آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها رو به افزایش است – در اینجا می توانید کاری انجام دهید


توسعه پایدار بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما تلاش می کنیم از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با افراد همفکر توسعه دهیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100٪ پلاستیک درجه اقیانوس تبدیل می کند تا آلودگی پلاستیک و تأثیرات زیست محیطی خود را کاهش دهد.

ما در حال حاضر خوشحالیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی عظیم که به حفاظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما برای همه مردم از طریق یک شبکه قدرتمند فعالان اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی را در مورد خطرات آلودگی پلاستیک و چگونگی اقدام شما برای ایجاد تغییرات مثبت افزایش می دهیم.

در مورد خطرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه مشارکت در حفاظت از اقیانوس و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک در تمیز کردن ساحل سرفایدر

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که تقریباً تمام پلاستیک هایی که تا کنون تولید شده اند امروزه نیز به این شکل یا بیشتر وجود دارد – بیشتر آن به عنوان آلودگی است.

تولید مداوم پلاستیک های بکر ، همراه با تجمع فزاینده این مواد ، پیامدهایی دارد که با گذشت زمان تشدید می شود – به همین دلیل است که یادگیری بیشتر در مورد مشکل و انجام اقدامات مناسب بسیار مهم است.

چرا آلودگی پلاستیک اقیانوس اهمیت دارد

این که بدانید آلودگی پلاستیک اقیانوس یک مشکل جدی است یک چیز است ، اما مواجهه با آمار واقعی پشت این مشکل یک چیز دیگر است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از ذخایر آب آن را در خود جای داده است. با این حال ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک به اقیانوس ختم می شود که 80 درصد بقایای دریایی را تشکیل می دهد که حیات و بقای گونه های اقیانوسی را تهدید می کند.
 • وقتی پلاستیک وارد محیط طبیعی خود می شود ، به جای تجزیه زیستی ، تجزیه شده یا به قطعات کوچکتر تبدیل می شود – حتی کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها سپس در هوا ، خاک و حتی در ذخیره آب ، غذا و بدن ما رها می شوند.
 • دانشمندان بر این باورند که وقتی میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، می تواند خطرات سلامتی مانند اختلال غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات مربوط به اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، نقص عملکرد سیستم ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را در پی داشته باشد.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی به شکلی که امروزه وجود دارد ، ناپایدار است زیرا یک اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، منابع جهانی آب و غذا و سلامتی خود را تهدید می کند. بر اساس گزارش سال 2020 ، پیش بینی می شود میزان آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تا سال 2040 سه برابر شود مگر اینکه اقدامات جدی انجام شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس و کاهش آلودگی پلاستیکی نه تنها ممکن است بلکه اگر در حال حاضر دست یافتنی باشد ، امکان پذیر است. سازمانها و افراد به طور یکسان می توانند با ایجاد تغییرات گسترده که در صورت ترکیب شدن ، نتایج قابل توجهی را به همراه داشته باشند ، تغییراتی ایجاد کنند.

پروبیوتیک HUM Gut Instinct در بطری پلاستیکی سازگار با محیط زیست اقیانوس

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیک

با حرکت به سمت بسته بندی پلاستیکی فقط برای حمل و نقل ، هدف کوتاه مدت ما نجات 6 میلیون بطری از آلودگی تا پایان سال است. تا آگوست 2021 ، خوشحالیم که اعلام کنیم 3 میلیون و 810 هزار و 773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه عطف هستیم.

سپس تا سال 2025 قصد داریم:

 • جلوگیری از ورود بیش از 50 میلیون بطری آب به اقیانوس
 • حذف پلاستیک های اولیه و حذف پلاستیک های یکبار مصرف در زنجیره تامین ما

پلاستیک متصل به اقیانوس در 30 مایلی خط ساحلی است ، جایی که زیرساخت بازیافت رسمی وجود ندارد و بنابراین در معرض خطر بالای آلودگی اقیانوس ها قرار دارد. به زبان ساده ، مردم محلی این زباله را جمع آوری می کنند ، سپس با دقت بازیافت می شوند تا مواد اولیه ایجاد شود. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت برای استفاده در اقیانوس ها نیاز به تولید پلاستیک اولیه را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم بیشتر پلاستیکی که تولید می کنیم در اکوسیستم باقی می ماند ، تغییر ما در استفاده از پلاستیک فقط برای استفاده در اقیانوس ها با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی ، تأثیرات زیست محیطی ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق هستیم که با بنیاد Surfrider همکاری کنیم تا اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider همکاری می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی است که برای دستیابی به این اهداف مشترک ، با بنیاد Surfrider متحد شویم.

