بخش جداگانه کودکان جشنواره فیلم کودکبه گزارش خبرنگار ایمنا ، علی رئیس ، تهیه کننده مجموعه انیمیشن هزار و یک داستان ، در یک کنفرانس مطبوعاتی فیلم های متحرک هزار و یک داستان ، دو حلقه باز ، قرص ، منتخب و فیلم های کوتاه آدامس حباب کرد: اصل ایده انیمیشن هزار و یک داستان در کتابهای کودکان ایران توسط نویسندگان و تصویرگران توسعه داده شد و اکنون این کتابها به کاریکاتور تبدیل شده است.

وی افزود: تا کنون حدود 80 قسمت از این مجموعه فیلمبرداری شده است و ما در تلاش هستیم تا قسمت های انیمیشن زیر را ایجاد کنیم. من شخصاً معتقدم که در جشنواره کودکان و نوجوانان باید دو بخش جداگانه برای کودکان و نوجوانان داشته باشیم. ” فیلم هایی که رشد حساسی دارند و ما باید به طور جدی و حرفه ای با رشد این قشر حساس جامعه مقابله کنیم.

ریحانه کاووش ، مدیر هنری مجموعه پویانمایی هزار و یک شب ، ادامه داد: “انیمیشن برای کودکان مهم است زیرا روان کودکان را شکل می دهد ، اما هزینه ایجاد هنر کودکان که جهت گیری فکری آنها را تنظیم می کند بسیار زیاد است. … “بی اهمیت به نظر می رسد.

وی افزود: “دوران کودکی نیاز به رنگ ها و داستان های خاصی دارد. بسته به سن کودکان ، شکل کار باید تغییر کند ، در این راستا ، ما سعی می کنیم آثار خود را برای گروه سنی کودکان تولید کنیم ، به طوری که آنها با آن ارتباط خوبی دارند. امیدوارم مسئولین به تفکیک سنی کودکان و نوجوانان توجه کنند ، زیرا در همه جشنواره های جهانی جدایی وجود دارد.

مهسا امیری ، کارگردان فیلم کوتاه دوچرخه باز ، گفت: “با توجه به اینکه من معلم هستم و همیشه رابطه خاصی با کودکان داشته ام ، سعی می کنم تمام تجربه خود را به عنوان یک فیلم ارائه دهم. در طول مراحل تأیید ، ما توانستیم با تیم کار کنیم. ” مبتدی در تولید این اثر.

وی افزود: “دوچرخه های باز” نشان داد که کودکان هویت خود را بدون تعارف بیان می کنند ، اما والدین می توانند خواسته های آنها را نادیده بگیرند.

صفیه موسویان ، تهیه کننده قرص ، ویروس کرونا و آدامس ، ادامه داد: “یکی از نکات قابل توجه این فیلمها این است که عوامل آنها 13 تا 19 سال سن دارند که بسیار ستودنی است.” امیدوارم این مسیر برای بقیه کودکان و نوجوانان روشن شود.

دیدگاهتان را بنویسید