آمار تاج چهارمحال و بختیاری ، 12 مهر ؛ 3 پا و 142 عفونت جدیدمجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا ، با اشاره به آمار بیماری های کرونر قلب در استان 24 ساعت قبل از صبح امروز چهارشنبه 21 مهر اظهار داشت: بیماری های قلبی عروقی به درمانگاه ها و بیمارستان های ارجاع شده ، به استان ارجاع شد.

وی با بیان اینکه 113 نفر از این بیماران با علائم مشکوک در مراکز درمانی بستری شدند ، افزود: 142 نتیجه آزمایش مثبت در 24 ساعت گذشته تایید شد که از این تعداد 109 نفر در بخش سرپایی و 33 نفر مشکوک بودند. آنها در مراکز بیمارستانی استان بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تأکید کرد: در حال حاضر 299 بیمار به وضوح مثبت و مشکوک به بیماری عروق کرونر قلب در مراکز درمانی استان تحت درمان و درمان قرار دارند که از این تعداد 229 بیمار به طور قطعی مثبت است و مابقی در انتظار رد آزمایش یا تأیید هستند. بیماری آنها هستند.

شیرانی ادامه داد: متأسفانه در 24 ساعت گذشته استان 3 مورد مرگ و میر جدید بر اثر بیماری کووید -19 ثبت شده است و تعداد کل فوت شدگان ناشی از این بیماری در چهارمحال و بختیاری هزار و 610 نفر است.

وی افزود: در حال حاضر 35 بیمار بدحال و نسبتاً فقیر در بخش های مراقبت های ویژه مراکز بهداشتی درمانی استان تحت درمان و مداوا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: اکنون شهرهای بن ، سامان ، کوکرین ، کیار و خانمیرزا در مورد شیوع بیماری عروق کرونر قلب ، زرد است ، در حالی که وضعیت سایر شهرهای استان نارنجی است.

دیدگاهتان را بنویسید