برای جلوگیری از فقر شدید زمستانی در انگلیس کاری انجام دهید! – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، اسپوتنیک به نقل از «گوردون رنگ قهوه ایو نخست وزیر اسبق انگلیس از دولت این کشور خواست برای جلوگیری از افزایش ناگهانی هزینه های زندگی و مقابله با «فقر زمستانی» بودجه اضطراری اختصاص دهد.

رنگ قهوه ای گاردین نوشت: «واقعیت آشکار و غیرقابل انکار است: یک بمب ساعتی مالی برای خانواده‌ها در ماه اکتبر منفجر خواهد شد، زیرا دور دوم افزایش قیمت سوخت در شش ماه آینده همه خانواده‌ها را شوکه کرده و میلیون‌ها نفر را از زندگی عادی محروم می‌کند». بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی انگلیس، ریشی سوناکویلیس وزیر سابق خزانه داری ایوانوزیر امور خارجه باید این هفته یک بودجه اضطراری را تصویب کند، اگر تصویب نکردند، مجلس باید آنها را مجبور به این کار کند.

وی افزود: بی تفاوتی به میلیون ها کودک آسیب پذیر و بی گناه که در فقر زمستانی به سر می برند، توجیه اخلاقی ندارد.

گفته می شود که بیش از ۴ میلیون خانوار در سراسر انگلستان یک چهارم درآمد خالص خود را صرف هزینه های انرژی می کنند و بیش از ۳ میلیون نفر ۳۰ درصد از درآمد خود را صرف قبوض انرژی می کنند.

از سال ۲۰۲۱، قیمت انرژی در اروپا به عنوان بخشی از روند جهانی افزایش یافته است. پس از جنگ در اوکراین و تصویب چندین بسته تحریمی علیه مسکو در غرب، قیمت سوخت رشد چند وجهی را تجربه کرد و بسیاری از دولت‌های اروپایی را وادار به توسل به اقدامات اضطراری کرد. در حال حاضر تورم و افزایش قیمت ها باعث افزایش فقر در انگلیس شده است و واضح است که افزایش بی سابقه تورم در انگلیس و افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی باعث فقیرتر شدن خانواده های بیشتری در این کشور شده است.