استونی ؛ دستاوردهای برجسته معماری قرن بیستم


به گزارش سرویس ترجمه ایمنا ، اتحادیه معماران استونیایی آنها با ارائه بهترین ساختمانهای ساخته شده در قرن گذشته ، صدمین سالگرد تاسیس موسسه خود را در کشور جشن گرفتند. کیفیت معماری ساختمانهای دوران شوروی در استونی این کشور را از نظر معماری در رتبه اول کشورهای اروپایی قرار داده و عنوان بهترین نقطه قاره ای برای معماری قرن بیستم را برای آن به ارمغان آورده است. محققان معتقدند که ساختمانهای آن زمان از اهمیت بالایی برخوردار بودند و توانستند ارزش خود را تا به امروز حفظ کنند. اتحادیه معماران استونیایی برای حفظ و تداوم شکوه معماری دوران اتحاد جماهیر شوروی در صدمین سالگرد تاسیس موسسه خود ، آنها بار دیگر این سبک معماری را جشن گرفتند.

استونی ؛  دستاوردهای برجسته معماری قرن بیستم

به افتخار معماری قرن بیستم ، فقط ساختمانهای عمومی مورد توجه قرار گرفت که مهمترین آنها ساختمان است. ریگیکوگو در قلعه تامپا (بین 1920 تا 1922 ساخته شده است) ، ساختمان ساحلی پارنو (1938-1939) ، ایستگاه آتش نشانی تالین (1939) ، مرکز آهنگ جشنواره تالین (1960) ، غرفه گل (1960) و کافه تولجک (1966-1964) در تالین، دانشکده فنی یاندا (1975) ، مرکز ورزشی تهوندی (1978) در شهرستان Utpa، بالگرد لیناهال تالین (فرودگاه خصوصی در ارتفاع هفت متری از سطح دریا ، ساخته شده در سال 1980) و در نهایت گل فروشی تانائو در شهر کاراج اشاره شده.

موزه معماری استونی در روترمن تالین این بنای تاریخی بهترین نمونه معماری صنعتی در کشور و حتی در قاره اروپا است. این ساختمان به دلیل چشم اندازهای خیره کننده ، سقف ها ، اثاثیه و آثار هنری بین المللی شهرت دارد و تاریخ معماری استونی در قرن بیستم را کاملاً منعکس می کند.

استونی ؛  دستاوردهای برجسته معماری قرن بیستم

دیدگاهتان را بنویسید