آشنایی با آخرین حریف ایران/ حریف سخت تیم های حاضر در جام جهانی


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بر اساس اعلام مهدی تاج رئیس فدراسیون ملی فوتبال، تیم کشورمان آخرین بازی خود را پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز ۲۸ آبان برابر نیکاراگوئه برگزار خواهد کرد.

هدف کی روش از انتخاب این تیم به عنوان حریف سبک و در واقع مربی، بالا بردن ارزیابی فنی تیم ملی لیگ برتر انگلیس و تعدادی از ارتش هاست. نیکاراگوئه اگرچه در رتبه ۱۴۲ رنکینگ فیفا و ۱۶ در کونکاکاف قرار دارد، اما حریف سختی برای تیم کشورمان محسوب نمی شود، اما نباید فراموش کرد که تیم ملی پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ نیز به مصاف ترینیداد و توباگو رفته بود. وی به ترتیب برای رسیدن به اهداف تاکتیکی خود راهی لیتوانی شد که یکی از ضعیف ترین تیم های فوتبال جهان محسوب می شود.

این تیم آمریکای شمالی تا به حال در فینال جام جهانی شرکت نکرده است و البته فقط ۵ بار در جام کونکاکاف (جام طلا) شرکت کرده است و رتبه ششم در سال ۱۹۶۷ بهترین مقام در تاریخ حضور نیکاراگوئه در این مسابقات است.

سرمربی آبی و سفید (نیکاراگوئه) در حال حاضر هدایت مارکو آنتونیو فیگوئروا ۶۰ ساله، هافبک سابق تیم ملی شیلی را برعهده دارد.

اکثر بازیکنان نیکاراگوئه در لیگ داخلی این کشور بازی می کنند، اما در کشورهایی مانند السالوادور، کاستاریکا، لیتوانی، نروژ، لیتوانی و گواتمالا نیز لژیون دارد.

خوان پاریرا، مهاجم ۳۳ ساله گواتمالایی که با ۲۳ گل در ۷۲ بازی ملی بهترین گلزن تاریخ این کشور محسوب می شود را می توان ستاره اصلی نیکاراگوئه نامید.

نیکاراگوئه از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون در ۱۲ بازی ۴ برد، ۴ تساوی، ۴ شکست، ۲۱ گل و ۱۴ گل دریافت کرده است. از طرفی این تیم در دو بازی اخیر خود مقابل قطر و غنا که میزبان و یکی از تیم های جام جهانی هستند تنها با یک گل و با نتیجه ۲-۱ و ۱ شکست خورده است. ، به ترتیب.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید