بسته بندی وزن مواد غذایی: تغذیه


با سلام ، من یک سوال عجیب دارم و امیدوارم کسی باهوش تر بتواند به آن پاسخ دهد.

هنگام خرید غذاهای بسته بندی شده متوجه می شوید که وزن غذای داخل بسته معمولاً بیشتر از چیزی است که روی بسته نشان داده شده است. من معمولاً متوجه شده ام که این امر در مورد غذاهای پخته یا سرخ شده اتفاق می افتد ، یعنی چیزهایی که باید پخته شوند. گاهی اوقات با غذای دیگر اتفاق می افتد ، اما بیشتر اوقات اینطور نیست. برای اینکه بتوانید در مورد آنچه که صحبت می کنم صحبت کنید ، یک مثال در اینجا وجود دارد: خرید یک بسته چیپس 100 گرمی معمولاً بین 100 گرم تا 120 گرم محصول دارد ، در حالی که ماست معمولاً وزن مشابه تبلیغاتی دارد.

با فرض فرآوری این محصولات در کارخانه ها ، آیا تفاوت وزن ناشی از تفاوت وزن آب موجود در محصولات بسته بندی شده است؟ یا در حقیقت مواد مغذی و کالری بیشتری در بسته های با وزن بیشتر وجود دارد؟ من درک می کنم که این می تواند برای محصولات مختلف متفاوت باشد ، به عنوان مثال ، تفاوت وزن کیسه های مختلف نان بسته بندی شده احتمالاً به دلیل مقدار متفاوت آب موجود در آنها است ، در حالی که ممکن است در مورد محصولات تهیه شده به صورت دسته ای و بعدها صادق نباشد. به بسته ها تقسیم شود

من می دانم که پاسخ به احتمال زیاد “بستگی به شرایط دارد” ، اما من نمی دانم آیا کسی که در این صنعت کار کرده است اطلاعات بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید