آکار: ترکیه به حمله خود به سوریه ادامه می دهد – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که این کشور به عملیات نظامی خود در شمال سوریه و عراق ادامه می دهد.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز پنجشنبه در تماس تلفنی با همتای روسی خود، سرگئی شویگو، گفت که آنکارا به حملات شمال سوریه پاسخ خواهد داد. این اظهارات در پاسخ به درخواست روسیه از ترکیه برای خودداری از حمله نظامی به سوریه بیان شد.

وزارت دفاع ترکیه امروز در بیانیه ای در خصوص گفتگوی شویگو و آکار اعلام کرد که وزیر دفاع ترکیه به سرگئی شویگو اطلاع داده است که اولویت ترکیه جلوگیری دائمی از تهدیدات تروریستی (از شمال سوریه) است. به گفته وزیر دفاع ترکیه، توافقات قبلی در این زمینه باید رعایت شود.

ترکیه در واکنش به انفجار تروریستی در خیابان استقلال استانبول، شبه نظامیان پ ک ک مستقر در شمال سوریه و عراق را از روز یکشنبه با حملات هوایی و توپخانه ای هدف قرار داده است.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در جریان عملیات موسوم به “شمشیر پنجه”، ۱۸۴ نفر از نیروهای شبه نظامی کرد مستقر در شمال سوریه کشته و ۸۹ هدف از جمله پناهگاه ها، انبارهای زیرزمینی سلاح و تونل ها منهدم شد.