آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که رژیم غذایی سالمی دارند و در حین مصرف متفورمین ورزش می کنند بیشترین کاهش وزن را دارند.

علاوه بر این ، کاهش وزن فقط تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند ادامه یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی در حالی که هنوز دارو مصرف می کنید ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته خود را افزایش دهید.

در واقع ، هیچ نتیجه روشن و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن را کاهش می دهد و در برخی دیگر نه. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید ، یا دارای اضافه وزن یا چاقی هستید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، صرف نظر از اینکه متفورمین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین توسط FDA تأیید نمی شود مگر اینکه شما دیابت یا پیش دیابت دارید. به این معنی FDA برای کاهش وزن توسط متفورمین تأیید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خود به خود متفورمین اجتناب کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن کاملاً درک نشده است و یک داروی کاهش وزن نیست.

مدجده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران

کلینیک زیبایی و کاهش وزن آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید