آیا خودروهای ایرانی به آفریقا صادر می شود؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، سفیر غنا در تهران می گوید صنعت خودرو ایران یکی از قوی ترین صنایع خودروسازی جهان محسوب می شود و در صورت تمهیدات لازم می توان محصولات خودروسازی ایران را وارد غنا کرد.

به گزارش ایسنا، اریک آسوبوتنگ در این همایش برای آشنایی با فرصت های تجاری در غرب آفریقا اظهار کرد: بررسی های ما نشان می دهد که خودروهای ایرانی پتانسیل ورود به غرب آفریقا و به ویژه غنا را دارند و اگر کارخانه های تولید در آفریقا فعال شوند، اینها می توانند محصولاتی باشند. وارد بازار آفریقا شد.

وی با بیان اینکه اتحادیه بزرگ اقتصادی در آفریقا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: در صورت تکمیل توافقات تاسیس این اتحادیه می توان انتظار داشت که جابجایی کالا بین کشورهای آفریقایی با معافیت گمرکی و با کمترین تعرفه جابجا شود. در صورت فعال شدن خطوط تولید ایران در آفریقا می توان این محصولات را به کشورهای مختلف صادر کرد.

سفیر غنا در تهران با اشاره به ظرفیت های تجاری مشترک دو کشور افزود: غنا از شرایط خوبی در زمینه تولید محصولات کشاورزی و غذایی برخوردار است و در سال های گذشته در این زمینه صادرات داشته است. علاوه بر این، ظرفیت اقتصاد ایران برای تولید و صادرات کالا به آفریقا و غنا بسیار بالاست و از این رو می توان انتظار داشت تجارت مشترک دو کشور افزایش چشمگیری داشته باشد.

اریک آسوبوتینگ ادامه داد: غنا و ساحل عاج در دنیا در زمینه محصولاتی مانند قهوه حرف های زیادی برای گفتن دارند و در مورد قراردادهای تجاری نیز می توان انتظار داشت که دو طرف در این زمینه تبادلات اقتصادی با یکدیگر داشته باشند. میدانی نیز

وی خاطرنشان کرد: غرب آفریقا بیش از ۴۷۰ میلیون نفر جمعیت دارد و از این رو می توان آن را بازار تجاری مناسب و گسترده ای برای کشوری مانند ایران دانست و با پیگیری اتحادیه اقتصادی آفریقا، این مبادلات می تواند بین همه انجام شود. کشورهای آفریقایی