آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ در اینجا چیزی است که باید بدانید


آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ آیا باید از فیلتر آب شیر استفاده کنید؟ Gabi Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، بررسی می کند.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی متکی هستند – و به دلایل زیست محیطی ، این روش ترجیح داده شده نسبت به بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما در واقع آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را کشف کنیم ، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشیم. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. در حالی که کارهای زیادی باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که همه به آب آشامیدنی تمیز دسترسی قانونی دارند ، مرکز کنترل بیماری (CDC) می گوید ایالات متحده همچنان یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه ، بسیاری از مناطق جهان از اقبال کمتری برخوردارند. در سال 2019 ، بیش از 884 میلیون نفر فاقد آب آشامیدنی سالم بودند. بنابراین در حالی که دانستن نحوه تجمع آب تصفیه شده بسیار مهم است ، بسیاری از آمریکایی ها بطور باورنکردنی خوش شانس هستند که از آب لوله کشی برخوردارند.

با این اوصاف ، بیایید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (که به آب شهر نیز معروف است) از شیر اندازه گیری آب به نام شیر آب خارج می شود. این آب معمولاً از طیف وسیعی از منابع آب عمومی ، از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو آب خود را از دریاچه میشیگان می گیرند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

نمایی از آب چاه که در نهایت به آب لوله کشی در خانه ها تبدیل می شود

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر وارد شیر آب شما شود ، از منبع برای تصفیه و بهداشت به منبع تصفیه خانه می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه می شوند تا به تجمع ذرات ناخواسته در کنار یکدیگر کمک کنند.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، به نام پوسته ، چسبندگی خود را متوقف کرده و در نهایت به ته مخزن رسوب می کنند.
 3. تصفیه: پس از ته نشینی ، گله از منبع آب فیلتر می شود. گله معمولاً از ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها تشکیل شده است.
 4. بهداشت: در نهایت ، آب بدون پوسته با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از شیوع عفونت های منتقله از راه آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA می خواهد مسئولیت شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی را بر عهده بگیرد. بیش از 90 آلاینده به طور فعال در آب آشامیدنی عمومی ، از جمله سرب و سایر فلزات سنگین اندازه گیری می شود.

احتمال آلودگی

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. چندین راه وجود دارد که آلاینده ها می توانند وارد آب آشامیدنی شوند ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • رواناب طبیعی شیمیایی و معدنی
 • روش های کشاورزی (دامداری ، آفت کش ها ، کود)
 • روشهای صنعتی (فلزات سنگین ، سیانور)
 • نقص در تصفیه فاضلاب (سپتیک تانک)
 • دفع ضعیف داروها (زباله های پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند انواع مشکلات سلامتی را ایجاد کند ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد آب مورد نیاز مردم ایالات متحده از منابع آب عمومی تامین می شود که از تمام استانداردهای پزشکی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین ، برای اکثر آمریکایی ها بعید است که آب لوله کشی آنها در معرض سطوح خطرناک آلاینده ها قرار گیرد.

با این حال ، شما هنوز هم می توانید از اقدامات اضافی تصفیه آب آشامیدنی بهره مند شوید.

آب لوله کشی فیلتر شده را در یک لیوان بریزید

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی احتمالی ارائه دهند. در حالی که فیلتر آب ممکن است برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نباشد ، حفاظت اضافی می تواند مزایای زیادی را برای شما به ارمغان آورد.

هنگام تعیین اینکه آیا به فیلتر آب لوله کشی نیاز دارید ، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی

برخی مناطق جغرافیایی – برای مثال ، جوامعی که به آبهای زیرزمینی وابسته هستند – در برابر آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

آبهای زیرزمینی می توانند به راحتی توسط ناخالصی های طبیعی و انسانی آلوده شوند. شورای ملی حفاظت از منابع (NRDC) گزارش می دهد که پس از آلوده شدن ، آبخوان می تواند برای چندین دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی فقط از آبهای زیرزمینی برای آشامیدن استفاده می کنند.

