آخرین وضعیت کاتالوگ الکترونیک – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، کالابرگ آخرین تصمیم دولت برای افزایش قدرت اقتصادی مردم است. با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، میزان حمایت ها کم بود که فعالان اقتصادی را بر آن داشت تا از ارائه کاتالوگ های الکترونیکی حمایت کنند.

به گزارش ایسنا، دولت تصمیم به توزیع کالابرگ از ابتدای تیرماه گرفته است. فاکتور الکترونیکی جدا از فرم کاغذی نیست و در حساب بانکی همان افراد موجود است. با توجه به شرایط اقتصادی به نظر می رسد دریافت کاغذ کالای الکترونیکی قدرت خرید مردم را افزایش می دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح کالابرگ در مرحله فعلی قرار دارد که قرار است توسط پایلوت های شهری خارج از ایالت اجرا شود، گفت: زمانی که حدود نیمی از فروشگاه های مربوطه به جایگاه های فروش ویژه مجهز شوند. دیگر مشکلی نخواهد داشت طرح اجرا نشده است و برای بقیه فروشگاه ها راه هایی وجود دارد که بدون ایجاد صندوق و با تغییر اجاق های موجود می توانند محصولات واجد شرایط را ثبت کنند.

علیرضا شهمیرزایی با تشریح اینکه متولی اصلی شاخص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: وزارت حراست در تکمیل زنجیره تامین کالا و نصب سیستم در فروشگاه ها مشارکت و همکاری دارد که به صورت پایلوت نیز انجام می شود. ” این طرح به صورت پایلوت در چهار شهرستان گرمسار، آبیکاء، دماوند و فیروزکوه اجرا شد.

وی با بیان اینکه احتمالا نمایندگان نظر شخصی خود را در خصوص حذف کالابرگ اعلام کرده اند، تصریح کرد: برای لغو طرح کالابرگ چیزی به عنوان نظر اجمالی مطرح نشده است. طرح کالابرگ یک قانون است و باید با تصویب مجلس اجرا شود.

به گفته این مقام مسئول اجرای این طرح، این طرح پیچیده و حساس است و باید چند پایلوت اجرا شود. در حال حاضر این طرح در مرحله ای است که تصمیم گرفته شد برنامه های آزمایشی در خارج از شهر و در سطح کشور اجرا شود و در نهایت در صورت عدم وجود مشکل خاصی اجرا شود.