بهترین شهرهای جهان 2022 – نام ها


به گزارش سرویس ترجمه ایمنا ، بسیاری از مراکز جهان برای تسهیل برنامه ریزی سفر و انتخاب مقصدهای سفر ، فهرستی از بهترین شهرهای جهان را تهیه می کنند. با این حال ، تعداد چنین فهرست هایی بسیار زیاد است و رتبه شهرها در آنها بسیار متفاوت است. برخی از این رتبه بندی ها براساس نظرسنجی ها بر اساس بهترین مکان ها برای خوانندگان و برخی بر اساس معیارهایی مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری ، شرایط امن زندگی و غیره است.

رزوناس“این یک گروه مشاوره املاک ، گردشگری و توسعه اقتصادی است که هنگام انتخاب بهترین شهرها ، نه تنها شاخص های گردشگری ، تجارت و رفاه زندگی در آنها را در نظر می گیرد ، بلکه معتقد است که همه چیز متقابل است حتی در این زمان انتخاب عوامل باید در نظر گرفته شود. امسال ، بر خلاف لیست های دیگر ، این گروه بر اساس تنوع شهری ، برنامه های فرهنگی ، عملکرد در مقابل Quaid-19 در 18 ماه گذشته ، هوای پاک ، تفریح ​​در فضای باز و توانایی نوآوری و بازگشت رتبه بندی کردند. شروع کار آسان است و در اینجا لیستی جامع از 25 شهر برتر برای بازدید در سال 2022 آورده شده است.

چگونه می توان در بهترین شهرها طنین انداز شد

برای رتبه بندی بهترین شهرهای جهان ، رزونانس شهرستان های خود را در شش گروه اصلی طبقه بندی می کند: مکان ، افراد ، برنامه ریزی ، جاذبه ها ، استانداردهای زندگی و تبلیغات. این طبقه بندی مکان ها شامل آب و هوا (میانگین تعداد روزهای آفتابی) ، امنیت (میزان جنایت و قتل) ، و همچنین محله ها و جاذبه ها (به ویژه تعداد توصیه شده توسط افراد محلی و بازدیدکنندگان) ، فضاهای باز (تعداد پارک ها و فعالیت های توصیه شده در فضای باز) به مردم محلی و مهمانان). گروه افراد همچنین تنوع جمعیت شهر (درصد ساکنان خارجی) و سطح تحصیلات (درصد جمعیت دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر) را در نظر می گیرند.

بهترین شهرهای جهان 2022

برنامه ریزی گروه های رتبه بندی رزونانس شامل مواردی است که اکثر راهنماها آن را “کارهایی برای انجام” می نامند و تجربیات توصیه شده توسط افراد محلی و بازدیدکنندگان در زمینه های فرهنگ ، زندگی شبانه ، رستوران ها و خرید را نشان می دهد. بخش جاذبه در واقع شامل جاذبه ها ، موزه ها ، رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز همایش است.

گروه استانداردهای زندگی شامل مقرهای شرکتهای جهانی در هر شهر (از لیست 500 جهانی ، که رتبه سالانه 500 شرکت بزرگ جهان را از نظر درآمد ارائه می دهد) ، سرانه تولید ناخالص داخلی ، شاخص برابری درآمد و نرخ بیکاری. در حالی که این بخش در مورد بیشتر مسافران صدق نمی کند ، رزونانس معتقد است که سطح رفاه بالاتر در شهرها باعث جذب ساکنان بیشتر می شود که در نهایت منجر به رشد و توسعه اقتصادی بیشتر می شود و این به معنی شرایط بهتر است.

تبلیغات رتبه بندی لیست رزونانس شامل محبوبیت آنلاین هر شهر است. این دسته تا حدی بر اساس تعداد بررسی های فیس بوک ، جستجوهای Google ، بررسی های TripAdvisor و هشتگ های Instagram در مورد هر شهر در شبکه و همچنین محبوبیت آن در Google است. گرایش ها این در 12 ماه گذشته بوده است. در مرحله بعد ، ما پنج شهر را از لیست طنین ارائه می دهیم.