علاوه بر این ، SDWA فقط سیستم های تامین آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستم های آبی که کمتر از این مقدار خدمت می کنند فقط هر پنج سال یکبار تنظیم می شوند ، علاوه بر این تنها برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی ممکن است در معرض خطر بیشتری از آلودگی باشند.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی متکی هستند توسط آب لوله کشی آلوده می شوند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید که می تواند به شما در آزمایش آب لوله کشی برای شایع ترین آلودگی ها کمک کند. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها به دلیل رطوبت محل مناسبی برای میکروب های منتقله از آب هستند. شایع ترین جنین لوله ای یک ماده لزج به نام بیوفیلم است ، مخلوطی چسبناک از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها است. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام وظیفه مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، به میکروب ها امکان تکثیر و تماس مستقیم با آب آشامیدنی را می دهد. در تعداد زیاد ، میکروب های منتقله از طریق آب می توانند باعث ایجاد تعدادی از بیماری ها شوند.

علیرغم عملکرد سیستم تامین آب عمومی ، ممکن است میکروب های منتقل شده در آب در داخل لوله ها وجود داشته باشند. آنها معمولاً در خانه هایی رخ می دهند که شیرها برای مدت طولانی باز نمی شوند یا به گونه ای طراحی نشده اند که اجازه می دهند آب در محل خود بماند.

علاوه بر این ، اگرچه لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اما اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی آن ارتقا نیافته است ، خطر آلودگی آب به سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند که قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب ، عوامل متعددی را در نظر بگیرید. سوالات مربوطه عبارتند از:

 • نزدیکترین چاه به سیستم سپتیک خانه شما چقدر نزدیک است؟
 • ترکیب لوله کشی خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس ناراحتی می کنید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما آلوده است ، از اداره بهداشت شهرستان درخواست آزمایش کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است نیاز به خرید فیلتر آب خانگی داشته باشید.

عوامل اضافی

برای گروه های خاصی از مردم مفید است که فیلترهای آب را صرف نظر از محل یا منبع آب آنها خریداری کنند. این افراد معمولاً در برابر اثرات منفی آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانگی جمع آوری می کنند ، باید فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه هایی که از آب خصوصی استفاده می کنند وظیفه نظافت و بازرسی آب را بر عهده دارند.

در نهایت ، افرادی که طعم آب شیر را دوست ندارند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. دستگاه های تمیز کننده همچنین می توانند به کاهش طعم کلر در آب لوله کشی کمک کنند.

مرد برای آب رسانی و سالم ماندن آب شیر فیلتر شده می نوشد

در فیلتر آب لوله کشی به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از تصفیه خانه خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن آنها دشوار است.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر داشته باشید ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و گواهینامه ها. هزینه فیلترهای آب بسته به مدل می تواند از کمتر از 20 دلار تا صدها دلار متغیر باشد. همچنین باید هزینه های نصب حرفه ای و نگهداری سالانه را در نظر بگیرید.

نوع و هزینه

دستگاههای ساده تری مانند فیلترهای آب محل استفاده یا مستقیماً به شیر آب متصل شده ، زیر سینک ظرفشویی نصب شده یا در کوزه تعبیه شده اند. این گزینه مناسب برای کسانی است که به دنبال تصفیه آب مورد استفاده برای آشامیدن و آشپزی هستند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، قیمت نسبتاً کمتری دارند و بین 20 تا 500 دلار متغیر هستند.

از طرف دیگر ، آب در ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها با اتصال به منبع اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تصفیه می کنند. برای خانه هایی که بیش از یک خروجی آب دارند مناسب است. به عنوان یک مدل پیشرفته تر ، این فیلتر آب به طور قابل توجهی گران تر است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

گواهینامه ها

حتماً به دنبال فیلتر آب لوله کشی باشید که دارای گواهینامه مطابقت با استانداردهای آب آشامیدنی EPA یا فراتر از آن باشد.

سه برنامه گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً آنها را در برچسب فیلتر دنبال کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه دستگاه های تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های متعهد
 3. انجمن کیفیت آب

جوهر

در نهایت ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید می تواند متفاوت باشد.

در حالی که فیلترهای آب شیر برای اکثر مردم یک ضرورت نیست ، اما مزایای زیادی دارد. حفاظت اضافی در برابر آلودگی و H2O خوشمزه می تواند دلایل خوبی برای سرمایه گذاری در فیلتر آب شیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید