاهش جوش ها ، بهبود رنگ چهره و / یا کاهش علائم پیری زودرس هستید ، محصولات مراقبت از پوست پروبیوتیک می تواند بازدهی داشته باشد.

در مورد انتخاب مسیر پروبیوتیک محلی یا مکمل؟ اگر مشکلات گوارشی دارید و دچار ناراحتی دستگاه گوارش هستید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی می تواند به طور مضاعف روده و پوست شما را متعادل کند.

با این حال ، تکرار این نکته ضروری است که در مورد پروبیوتیک ها تنوع بسیار مهم است ، به همین دلیل است که می توانید هر دو را انتخاب کنید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست محدود به یک روش نسبت به روش دیگر نیست. با این حال ، مانند هر مکمل مراقبت منظم از پوست ، بهتر است یک محصول جدید را در یک زمان برای اندازه گیری دقیق نتایج ادغام کنید – به طور ایده آل از یکپارچگی مداوم در طول یک ماه اطمینان حاصل کنید.

زنی که از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف استفاده می کند

کدام پروبیوتیک ها برای پوست بهتر هستند؟

لاکتوباسیل ها و بیفیدوباکتریوم مارتین بیگر می گوید: “دو پروبیوتیک رایج برای سلامت پوست هستند.” به نظر می رسد آنها با کند کردن التهاب پوست ، مزایای خود را ارائه می دهند. “

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها به ویژه برای بیماری های التهابی روده و / یا پوستی در صورت مصرف خوراکی مفید هستند. (نکته: برای پیشرفت بیشتر ، به دنبال فرمولاسیونی باشید که شامل پروبیوتیک ها نیز باشد که به اثر پروبیوتیک ها دامن می زند.)

خوشبختانه اکثر پروبیوتیک های با کیفیت برای پوست و سلامت عمومی شامل انواع گونه ها و گونه ها برای ارتقاء تنوع میکروبیوم و تشویق باکتری های مفید برای رشد هستند.

بهترین محصولات پروبیوتیک و مراقبت از پوست تخمیر شده برای کاربردهای موضعی

در نهایت ، اگر به دنبال افزودن پروبیوتیک ها و ترکیبات تخمیر شده موضعی به روال مراقبت از پوست خود هستید ، چندین گزینه برای انتخاب دارید.

برای پوست های مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای مبارزه با شکست خوردن محبوب است – عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک عامل ضد باکتری عالی برای بنزوئیل پراکسید) ، و همچنین شیر تخمیر شده به شکل اسید لاکتیک. اسید ، لایه بردار شیمیایی تغذیه کننده.

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، یک درمان آرامش بخش و در عین حال قوی مانند سرم پروبیوتیک Good Light’s We Come in Peace (24 دلار) انتخاب کنید. حاوی لیزات آنزیم لاکتوکوک است که به تنظیم میکروبیوم پوست و همچنین بسیاری از مواد فعال آنتی اکسیدانی و ضد التهابی کمک می کند.

در نهایت ، برای رفع انسداد منافذ ، کاهش لکه های تیره و احیای رنگ پوست خود ، تونر لایه بردار Youth to the People Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا خواص پری بیوتیک تقویت کننده پوست را ارائه می دهد ، آنزیم پیشیا لیزات از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با کسل کننده مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید