آیا واقعا دعواکنندگان سخت همانطور که به نظر می رسند سالم هستند؟


آیا سلتس های قوی برای شما مضر هستند یا واقعاً برای شما مفید هستند؟ ما از دو متخصص تغذیه ثبت شده برای تخصص آنها درخواست کردیم.

حرکت ، شراب ، آبجو و مشروبات الکلی: مصرف کنندگان دائماً از شکل جدیدتر و تازه تری از الکل که دارای روابط عمومی عالی است ، خنک می شوند.

بر اساس گزارش صنعت از Grand View Research ، انتظار می رود بازار مشروبات الکلی با متوسط ​​رشد سالانه رشد کند. 16.2 درصد تا سال 2027 با امید به استفاده از این روند ، هم تیتان نوشیدنی ها و هم مارک های نوظهور در حال آماده سازی هستند تا فرصتی برای پولساز سفید و واقعاً ایجاد کنند.

یکی از مزایای اصلی این مشروبات الکلی ، محتوای غذایی ضعیف آنها است. اما آیا آنها به همان اندازه که بازاریابان ادعا می کنند خوب هستند یا روحیه برای شما مضر است؟

در زیر دو متخصص تغذیه آمده است که هر آنچه را که باید در مورد ترکیب غذا (یا کمبود آن) بدانید به اشتراک می گذارند.

سلتزر قوی چیست؟

آب سلتزر قوی که به عنوان آب ذوب کننده الکلی و آب سلتزر تیز نیز شناخته می شود ، حاوی آب گازدار ، الکل و عطر میوه است.

محتوای الکل به موارد زیر بستگی دارد:

  • شکر نیشکر تخمیر شده
  • جو مالت یا دانه های تخمیر شده بدون گلوتن

ویژگی های قدرت

سلتزر قوی اغلب به عنوان یک نوع الکل سالم معرفی می شود. امی شاپیرو ، MD ، CDN ، بنیانگذار و مدیر Real Nutrition در نیویورک می گوید: “برخی از مارک های الکل حتی افراد را با لباس ورزشی می نوشند.”

او خاطرنشان می کند که اکثر سلتس های خوشه ای فاقد گلوتن هستند (به استثنای جو مالت). به همین دلیل ، آنها برای افراد مبتلا به عدم تحمل یا حساسیت به گلوتن جذاب است.

لورن اسلایتون ، MD ، بنیانگذار Foodtrainers در نیویورک می افزاید: “من درک می کنم که مصرف کنندگان به دنبال سلتزر قوی هستند زیرا قند و کربوهیدرات کمی دارد.”

با این حال ، این ویژگی ها لزوماً این نوشیدنی ها را با یک شیوه زندگی سالم سازگار نمی کند. از این گذشته ، هنوز الکل است.

الکل قوی سلتزر

میزان اثر الکل با حجم الکل (ABV) اندازه گیری می شود. اسلیتون می گوید: “بیشتر آبجوها حدود 5 درصد ABV ، شراب 12 درصد و شراب 40 درصد است.”

با این حال ، وقتی صحبت از سلتزر قوی می شود ، او می گوید قدرت بر اساس مارک متفاوت است و تعمیم محتوای الکل آنها را دشوار می کند. برخی از آنها تنها چهار درصد هستند و برخی از موارد جدیدتر ممکن است 12 درصد یا بیشتر باشند. ”

میزان و میزان نوشیدنی های الکلی به طور طبیعی بر میزان سالم بودن رژیم غذایی شما تأثیر می گذارد.

دوستان در کباب سلتزر با مشروبات الکلی می نوشند

آیا سولتر قوی قوی تر از انواع دیگر الکل است؟

کنجکاو هستید که چگونه پنجه ها و سایر موارد دلخواه شما در برابر ارواح دیگر قرار می گیرند؟

به عنوان یک یادآوری ، در اینجا یک راهنمای سریع برای اندازه استاندارد سرو برای هر کدام است:

  • سلتزر قوی = 12 اونس (یک قوطی)
  • شراب = پنج اونس
  • آبجو = 12 اونس (یک قوطی)
  • ارواح = 1.5 اونس (یک وعده)

هارد سلتزر در مقابل شراب

شاپیرو می گوید سلتزرهای قوی اغلب قند کمتری نسبت به بسیاری از شراب ها دارند. او همچنین تأکید می کند که آنها به طور کلی در ABV پایین تر هستند ، “معمولاً چهار تا شش درصد” ، به جز آلایندگی های بالاتر.

با این حال ، اسلایتون به احتیاط قند اشاره می کند که مشروب خواران از آن قدردانی می کنند.

او می گوید: “پنجه سفید کمتر از دو گرم قند دارد و در حقیقت کمی کمتر”. “اما اکثر مردم متوجه نیستند که شراب خشک – مانند پینو گریجیو – تقریباً به همان میزان است.”

قهوه قوی در مقابل آبجو

هنگامی که در مورد محتوای قند صحبت می شود ، اسلایت بر این واقعیت تأکید می کند که آبجو معمولاً به هیچ وجه حاوی قند نیست. (یعنی مگر اینکه برای طعم ، آبجو ترش و سایر انواع میوه ها با شکر اضافه شده انتخاب کنید.)

