آینه های فرهنگی عجیب در سراسر جهانبه گزارش سرویس ترجمه ایمنا ، آینه هایی از فرهنگ های مختلف در سراسر جهان وجود دارد که می تواند برای افراد خارج از این فرهنگ و همچنین افرادی که از معنی و ریشه های سنتی آن آگاه نیستند بسیار عجیب و حتی غیر طبیعی به نظر برسد. با این حال ، هر سنت بخشی از یک فرهنگ منحصر به فرد است که در طول نسل های زیادی منتقل شده و توسعه یافته است. چنین آیینی فقط برای کسانی قابل درک است که آنها را از ابتدا و به طور غریزی درک می کنند ، و بنابراین ، برای برقراری ارتباط با آنها ، لازم است که ما از ابتدا و به طور تاریخی با آنها آشنا باشیم. در اینجا تعدادی از این آینه های عجیب و غریب از سراسر جهان آورده شده است.

اسپانیا

یکی از عجیب ترین آیین های جهان پرتاب گوجه فرنگی است که ابتدا با یک حادثه شروع شد و بعداً به جشن و سرگرمی تبدیل شد. ساکنان شهر وینالس اسپانیا سالی یک بار گرد هم می آیند و گوجه فرنگی را به طرف یکدیگر پرتاب می کنند. قبلاً ، این آیین به صورت محلی انجام می شد ، اما امروز شرکت کنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند. مراسم پرتاب گوجه فرنگی به دلیل از دست دادن مقدار زیادی گوجه فرنگی یا صدمه به شرکت کنندگان برای چندین سال متوقف شد ، اما در سال 2002 با قوانینی مانند ممنوعیت کشیدن گوجه فرنگی ، حفظ فاصله ایمن از یکدیگر ، ممنوعیت چنگ زدن و اجرای دستورات از سر گرفته شد. مقامات امنیتی

در آیین دیگری به نام کفش های شیرین ، که یک سنت غذایی است ، کودکان کفش های خود را عصر پنجم ژانویه ، شب قبل از دی دی ریز ، رها می کنند تا دیگران بتوانند آنها را با شیرینی پر کنند. دیا دی ریز شب قبل از روز است ، زمانی که سه پادشاه مورد تقدیر قرار می گیرند و هدایای خود را به عیسی کوچک می دهند.

ایتالیا

در ایتالیا ، آیینی شبیه پرتاب گوجه فرنگی اسپانیایی وجود دارد ، با این تفاوت که مردم پرتقال را به طرف یکدیگر پرتاب می کنند. این سنت هر ساله در طول کارناوال عاج برای یادبود نبرد بین ساکنان شهر و حاکم مستبد آن برگزار می شود ، که در طول آن پرتقال به عنوان بخشی از مبارزه برای آزادی پرتاب می شود.

جشنواره جنگ نارنجی در ایتالیا به قرن دوازدهم برمی گردد ، زمانی که یک دختر آسیاب در برابر پادشاهی مستبد مقاومت کرد و منجر به درگیری بین مردم و ارتش سلطنتی شد. دختر در این برخورد جان باخت ، اما از آن زمان هیچ حمله ای در ایتالیا انجام نشده است. در طول مراسم ، گروهی از ارابه ها و محافظان پرتاب کنندگان منتخب (به نشانه محافظان و اشراف پادشاه) و گروهی از عابران پیاده (به نشانه توده های شورشی علیه پادشاه) پرتقال را به مدت سه روز به طرف یکدیگر پرتاب می کنند. به …

مکزیک

افرادی که دوست دارند کیک تولد خود را به راحتی بخورند ، اصلا نباید به روز تولد خود در مکزیک فکر کنند. در مکزیک ، پس از خاموش شدن شمع ها ، شخص پشت سرش صورت خود را به کیک فشار می دهد و برای خوردن یک تکه کیک خم می شود. امروزه این سنت در چندین نقطه دیگر جهان از جمله ایران اجرا می شود و میهمانان را گرسنه برای کیک تولد می گذارد.

بولیوی

سنت بولیویایی ها این است که قبل از پخت یک سکه در شیرینی ها و کیک های سال نو می گذارند. کسانی که این سکه را پیدا می کنند سال نو خوبی و شادی خواهند داشت.

انگلستان

در شهر بزرگراه انگلستان ، رسم عجیبی وجود دارد که در آن مسئولان شهر قبل و بعد از اداره سنجیده می شوند. این سنت طوری است که او از موقعیت خود سوء استفاده نمی کند.

ویتسلی همچنین بیش از دو قرن سنت دارد که ساکنان آن سالانه در ماه ژانویه در جشنواره خرس کاه جمع می شوند. مالک باید با لباس خرس با پنج سنگ در شهر قدم بزند و گروه به دنبال او می روند.

یونان

در بسیاری از نقاط جهان ، وقتی دندان های کودک می افتد ، کودکان آنها را زیر بالش می گذارند تا پول آنها را جایگزین کنند. رویکرد یونانی ها متفاوت است. دندان های شیری هنگام افتادن روی سقف خانه پرتاب می شوند. این سنت بر اساس این واقعیت است که یونانیان معتقدند که این امر برای خانواده کودک خوش شانس است و از دندان کاملاً سالم در دهان کودک استقبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید