بهره برداری از 6 کیلومتر مسیر تامین آب سطحی در تهرانبه گزارش ایمنا ، عباس شعبانی پس از بازدید از پروژه های شبکه مدیریت سیل در تهران در جمع خبرنگاران گفت: برنامه هایی که برای اجرای پروژه های عمرانی در نظر گرفته ایم به مدت شش ماه ، یک سال ، دو سال و چهار سال طراحی شده است. ما در نظر داریم محصولات نیمه تمام را در مدت شش ماه تکمیل کرده و به ساکنان تهران خدمات ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه فصل بارندگی در حال نزدیک شدن است ، افزود: پروژه های رهبری باید تثبیت شوند. بیاورید و مدیریت کامل آبهای سطحی سریعتر انجام شود تا مشکلی برای شهروندان تهرانی ایجاد نشود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص مشکل مدیریت سیل گفت: خاکریز مشکل مالکیت و مخالفان سازه را دارد. بنابراین ، همکاری بین بخشی باید تقویت شود و ما باید از طریق هم افزایی با سازمانهای مربوطه به بهترین نحو به این پروژه ها دست یابیم.

شعبانی گفت: به دلیل مشکلات مالی و کمبود نقدینگی ، پیشرفت پروژه های مدیریت سیل در تهران کند شده است. با معرفی منابع مالی ، باید سرعت اجرای پروژه ها را افزایش دهیم تا به موقع برسند.

وی با تأکید بر اینکه در آبان ماه 6 کیلومتر راه آبی سطحی تا کانالهای اصلی را تکمیل می کنیم ، تاکید کرد: بر اساس برنامه جامع تهران حدود 700 کیلومتر کانال و مسیر اصلی باید مورد استفاده قرار گیرد. تا کنون 530 کیلومتر از این 700 کیلومتر تکمیل شده است و 170 کیلومتر باقیمانده باید ظرف 20 سال به پایان برسد ، اما 20 سال زمان زیادی است و ما با برنامه ضربتی این مدت را به نصف رسانده ایم و در نظر داریم 170 مورد داشته باشیم. کیلومتر کانالها طی 10 سال در طول چهار سال مدیریت شهری فعلی ، ما باید 70 کیلومتر از کانال های اصلی آبراه های سطحی را اداره کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افزود: مشکلات متداول تعارضات تاسیساتی مانند شرکت های آب و فاضلاب ، برق و گاز است که با مسیرهای آب سطحی تلاقی می کنند و کمیته مشترکی بین شهرداری و دستگاه های خدماتی ایجاد می کنند. رساناین مشکلات به سرعت برطرف می شود و پیمانکاران به راحتی پروژه های خود را به اتمام می رسانند.

شعبانی ادامه داد: این پروژه ظرف چند سال آغاز شد و با پیشرفت خوبی به میانه راه رسیده است. تلاش ها برای ساختن تونل سه نقطه فتح که از طریق وردآورد عبور می کند تا سال آینده به بهره برداری کامل می رسد ، در دست انجام است. با دستگاه TBM ، عملیات اجرایی انجام می شود و تنها مشکلی در زمینه تامین مواد اولیه وجود دارد که سعی می کنیم با این مواد اولیه تأمین کنیم.

وی گفت: در برنامه 20 ساله این پروژه به خوبی پیش رفته است اما در برنامه 10 ساله سعی داریم 170 کیلومتر از کانال های اصلی شبکه مدیریت و مدیریت آب های سطحی را به بهره برداری برسانیم تا کارفرمایان از آنها حمایت کنند و تلاش های پیمانکار دو برابر می شود. “

معاون امور فنی و عمرانی شهرداری تهران در پاسخ به این س thatال که آب آلوده فاضلاب به آبهای سطحی تخلیه می شود ، آیا با کمک شرکت آبرسانی و فاضلاب و اداره محیط زیست مدیریتی در این زمینه وجود خواهد داشت؟ سازمان گفت: “ما پرونده ای داریم.” جلسات اولیه برگزار شده و نقاط اتصال سیستم فاضلاب به آبهای سطحی مشخص شده است. بسیاری از این نکات وجود دارد. شرکت آب و فاضلاب به طور برنامه ریزی شده این نقاط را مسدود می کند تا از ورود فاضلاب به شبکه آب های سطحی جلوگیری کند. قطعاً همه این نقاط باید تا سال آینده بسته شوند.

شعبانی در مورد تاسیس سازمان آبهای سطحی و رودخانه ها نیز خاطرنشان کرد: «در آخرین دوره حاکمیت شورای شهر ، تصویب شد که شرکت سازنده آب نما به سازمان مدیریت آبهای سطحی تهران تبدیل شود. اقدامات اولیه انجام شده است ، اما به دلیل تغییر مدیریت شهری ، این موضوع باید مطرح و تصویب شود. من فکر می کنم نمایندگان شورای شهر نیز با این مصوبه موافق هستند و این تغییر به زودی اتفاق می افتد.

وی افزود: هدف اصلی این است که آبهای سطحی را به خوبی هدایت و نگهداری کنیم. حفاظت از آبهای سطحی بسیار مهم است. برخی از نسخه ها قدیمی هستند. ما باید موقعیتی غیر سازمانی به شرکت ساختمانی آب نما بدهیم ، زیرا این شرکت با بسیاری از سازمانها در تحقق اهداف خود مشارکت دارد.

معاون امور فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: نگهداری از کانال ها بر عهده معاونت خدمات شهری است. هنگامی که بهره برداری توسط مناطق انجام می شود ، ساخت و ساز توسط شرکت آب نما انجام می شود و عملیات توسط خدمات شهری انجام می شود ، می توان با ایجاد یک سازمان مدیریت آب های سطحی اقدامات لازم را برای رفع این مشکلات انجام داد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید