برای کسی که منتظر پایان است، خوشبختی این دنیا برایش معنا ندارددر مراسم تشییع شهدای دفاع از امنیت آمده است.

مراسم بزرگداشت شهدای مدافع امنیت با حضور علمای مؤسسه آموزش عالی امام رضا(ع) و دانشجویان دانشگاه باقرالعلوم(ع) در جوار مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد.

عقیق: حجت الاسلام حسن غفاری فر در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع امنیت که با حضور علمای مؤسسه آموزش عالی امام رضا(ع) و دانشجویان دانشگاه بگرالعلوم(ع) و در جوار دانشگاه برگزار شد. زیارتگاه از شهدای گمنام این دانشگاه بر لزوم هوشیاری در حوادث اخیر و آمادگی برای پرداخت هزینه های دفاع از حقیقت و درک صحیح حوادث اشاره کرد.

وی با اشاره به روایات آخرالزمان گفت: در بسیاری از روایات، منافقان در آخرالزمان بسیار خواهند بود و حق را به باطل تفسیر می کنند و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند. : منافقان هستند. صاحبان مخنت، ظاهرشان مثل شاهان است، مثل گیاه، زعفرانی می ماند، ظاهری زیبا دارد، اما باطنش پوسیده است. گفتارشان حکیمانه و کردارشان فاسد است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه با وجود این روایات نباید از وجود منافقین در این دوران تعجب کرد، تصریح می کند: منافقان امروزی با ظاهری مذهبی و رحمانی می گویند سکوهای خارجی امن است و مردم نباید باشند. با هدایت به سکوهای محلی، سؤال این است که آیا سکوی که توسط مخالفان اداره می شود امن است، اما این سکوی است که توسط جوانان این کشور ساخته شده است. ایمن نیست؟

وی با اشاره به واقعه حرا افزود: در حادثه خونین حرا که سه سال بعد از عاشورا به دست شامیان در مدینه رخ داد و حدود ۷۰۰ حافظ و حافظ قرآن و ۷۰ نفر از صحابه کشته شدند. تایید کنید. کلام سیدالشهدا(ع) بهای رفیقش را ندادند، بلکه جان و مال و ناموس را متحمل شدند.

حجت الاسلام غفاری فر گفت: با نگاهی به این حادثه و سایر وقایع تاریخی می توان فهمید که ممکن است فردی ظاهر مذهبی داشته باشد اما به دلیل عدم شناخت صحیح از امام خود پیروی نمی کند و به اسلام حمله می کند.

وی به تبیین ضرورت آمادگی برای پرداخت حقایق پرداخت و گفت: انسان منتظر عاقبت به خیری برای آرامش و خوشبختی در این دنیا نیست. متأسفانه دشمن در این اعتراضات از هیچ کاری کوتاهی نمی کند و در نتیجه باید مانند شهید روح الله عجمیان برای حفظ و دفاع از حق هر هزینه ای را بپردازیم.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در پایان خاطرنشان کرد: انسان باید کور و کر باشد تا اعتراضات اقتصادی مردم را انکار کند. اما باید به طور جدی بررسی کرد که آیا این اغتشاشات صرفاً ناشی از مسائل اقتصادی است یا اهداف دیگری در پشت صحنه دنبال می شود؟ این باید یک نگرانی اساسی برای همه ما باشد.

منبع: مهر