اگر فرزندتان شام نمی خورد چه باید بکنید


ناراحت هستید که فرزند شما ناهار نمی خورد؟ در اینجا یک راه حل ساده برای از بین بردن استرس وجود دارد – این برای ما موثر بود!

کاسه توفو برای بچه ها

بچه ای دارید که نمی خواهد ناهار بخورد؟

من کردم. وقتی کوچکترین پسر من هنوز خیلی کوچک بود ، برای شام اعتصاب کرد ، که تقریباً من را کشت.

اگرچه اوضاع در نهایت بهبود یافت ، اما شام هنوز مدتی به او مربوط نبود. او اغلب فقط چند لقمه می خورد. گاهی شب ها اصلاً گاز نمی گرفت.

سپس (می دانید چه چیزی در انتظار ما است ، درست است؟) او اعلام کرد که بعد از حدود 30 دقیقه گرسنه است. این ما را دیوانه خواهد کرد.

چرا غذا خوردن برای کودکان خردسال دشوار است

من از بسیاری از والدین شنیدم که نوزادانشان هنگام شام بسیار مشکل هستند. (بخوانید: 5 دلیلی که کودک شما ناهار نمی خورد) در اینجا دلایلی وجود دارد که فرزند شما ناهار نمی خورد:

  • نابود می شوند
  • اگر از مهد کودک یا مهد کودک استفاده می کنند ، کل روز را برای با هم بودن صرف می کنند
  • آنها ممکن است نزدیک شام غذا بخورند ، بنابراین واقعاً گرسنه نیستند.
  • آنها ممکن است آب یا شیر زیاد نوشیده باشند و احساس سیری در آنها ایجاد شود

این تصمیم ساده ما بود

من می خواستم در مورد یک شام خانوادگی در مورد سطح انرژی ، روحیه و اشتهای پسرم اطلاعات کسب کنم. اما من همچنین می خواستم که او غذای دلچسب بخورد.

به نظر من ، کودکان خردسال ممکن است فاقد توجه یا اشتها برای یک وعده غذایی خانوادگی باشند. اما این بدان معنا نیست که آنها باید شام را حذف کنند.

بنابراین ، ابتدا مطمئن شدم که او قوانین را هنوز می داند:

سپس در شب ، هنگامی که به سختی بشقاب خود را لمس کرد ، این تاکتیک ناامیدی من را کاهش داد: ما فقط بشقاب غذایش را ذخیره کردیم.

چجوری این رو راه بندازم

در مورد کاری که انجام می دهید توضیح دهید. اگر فرزند شما ناهار نمی خواهد ، با آرامش بگویید: “به نظر می رسد در حال حاضر زیاد گرسنه نیستید. ما ناهار شما را ذخیره می کنیم تا اگر گرسنه شدید آن را بخورید. “

بعداً پیشنهاد دهید اگر فرزند شما به آشپزخانه بازگشت و گفت گرسنه است ، به او بگویید: “خوب ، این ناهار شماست که ما برای شما ذخیره کرده ایم. میخوای برات گرمش کنم؟ “

همه اینها را طوری انجام دهید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. این مجازات نیست. شما به اشتهای فرزند خود احترام می گذارید.

آیا می خواهید بشقاب کودک شما تازه باشد ، اما از پلاستیک استفاده نکنید؟ من استفاده می کنم این درب های کاسه ای قابل استفاده مجدد (در عکس بالا نشان داده شده است) برای باقی مانده ، و همچنین افزایش خمیر نان ، تنقلات و موارد دیگر.

چرا از آن زمان این را داشتم "غذاهایی که مجاز به خوردن نیستند" لیست ها!  توسط تغذیه مامان واقعی

اگر فرزند شما به ناهار ذخیره شده احتیاج نداشته باشد چه؟

شبهایی بود که پسر ما از عرضه بشقاب خوشحال نبود (و بعضی شبها ما فقط فراموش کردیم و غذای او دور ریخته شد … یا شوهرم خورد).

اما در روزهای دیگر ، پس از خوردن چند لقمه در وعده نهار ، او تمام بشقاب شام گرم خود را خورد و سپس درخواست یک نوبت دوم کرد.

این می تواند برای کودکان شما در ابتدا یک شگفتی ناخوشایند باشد ، به خصوص اگر آنها عادت کرده اند بعد از شام میان وعده مورد علاقه خود را بخورند. اما در آنجا بمانید و امیدواریم این امر متداول و مورد انتظار شود.

اگر استراتژی حفظ صفحات به طور کامل شکست خورد و از بین رفت ، صفحه دینا رز ، “جامعه شناس تغذیه” ، نویسنده کتاب را مطالعه کنید. در مورد کلم بروکلی نیستکه مخفف “یدکی” ، غذای نسبتاً خسته کننده اما مغذی است که کودک شما دوست دارد اما دوست ندارد. رز می گوید ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

  • یک فنجان کشک (این همان چیزی است که رزا برای دخترش استفاده کرد)
  • یک فنجان شیر
  • ماست ساده (بدون طعم)
  • لوبیا
  • توفو
آیا شیر کامل سالم تر است؟

به یاد داشته باشید: این فصل زندگی است

هنگامی که شما در میان چنین مراحل ناامید کننده ای هستید ، به خاطر سپردن این نکته دشوار است که این فقط یک دوره زندگی است و دائمی نیست.

فرزند شما از خوردن شام خودداری می کند – این دوره ای از زندگی شما است که در آن در حال سفر هستید. فرزند شما سرانجام دوباره شام ​​می خورد. در زمان عادی.

و سپس خود را در فصل دیگری با مشکلات و شادی های خاص خود خواهید یافت!

من عضو برنامه Amazon Services LLC Associates Program هستم که به منظور ایجاد پاداش با پیوند دادن به Amazon.com و سایت های مرتبط طراحی شده است.دیدگاهتان را بنویسید