بهترین شهرهای جهان 2022

لندن

لندن برای ششمین سال متوالی جایگاه خود را به عنوان بهترین شهر جهان حفظ کرده و همچنان در صدر لیست بهترین ها قرار دارد. این شهر همیشه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده است ، هم در دوران قبل از کرونا و هم در شرایط کنونی ، که موج مقابله با کووید 19 و از بین رفتن همه گیری به تدریج در حال پیشرفت است و از نظر مسائل مربوط به فرهنگ ، رستوران ها ، مراکز خرید و کلوب های شبانه. افتتاح موقت لندن تابستان گذشته در جریان مسابقات ویمبلدون و یور تا سال 2020 ، ده ها میلیون دلار به اقتصاد کمک کرده بود و جاذبه ها ، مغازه ها ، هتل ها و رستوران های آن مانند همیشه از بالاترین کیفیت برخوردار بودند. پایتخت انگلستان دارای سرگرمی برای همه سلیقه ها و سلیقه ها است و همه آنجا دوست دارند.

بهترین شهرهای جهان 2022

پاریس

پاریس با وجود هنر جهان ، مراکز خرید معروف و غذاهای خوشمزه یکی از بهترین مقاصد سفر است. تقریباً بلافاصله پس از شیوع همه گیری کووید -19 ، ساکنان محله های نزدیک خیابان دو ریوولی خود را منزوی کردند و از عبور اتومبیل ها در خیابان منع کردند. دسترسی خودرو به شانزه‌لیزه همچنین نصف می شود و میلیون ها یورو در توسعه مناطق عابر پیاده سرمایه گذاری می شود. با آمادگی پاریس برای المپیک 2024 ، وضعیت حتی بهتر خواهد شد. از سوی دیگر ، بهبود زیرساخت ها و افزایش تعداد هتل های جدید در سال گذشته نقش بسزایی در قرار دادن پاریس در رتبه دوم فهرست طنین داشته است.

نیویورک شهر

نیویورک شهری ابدی و پر جنب و جوش است که از نظر فرهنگی به طور مداوم مورد استقبال قرار می گیرد. این شهر از نظر تعداد موزه ها رتبه هفتم را دارد و موقعیت آن دائما در حال بهبود است. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، با بازسازی موزه هنرهای مدرن و افتتاح موزه عکاسی در منهتن ، مدرن شد. پارک معلق فرهنگ و هنر کم اهمیت جزیره در یک رودخانه هادسون این یکی از جدیدترین نقاط دیدنی است که به شهر اضافه شده است و دوباره روشن می شود. برادوی انتظار می رود بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کند.

بهترین شهرهای جهان 2022

مسکو

پایتخت روسیه به دلیل فرهنگ و جاذبه های غنی اش مشهور است ، مانند کلیسای رنگارنگ سنت باسیل در میدان سرخ ، و امسال در رتبه بندی گروه Resonance Place رتبه دوم را کسب کرد. طی سه سال گذشته ، مسکو علیرغم برنامه های جالب و پویا در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است. با سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری در پیاده روها و خیابانهای مسکونی با خودرو ، مسکو به عنوان یک شهر پیاده محور ظاهر می شود و در رتبه بندی شهرهای گروه توسعه رزونانس با بزرگترین هشتگ اینستاگرام جهان در رتبه ششم قرار دارد.

دبی

شهرت دبی بیشتر به خاطر رکوردشکنی آسمان خراش هایش است. اگرچه شهرت برج خلیفه در حال سقوط است ، برج سانتیاگو کالاتراوا پس از اتمام ، نهر دبی در اوایل سال 2022 به بلندترین ساختمان جهان تبدیل می شود و شهرت برج خلیفه را از بین می برد. نمایشگاه اکسپو 2020 ، که امسال برای جذب 25 میلیون بازدید کننده به این شهر برگزار شد ، ثروت چند میلیارد دلاری به همراه داشته است. ایجاد موزه آینده در اواخر امسال نیز نقش مهمی در اطمینان از رتبه پنجم دبی در فهرست طنین ها ایفا خواهد کرد.

بهترین شهرهای جهان 2022

دیدگاهتان را بنویسید