شبکه ملی توده سرنشینان داوطلب در جوامع سراسر کشور از طریق پاکسازی ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و فعالیت ها برای آموزش مردم و در نهایت تقویت سیاست تغییر جهت حفاظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده مشارکت می کند.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت Surfrider می گوید: “تأثیر تجمعی ایجاد شده توسط شبکه فعالان Surfrider نشان دهنده قدرت مردم برای ایجاد تغییرات بهتر است.” فلسفه HUM مبنی بر توانمندسازی افراد برای “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا تأثیر خود را بر محیط زیست و روشهایی که می توانیم به راحتی انجام دهیم در نظر بگیریم و درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای افزایش آگاهی از تهدیدهای اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما آغاز می کند و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع خود در اقدام و حفاظت هستیم. “

زن درپوش بطری ها را در دست دارد که در نهایت به آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تبدیل می شود

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای قرار گرفتن در معرض طولانی مدت کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ، سیاره و یکدیگر آمده است:

این توصیه به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیکی چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، احتمال موفقیت در طرح های پایداری خود بیشتر است. به علاوه ، ممکن است از شما الهام گرفته شود که یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا موجی از آگاهی و تعامل ایجاد شود.

البته نمی توان حجم این مشکل را در یک پست پوشش داد. با این حال ، توصیه می کنیم اطلاعات و آمار آلودگی اضافی را بررسی کرده و از منابع معتبر مانند Surfrider برای پیگیری رویدادها و کسب اطلاعات بیشتر تحقیق کنید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید.

روشهای بیشماری برای ادغام این توصیه در زندگی روزمره وجود دارد. در حالی که ساده هستند ، بدانید که این عادات می توانند تأثیر زیادی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا چند نکته برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف وجود دارد:

 • سعی کنید کیسه های خرید چندبار مصرف خود را در گردشهای خواربار و سایر سفرهای خرید خود بیاورید.
 • در صورت امکان ، غذا و غذای بدون بسته بندی را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی به جای پلاستیک بخرید. حتی می توانید کیسه های مواد غذایی چندبار مصرف را تهیه کنید تا میوه و سبزیجات تازه ذخیره کنید. همین امر در مورد جمع آوری محصولات خشک از سیلوهای فله نیز صدق می کند. (پاداش: احتمالاً حتی در این راه صرفه جویی می کنید!)
 • از بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید تا همزمان رد پای پلاستیک و کربن خود را کاهش دهید.
 • برای آبرسانی روزانه یک بطری آب قابل استفاده مجدد انتخاب کنید. فیلتر آب شیر بخرید تا بتوانید بدون خرید بطری های یکبار مصرف آب تمیز بنوشید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • از پلاستیک های موجود در خانه خود ، مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و سایر موارد استفاده کنید. در صورت امکان ، آنها را با موارد قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیکی جایگزین کنید.
 • از مارک هایی که ابتکارات سبز را نشان می دهند حمایت کنید و حمایت خود را از اقدامات خود نشان دهید. به همین ترتیب ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت پایداری کنند.

3. در مقیاس بزرگتر درگیر شوید

آخرین و مهمترین نکته این است که در اینجا می توانید تعامل خود را به سطح بعدی برده و تغییرات عمده ای را به صورت جمعی ایجاد کنید:

 • با پیوستن به پاکسازی محلی Surfrider آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما ، با پاکسازی های بعدی HUM x Surfrider به روز باشید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادی نزدیک خود دوستان جدید ایجاد کنید! اگر شعبه یا ساحل Surfrider در نزدیکی خود ندارید ، همچنان می توانید با پاکسازی حوضه محلی و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را ایفا کنید.
 • با تماس با مقامات منتخب خود در مورد مسائل مربوط به آلودگی اقیانوس و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما ، از سیاست ها و قوانینی حمایت کنید که به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند. Surfrider به شما امکان می دهد این کار را مستقیماً از رایانه خود در مرکز اعلان عمل انجام دهید.
 • با مثال راهنمایی کنید. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که آموخته اید با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، همه ما می توانیم به طرق مختلف در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrider ، ما مشتاق آموزش و الهام بخشیدن به جوامع مشترک خود هستیم و از شما دعوت می کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید