آنچه هر والدینی باید در مورد کودکان و آلرژی غذایی بداند


همه ما باید ایمنی کودکان را تضمین کنیم. در اینجا شش نکته مهم وجود دارد که همه والدین باید در مورد حساسیت غذایی بدانند.

آنچه این مادر آلرژیک غذایی می خواهد بدانید

ما چند سال پیش در تعطیلات خانوادگی بودیم و وقتی مشکلی پیش آمد ، اولین شام خود را در خانه اجاره ای ساحلی به اشتراک گذاشتیم.

یکی از اعضای یک خانواده نوجوان اخیراً تشخیص داده شده است که به مرغ حساسیت دارد. برای پیتزای آماده ما ، هیچ مرغی در لیست مواد اولیه وجود نداشت ، اما بعد از شام احساس خارش می کرد. مقداری بنادریل گرفت ، اما لب هایش شروع به تورم کرد. سپس گفت که در بلع مشکل دارد.

خانه ما در یک شهر ساحلی خواب آلود بود. ما هیچ ایده ای نداشتیم که نزدیکترین مرکز اورژانس یا بیمارستان کجا باشد. والدینش با 911 تماس گرفتند. اگرچه آنها قبلاً هرگز نیازی به استفاده از EpiPen نداشتند ، اما دو مورد را با خود آوردند. اولی را به او دادیم و منتظر آمبولانس بودیم.

چیزی که در آن لحظه فهمیدم

امدادگران از شخصی خواستند در انتهای جاده تاریک بایستد تا بداند کجا باید برود. من و شوهرم داوطلب شدیم. از آنجا که به نظر می رسید مدت زیادی منتظر رسیدن کمک بودیم ، ترسیدم.

من می دانستم که بسیاری از والدین هر روز با فرستادن فرزندان خود به مدرسه با ترس زندگی می کنند – در کنار ترس معمول از ناامیدی و اندوه ، برخی از والدین نیز این ترس را دارند که فرزندشان واکنش تهدید کننده زندگی داشته باشد. چیزی به اندازه یک تکه پیتزا یا کوکی بی ضرر است. من از قبل اونو می دونستم. اما در آن لحظه من آن را احساس کردم. (پایان خوش: او را به بیمارستان منتقل کردند و بهبودی کامل حاصل شد.)

به عنوان یک مادر ، من با والدینی که دارای فرزند مبتلا به آلرژی غذایی هستند ، ابراز همدردی می کنم. و به عنوان یک متخصص تغذیه ، می فهمم که همه اینها چقدر می تواند پیچیده باشد: گیجی در برچسب مواد غذایی ، لیست پیچیده مواد تشکیل دهنده ، خطرات تماس متقابل. اما هنگامی که یکی از عزیزان واکنش آلرژیک شدیدی در مقابل یک عزیز نشان می دهد ، واقعاً به خانه می رسد.

چرا برای همه ما اهمیت دارد

حتی اگر فرزند شما به غذا حساسیت ندارد ، به احتمال زیاد یک دوست یا یکی از اعضای خانواده به آن مبتلا است. از هر 13 کودک در ایالات متحده ، یک نفر از حساسیت غذایی رنج می برد.– این در حدود دو کودک در هر کلاس است!

حتی اگر حساسیت غذایی برای شما شخصی نباشد ، اقدامات شما می تواند خانواده او را تحت تأثیر قرار دهد. در حقیقت ، همه والدین باید اصول اولیه آلرژی غذایی را درک کنند تا بتوانیم همه کودکان را ایمن نگه داریم. در اینجا چیزی است که همه والدین باید در مورد کودکان و حساسیت غذایی بدانند:

کودکان و IBS

1. واکنش آلرژیک چگونه است؟

حتی اگر کودکی قبلاً علائم (یا علائم بسیار خفیف) نداشته باشد ، می تواند به سرعت به یک واکنش شدید تبدیل شود. بنابراین ، مهم است که در اولین علائم حساسیت عمل کنید.

علائم واکنش آلرژیک خفیف تر عبارتند از:

 • کندوها
 • قرمزی پوست
 • خارش دهان یا زبان
 • عطسه کردن
 • درد شکم
 • تهوع و استفراغ

علائم واکنش آلرژیک شدید عبارتند از:

 • تورم لب ، زبان و گلو
 • مشکل بلع
 • خس خس کردن
 • احساس ضعف
 • درد قفسه سینه

2. نحوه استفاده از EpiPen

تزریق کننده های اپی نفرین مانند EpiPens حاوی داروهایی هستند که واکنش آلرژیک را درمان می کنند و می توانند زندگی را نجات دهند! اگر کودکی با حساسیت غذایی در خانه دارید ، مطمئن شوید که والدین EpiPen را برای شما بگذارند (یا برای بچه های بزرگتر ، خودشان آن را آورده اند).

استفاده از این قلم واقعاً آسان است و دانستن نحوه استفاده از آن در زمان اضطراری در وقت و استرس گرانبهای شما صرفه جویی می کند. چند دقیقه وقت بگذارید تا این ویدئوی کوتاه را تماشا کنید تا دریابید چگونه این کار را انجام دهید.

اگر با فردی که واکنش نشان می دهد تنها هستید ، ابتدا قلم را بدهید و سپس با 911 تماس بگیرید. اگر با دیگران هستید ، از فردی بخواهید که در حالی که شما قلم را می دهید با 911 تماس بگیرد. به خاطر داشته باشید که EpiPen تا زمانی که فرد تحت درمان قرار نگیرد ، برای شما وقت می گیرد. حتی با استفاده از یک قلم ، کودک همچنان باید به بیمارستان برود زیرا ممکن است واکنش نشان داده شود و ممکن است به داروهای اضافی نیاز داشته باشد.

3. نحوه حفظ امنیت کودکان

اگر کودکی با حساسیت غذایی دارید ، مطمئن شوید که دقیقاً می دانید به چه چیزی حساسیت دارد و چه چیزی ممکن است داشته باشد یا نداشته باشد. بدیهی است که کودکان بزرگتر در خواندن برچسب و صحبت کردن بهتر عمل می کنند ، اما کودکان کوچکتر اینطور نیستند. در صورت شک ، همیشه با والدین کودک تماس بگیرید یا از قبل بپرسید که داشتن چه چیزی امن است.

4. نحوه خواندن برچسب محصول برای حساسیت.

FDA نیاز دارد تولیدکنندگان مواد غذایی به آلرژن های اصلی غذایی اشاره می کنند: شیر ، تخم مرغ ، صدف ، آجیل درختی ، بادام زمینی ، گندم و سویا (و از سال آینده کنجد). آنها باید روی برچسب ها در یکی از دو مکان ظاهر شوند:

 • در براکت ها پس از نام ماده: “آب پنیر (شیر)”
 • بلافاصله یا در کنار لیست مواد موجود در عبارت “حاوی” ، به عنوان مثال: “حاوی گندم ، شیر و سویا”.

همچنین ممکن است عباراتی مانند “ممکن است حاوی گندم و سویا باشد” یا “در تأسیساتی که از بادام زمینی نیز استفاده می شود” پردازش شود. این اظهارات به منظور هشدار دادن به شما در مورد تماس متقابل است که هنگام آلوده شدن غذا یا نوشیدنی به آلرژن ایجاد می شود ، زیرا آنها در تجهیزات مشابه (یا به سادگی در یک منطقه) پردازش می شوند. برخی از مبتلایان به حساسیت غذایی با این هشدارها از خوردن غذاها اجتناب می کنند ، در حالی که برخی دیگر اینطور نیستند.

4. قوانین مدرسه و اردوگاه شما چیست؟

قوانین محافظت از کودکان در مدارس ، اردوگاه ها و سایر مکان هایی که کودکان در آنجا جمع می شوند وجود دارد. قبل از بسته بندی ناهار یا میان وعده – یا ارسال هدیه برای جشن تولد یا مهمانی خنک – مطمئن شوید که آیا محدودیتی برای بسته بندی یا حمل و نقل دارید. اگر چنین است ، آنها را جدی بگیرید.

طرز تهیه یخچال طبیعی صورتی

5. چگونه همه کودکان را شامل شود

همه کودکان باید احساس کنند که درگیر و بخشی از سرگرمی هستند. اگر در حال برگزاری رویدادی هستید ، با والدین خود در مورد آلرژی غذایی مشورت کنید و بدانید که چه چیزی برای ارائه دارید ، یا آنها را زودتر مطلع کنید تا بتوانند یک درمان ایمن برای فرزند خود ارسال کنند (و در صورت انتخاب ناراحت نشوید. خود چیزی!) اگر از نانوایی محلی شیرینی خریداری می کنید ، در مورد آلرژن هایی که در تجارت خود استفاده می کنند از آنها بپرسید. برای مهمانی های جالب یا “ترفند یا درمان” ، این لیست از 20 درمان عمده بدون حساسیت را بررسی کنید… یا جشن گرفتن با اقلام غیر خوراکی مانند برچسب یا سایر نشانه ها را در نظر بگیرید.

حساسیت غذایی تماس مادر برای همدلی - تغذیه مادر واقعی

6. خانواده سزاوار درک و همدلی است.

همه والدین نگران امنیت فرزند خود هستند. اما تصور کنید که ممکن است جان کودک شما در اثر نیش کوچک و تصادفی ناشی از غذای اشتباه به خطر بیفتد. بنابراین اگر از سیاست بادام زمینی مدرسه خود احساس ناراحتی می کنید یا از اینکه مادرتان درخواست مواد اولیه کاپ کیک را که برای مهمانی آورده اید ، ناراحت هستید ، خودتان را جای آنها بگذارید. در اینجا یک مقاله قانع کننده وجود دارد که یکی از دوستانم در مورد داشتن بچه با آلرژی غذایی تهدید کننده زندگی نوشت: فراخوان همدردی مادر آلرژی غذاییدیدگاهتان را بنویسید