با این حال ، “آبجو حاوی کربوهیدرات بیشتری است – 13 گرم در قوطی ،” او می افزاید. بنابراین اگر سعی می کنید میزان مصرف کربوهیدرات خود (یا رژیم کم کربوهیدرات مانند کتو) را پیگیری کنید ، یک سلتزر قوی می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

هارد سلتزر در مقابل ارواح (Hard Seltzer در مقابل Spirits)

اسلایتون ادعا می کند که مانند بسیاری از آبجوها ، اکثر مشروبات الکلی حاوی صفر گرم شکر هستند – مگر اینکه حاوی قند اضافه شده برای تهیه یک لیکور طعم دار باشند. همچنین ، هنگام نوشیدن مشروب ، ممکن است در آخر آن را با میکسر بنوشید ، که ممکن است حاوی قند باشد.

کربوهیدرات ها چطور؟ او می گوید: “البته ، پنجه سفید دارای کربوهیدرات کمی است – در هر قوطی دو گرم ، اما در لیوان تکیلا حتی یک گرم کربوهیدرات وجود ندارد.” “ناگهان سلتزر سخت چندان خاص به نظر نمی رسد!”

آیا سلتزر قوی مرطوب می کند؟

از آنجایی که نوشابه بدون الکل می تواند در مصرف روزانه مایعات نقش داشته باشد ، آیا این امر می تواند برای مشابه الکلی آن نیز اتفاق بیفتد؟

متأسفانه شاپیرو به طور قاطع به این سال پاسخ منفی می دهد. او می گوید: “الکل برای هیچ چیز مفید نیست زیرا برای بدن سم محسوب می شود.” “همچنین باعث کم آبی شما می شود.”

به همین دلیل ، او توصیه می کند که بعد از هر نوشیدنی یک لیوان آب بنوشید و همچنین “اگر آن روز چند نوشیدنی داشتید یک لیوان بزرگ قبل از خواب”.

مردی که کاه را در شیشه با سلتزر با میوه اضافه می کند تا برای سلامتی مفید باشد

چگونه سالم ترین سلتزر قوی را انتخاب کنیم

هر دو متخصص تغذیه توصیه می کنند که برچسب ها را بررسی کرده و فراتر از اظهارات بازاریابی را جستجو کنید تا بهترین سولتر قوی را پیدا کنید که اهداف سلامتی شما را به خطر نیاندازد.

در اینجا برخی از نکات برتر آنها وجود دارد:

  • یک مصرف کننده وظیفه شناس باشید. شاپیرو خاطرنشان می کند که بسیاری از مارک ها دوست دارند “تمیز” باشند و از عبارات مختلفی استفاده می کنند که می تواند استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و سایر مکمل های ناسالم را پنهان کند. یادگیری حرکت در برچسب ها به شما کمک می کند سالم ترین مخمر الکلی را پیدا کنید و همچنین در موارد دیگر به شما انگیزه می دهد.
  • به دنبال چیزهای خوب باشید. شاپیرو ادامه می دهد: “من می گویم ارگانیک و بدون قند اضافه بهترین کلمات هستند.” با استفاده از توصیه های بالا ، همچنین می توانید بررسی کنید که آیا آب نمک مورد علاقه خود به وضوح بیان می کند که فاقد شیرین کننده ها و طعم دهنده های مصنوعی است. اسلایتون می افزاید: سالم ترین نوشیدنی های الکلی حاوی نوعی میوه واقعی هستند که نباید خیلی شیرین یا کربوهیدرات زیادی داشته باشد.
  • از اثرات BPA آگاه باشید. سلسترهای قوی اغلب در قوطی های آلومینیومی فروخته می شوند که اسلایتون می گوید می توان آنها را با BPA پر کرد. او هشدار می دهد: “BPA یک اختلال غدد درون ریز است و الکل می تواند احتمال ترشح این مواد شیمیایی را افزایش دهد.” اگرچه فقط حدود 10 درصد از غذاهای کنسروی هنوز حاوی این ماده شیمیایی هستند ، اما منبع اصلی قرار گرفتن در معرض BPA باقی می مانند. اگر نگران عوارض جانبی احتمالی هستید ، می توانید مستقیماً با تولیدکنندگان نوشیدنی های الکلی تماس بگیرید تا از بسته بندی آنها مطلع شوید یا به جای آن به نوشیدنی های در بطری های شیشه ای تغییر دهید.

جوهر

آیا پاسخ روشنی برای این سوال وجود دارد که آیا سلتزر قوی برای شما مضر است؟ آیا آنها می توانند در رژیم غذایی سالم قرار بگیرند؟

اسلایتون در پایان می گوید: “من در مورد سلتزر سخت سخت نمی گیرم.” “این یک انتخاب مناسب نسبت به سایر انواع الکل است ، اما آنها با وجود اینکه در بازار عرضه می شوند از غذای سالم دور هستند. اگرچه ما می توانیم الکل و آبجو را با سولتزر سخت مقایسه کنیم ، اما بهتر است میزان نوشیدنی هایی که می نوشید را پیگیری کنید. “

این لحظه برای سلامت کلی شما مفید است و همچنین به شما در دستیابی به اهداف خاص سلامتی کمک می کند. به عنوان مثال ، اگر نگران کنترل وزن هستید ، او پیشنهاد می کند مصرف الکل خود را محدود کنید (چهار نوشیدنی در هفته برای زنان ، هفت نوشیدنی در هفته برای مردان) تا نتایج مثبت را مشاهده کنید.

شاپیرو می افزاید: “کالری ناشی از الکل هیچ گونه تغذیه ای را ارائه نمی دهد ، بنابراین خالی است.”

در نتیجه ، هر دو RD می گویند تا زمانی که شما به طور معمول الکل نمی نوشید ، فواید سلامتی مفروض سلتزرهای قوی نباید باعث شروع شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید