برگزاری بیش از ۱۰۰ برنامه توسط کتابخانه ملی ایران در هفته کتاب – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مدیرکل اداره کل، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه های کشور از برگزاری بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی توسط نهاد کتابخانه های ملی، سازمان اسناد ایران و سازمان اسناد و کتابخانه های کشور خبر داد. مراکز استان های ایران این سازمان در هفته کتاب برگزار می شود.

محمدهادی ناصری گفت: سازمان کتابخانه‌ها و اسناد کشور و زیرمجموعه‌ها و مراکز منطقه‌ای این سازمان، موضوعات فرهنگی مناسب برای هفته کتاب از جمله تبادل کتاب، اهدا، بازدید، برگزاری نشست‌ها، کارگاه‌های تخصصی و کتابخوانی را در دستور کار قرار داده است. نمایشگاه ها، امضای تفاهم نامه همکاری با فرهنگسراها و برنامه خوانی متون و برنامه های دیگر از نمایشگاه های مختلفی که در هفته کتاب در کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، برنامه اصلی رونمایی از نسخه فاخر قرآن کریم مربوط به دوران تیموری است و با حضور اساتید، دبیران، فرهنگیان و کتابداران برگزار می شود. همچنین ۷ برنامه در معاونت تبادل و اهدای کتاب، ۹ برنامه بازدید از گروه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، برگزاری ۲۴ کارگاه آموزشی، برگزاری ۱۶ نمایشگاه، انعقاد دو تفاهم نامه، تجلیل از ۱۱ شخصیت فعال در حوزه کتاب و کتابخانه، ۵ بازدید، رونمایی از پنج کتاب، رونمایی از سامانه فروش آنلاین انتشارات سازمان و ۱۱ نقد کتاب که از برنامه های سازمان اسناد و کتابخانه ملی در هفته کتاب است.

محمدهادی ناصری با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در مراکز استان ها به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: وی ادامه داد: ۱۲ مرکز منطقه ای سازمان اسناد و کتابخانه های کشور ۷۷ برنامه فرهنگی را به مناسبت هفته کتاب در مناطق و شهرهای مختلف کشور برگزار می کنند.

وی یادآور شد: مراکز منطقه ای یزد و فارس با ۱۱ عنوان برنامه بیشترین فعالیت های مربوط به هفته کتاب را انجام خواهند داد و استان های کرمان، همدان، خراسان رضوی، مازندران، سیستان، بلوچستان، بوشهر، قزوین، آذربایجان شرقی. و اصفهان. و گیلان: از شنبه ۳۰ آبان ماه همزمان با هفته کتاب به مدت یک هفته برنامه های فرهنگی خود را اجرا می کنند.